Rejsy dla wytrwałych

 

Lanzarote - Gibraltar - Malaga - Majorka - Sardynia -Sycylja - Morze Jońskie - Kanał Koryncki - Ateny

`Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy z Nami. Przygotowaliśmy rejs cztero etapowy w czasie 5 tygodni. Trasa etapów prowadzi z Lanzarote, poprez Gibraltar - Malaga - Majorka - Sardynia -Sycylia - Morze Jońskie - Kanał Koryncki do Ateny. Całość trasy dzielimy na 4 etapy 7-10 dniowe, długość całej trasy to 2300 Nm. Przewidywana długość 1 etapu to około 570 Nm, co stanowi około 100 godzin rejsowych na opini dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W trakcie rejsu szkolenia żeglarskie (dla chętnych opcja dodatkowo płatna) na patent: żeglarz jachtowy oraz jachtowy sternik morski wraz z egzaminem państwowym w czasie rejsów - na jachcie w każdy weekend pojawi się komisja egzaminacyjna. Zakres szkolenia zgodnie z wymogiem ministerialnym co do przebiegu egzaminu. Ważną sprawą są również szkolenia w zakresie manewrowania w portach morskich.

Zapraszamy na poszerzoną manewrówkę portową na jachcie Bavaria 44 w Gdyni na terenie portu jachtowego.  Oferta >>>

Ważne informacje 

Wszystkie terminy prosimy potwierdzać telefonicznie. W przypadku sprzyjającej pogody lub niepogody czas trwania etapów może ulec zmianie,  w razie ich wydłużenia cena pozostaje bez zmiany. Ze względu na charakter rejsu (rejs etapowy) i nieprzewidywalność pogody nie jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić wszystkich portów zaokrętowania oraz wyokętowania. Z tego też powodu zakup biletów proponujemy robić po konsultacji z nami.

Wyżywienie i opłaty portowe

Składka na jedzenie na osobę wynosi około 40 euro na osobę - załoga sama, według swoich potrzeb kupuje wyżywienie na czas rejsu.

Składka pokładowa wynosi około 110 euro na osobę (głównym wykładnikiem jest zużyte paliwo). W skład składki wchodzą opłaty portowe, paliwo do jachtu, pościel. Skiper i instruktor nie bierze udziału w składce pokładowej i na jedzenie.
Czym płyniemy: 
Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym - Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku - wyposażonym w plotery Navtex, Radar, ster strumieniowy, ogrzewanie, tratwę ratunkową, kamizelki pneumatyczne, w pełni wyposażony kambuz, pościel. Jacht ma uprawnienia do poruszania sie w strefie oceanicznej A.

Koszty etapu: 
Koszt za jeden etap to 1100 - 1350 zł według cennika. W przypadku opcji ze szkoleniem na JSM +500 zł + 350 zł egzamin państwowy ( 2 etap )

Przeloty : 

Koszty przelotów kształtują się na poziomie od 300zł do 800zł w dwie strony. Pomagamy w znalezieniu tanich lotów oraz w zakupie biletów.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie. Z przyjemnością z Wami porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie. Czekamy na Wasz kontakt.

 

Na tej mapie znajdziesz Nas wszędzie na morzu.

Etap Pierwszy

Lanzarote - Gibraltar

termin etapu 07 - 15.03.2020  - 8 dni

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe, potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy sie pyta, po co - przecież jest ploter. No tak - a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! - nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port planujemy w Gibraltarze. Dla chętnych samodzielne prowadzeie rejsu.

Całość etapu to 740 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Drugi

Gibraltar - Majorka

termin etapu:  szkolenie z egzaminem

Podczas etapu szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego oraz na koniec etapu egzamin państwowy z zaświadczeniem do PZŻ !!!

Co tu dalej pisać - dalej oramy. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii: Ibiza, Majorka. Cudowne miejsca, kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać nam swoim widokiem drogę. Poza tym nauka i zdobywanie doświadczenia pod nadzorem instruktorów żeglarstwa oraz egzaminatora.

Całość etapu to 470 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Trzeci

Majorka - Sycylia (Palermo)

termin etapu: 23.03 - 01.04.2020 - szkolenie z egzaminem

W tym etapie po drodze będzie tylko wybrzeże Sardyni - miasto Caglian. Następnym przystankiem, kończącym etap jest wyspa Majorka i jej porty. Po wypłycięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki - napewno je zamieścimy w naszych galeriach.

Podczas etapu w cenie szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego.

Całość etapu to 540 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Etap Czwarty

Sycylia (Palermo) - Ateny przy dobrej pogodzie Malta

termin etapu: 01 -10.04.2020

Przed nami Włochy. Przepiękne Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, wybrzeże Sycylii i piękne morze. W przypadku ładnej pogody która nie opóźni rejsu, wyprawa na Maltę. Po przepłynięciu Morza Jońskiego przywitaja nas wyspy w Grecji. Zakintos, zatoka Koryncka, kanał Koryncki. Dalej wpadamy na Zatokę Sarońską i prosto do Aten. Jajeczko na wielkanoc zjemy juz w domu.

Podczas etapu w cenie szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego.  Zapraszamy na etap.

Całość etapu to 500 Mm i około 100 h do opini PZŻ.

Terminy Rejsów

Numer rejsu

Data etapu

Trasa etapu

Cena za etap

Ilość miejsc

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek