Rejsy dla wytrwałych

Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Malta, Sycylia, Wyspy Liparyjskie, Sardynia, Majorka, Gibraltar, Madera,

Wyspy Kanaryjskie

`Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy z Nami. Trasa prowadzi z Aten przez Kanał Koryndzki, Morze Jońskie, Malte, Sycylie, Sardynie Południową, Majorkę, Ibizę, Gibraltar, Maderę na arhipelag Wysp Kanaryjskich. Docelowym punktem jest wyspa Teneryfa. Całość trasy dzielimy na 5 etapów 7-10 dniowych, długość  całej trasy to 2300 Nm. W przypadku powrotu z Wysp Kanaryjskich trasa będzie odwrotna. Przewidywana długość 1 etapu to około 550 Nm, co stanowi około 100 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W trakcie rejsu przewidziane są szkolenia żeglarskie na patent: żeglarz jachtowy oraz jachtowy sternik morski. Możliwość zdawania egzaminu na patent od kwietnia 2020 w marinie jachtowej w Gdyni (nie przeprowadzamy egzaminów podczas rejsów przelotowych na Teneryfę). Zakres szkoleń: ustawianie i trymowanie żagli, obsługa urządzeń pokładowych, rozszerzone BHP na jachcie, środki komunikacji i środki bezpieczeństwa podczas awarii, sztormowanie, meteo, nawigacja na mapach i ploterach. Ważną sprawą są również szkolenia w zakresie manewrowaniach w portach morskich.

Zapraszamy również na poszerzoną manewrówkę portową na jachcie Bavaria 44 w Gdyni na terenie portu jachtowego.  Oferta >>>

Ważne informacje 

Wszystkie terminy prosimy potwierdzać telefonicznie. W przypadku sprzyjającej pogody lub niepogody czas trwania etapów może ulec zmianie, a w razie ich wydłużenia cena pozostaje bez zmiany. Ze względu na charakter rejsu (rejs etapowy) i nieprzewidywalność pogody, nie jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić wszystkich portów zaokrętowania oraz  wyokrętowania. Z tego też powodu zakup biletów proponujemy robić po konsultacji z nami.

Wyżywienie i opłaty portowe

Składka na jedzenie na osobę wynosi około 40 euro na osobę - załoga sama, według swoich potrzeb kupuje wyżywienie na czas rejsu.

Składka pokładowa wynosi  100 euro na osobę (głównym wykładnikiem jest zużyte paliwo w przypadku braku kasy pokładowej załoga nie dokłada się). W skład składki wchodzą opłaty portowe, paliwo do jachtu, pościel. Skiper nie bierze udziału w składce na jedzenie i pokładowej. Składka nie jest zwrotna.
Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku - wyposażonym w plotery Navtex, Radar, ster strumieniowy, ogrzewanie, tratwę ratunkową, kamizelki pneumatyczne, w pełni wyposażony kambuz, pościel.

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap to 1000zł. 7 etap Gibraltar - Teneryfa - 1400 zł

Przeloty : 

Koszty przelotów kształtują się na poziomie od 300zł do 800zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów oraz w zakupie biletów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie. Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Wasz kontakt.

Zobacz naszą pozycję

Etap Pierwszy -14 dni

Ateny - Malta- Saracuzy - Mesyna - Wyspy Liparyiskie - Palermo

Dubrownik - Włochy Południowe - Mesyna -Wyspy Liparyjskie- Palermo

Wyruszamy z Aten - Marina Alimos. Pierwszą atrakcją tego etapu jest niesamowity widok Kanału Korynckiego oraz zatoka Koryncka. Tak mija nam pierwsze 120Mm. Pierwszy poważny postój zaplanowany został na wyspie Zakyntos oraz wizyta w Zatoce Wraków. Każdy wie, że jest to najbardziej pożądany obiekt fotograficzy umieszczony na każdej widokówce. Przed nami najdłuższy odcinek naszego etapu 310Mm. Morze Jońskie - czasem łagodne, czasem wzburzone. Bogowie greccy mamy nadzieję, że będą łaskawi. Następny kierunek to Wyspy Liparyikie i Palermo. W przypadku rejsu z Dubrownika - Czarnogura - Albania a reszta jak wyżej.

Całość etapu to 630 Mm i około 150 h do opini PZŻ.

Etap Drugi

Palermo - Cagliari ( Sardynia )

Po jednym dniu przygotowań do drugiego etapu wyryszymy ku wybrzeży Sycylii. W zależności od kierunku wiatru będziemy kierowali się w stronę stolicy wyspy - Palermo. Przy wietrze z zachodu będziemy płynęli do zachodnich wybrzeży - miasta Katania, a następnie w kierunku wysp Liparyjskich, gdzie zrobimy małą przerwę na zwiedzanie w Lipari. Następnym punktem jest miasto Cafalu i końcowe Palermo.

Więcej opiszemy jak zobaczymy i zasmakujemy. Podczas etapu oczywiście staż oraz szkolenia na stopnie żeglarskie.

Całość etapu to 280 Mm i około 60 h do opini PZŻ.

Etap Trzeci

Cagliari ( Sardynia ) - Minorka - Majorka ( Palma de Malorca )

Teraz rozpoczynamy serię etapów długodystansowych dla "oraczy" mórz. W tym etapie po drodze jest tylko wybrzeże Sardyni - miasto Caglian. Następny przystanek, kończący jednocześnie etap to wyspa Majorka i jej porty. Po wypłycięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki - napewno je zamieścimy w naszych galeriach.

Podczas etapu, szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego w cenie .

Całość etapu to 540 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Czwarty

Majorka ( Palma de Malorca ) - Ibiza - Cartagena

Co tu dalej pisać - dalej oramy ;). Po drodze przepiękne porty Hiszpani: Ibiza, Kartagena, Almeria, Malaga i końcowy port w Gibraltarze. Cudowne miejsca. Kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać swoim widokiem naszą drogę. W Gibraltarze, oczywiście na wzniesieniu, przywitają Nas kapryśne małpy. Od tego portu zaczynają się pływy. Powodzenia w dalszej drodze.

Podczas etapu, szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego w cenie .

Całość etapu to 470 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Piąty

Cartagena - Almerimar - Gibraltar

Co tu dalej pisać - dalej oramy ;). Po drodze przepiękne porty Hiszpani: Ibiza, Kartagena, Almeria, Malaga i końcowy port w Gibraltarze. Cudowne miejsca. Kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać swoim widokiem naszą drogę. W Gibraltarze, oczywiście na wzniesieniu, przywitają Nas kapryśne małpy. Od tego portu zaczynają się pływy. Powodzenia w dalszej drodze.

Podczas etapu, szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego w cenie .

Całość etapu to 470 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Szusty

Cartagena - Almerimar - Gibraltar

Najdłuższy odcinek przed Nami. Teraz już prądy i wody pływowe - potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tutaj tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta po co - przecież jest ploter. No tak - a jak wysiądzie?, wtedy to nazywa się gong!!! nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port planujemy na wyspie Graciosa - Caleta del Sebo powyżej Lanzarote. Jeden dzień odpoczynku i dalej w drogę. Przed nami znana Gran Canaria oraz port docelowy na Teneryfie - San Miguel.

Całość etapu to 740 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

 

Od tego momentu zaczynamy rejsy turystyczno-stażowe po archipelagu Wysp Kanaryjskich,

które to prowadzić będziemy do 07.03.2020. Wszystkie informacje znajdziecie w zakładce poniżej.

Pamiętajcie o drodze powrotnej. Od 07.03.2021 wracamy do Aten. Serdecznie zapraszamy

Terminy Rejsów

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Ilość miejsc

Etap 1

2 - 9.11.2019

Ateny - Malta

1000 zł

brak miejsc

Etap 2

9-16.11.2019

Malta - Sycylia (Palermo)

1000 zł

brak miejsc

Etap 3

16 - 23.11.2019

Sycylia ( Palermo ) -Majorka

1000 zł

brak miejsc

Etap 4

23-30.11.2019

Majorka - Gibraltar

1000 zł

brak miejsc

Etap 5

30.11 -6.12.2019

Gibraltar - Teneryfa

1000 zł

1

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek