Szkolenie na patent Żeglarz Jachtowy

Gdynia - Górki Zachodnie

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do żeglugi na szeroko pojętych wodach śródlądowych jachtem żaglowym tj. jeziorach oraz wewnętrznych wodach morskich - Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński. Na wodach śródlądowych posiadacz tego patentu może prowadzić jachty żaglowe bez ograniczeń długości kadłuba, na wewnętrznych wodach morskich jachty do 12 metrów długości oraz pozostałych wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Szkolenie to obejmuje praktyczne podstawy obsługi jachtów śródlądowych oraz znajomość zagadnień teoretycznych wymaganych na egzaminie.

Patent żeglarza jachtowego może uzyskać osoba, która:

  • ukończyła 14 rok życia
  • osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów
  • zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności

Szkolenie żeglarskie intensywna praktyka - Gdynia lub Zalwe Włocławski na Wiśle

Odbywać się będzie w czasie szejściu następujących po sobie dni przypadających w każdym tygodniu szkoleniaw Gdyni w porcie jachtowym  ( jacht do nauki to Bavaria 44 )lub zajęcia weekendowe nad Zalewem Włocławskim ( jacht do nauki to Mors RT 730).  W tych dniach przeprowadzać będziemy zajęcia praktyczne, do zajęć teoretycznych dostaniecie Państwo, platformę e-learningowąz którą to będziecie mogli pracować na codzień. Poprzez taki system nauczania, całą uwagę skupiamy na nauce pływania, co gwarantuje Państwu wysoki poziom nabytych umiejętności. Szkolenie żeglarskie prowadzone są przez instruktorów PZŻ oraz Państwowych Instruktorów Sportu co daje gwarancję skutecznego szkolenia żeglarskiego.

Zajęcia teoretyczne

Szkolenie teoretyczne będzie nauką własną na platformie e-learning. W przypadku pytań i niejasności co do tematów, będziemy służyli pomocą. Będzie to miało na celu zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z nazewnictwem żeglarskim dotyczącym budowy jachtu, locją tj. przepisami ruchu i bezpieczeństwa na wodzie, całym zagadnieniem teorii żeglowania oraz opisem przeprowadzanych manewrów jachtu. Podczas szkolenia zapewniamy dostęp do materiałów szkoleniowych. Zalecamy podręcznik autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego pt. „Żeglarz jachtowy” książka do nabycia podczas kursu. W okresie zimowym zachęcamy do pracy na platformie, co pozwoli Państwu na dokładne przysfojenie tematu.

Egzaminy

 

Egzaminy odbywać się będą po każdym cyklu szkoleń tj. sobota lub niedziela na wodach Zatoki Gdańskiej w Marinie Jachtowej w Gdynii >>> lub Zalewem Włocławskim w Nowym Duninowie >>>  przed Komisją Państwową. Dla absolwentów naszych szkoleń oraz ich rodzin po zakończonym egzaminie organizujemy  2 dniowe rejsy po Zatoce Gdańskiej na naszych jachtach morskich po promocyjnych cenach. Poziom naszych szkoleń gwarantuje wysoki poziom Pństwa wyszkolenia. Informacje o rejsach weekendowych >>

Co daje Tobie to szkolenie

  • umiejetność prowadzenia jachtu żaglowego
  • szybkość podejmowania decyzji
  • nie zaskoczą nieprzyjemne Ciebie sytuacje na wodzie 
  • wiemy że będzież odpowiedzialnym żeglarzem

Informacje dodatkowe

Osobom z dalszych okolic proponujemy noclegi na jachtach na których prowadzone są zajęcia. - nieodpłatnie !!!

Uwaga: dla wszystkich kursantów szkolenia żeglarskiego - szkolenie na patent szternik motorowodny w cenie 350 zł

Rezerwacje i zapisy

Szczegółowe informacje dotyczące  zapisów na szkolenie pod numerem telefonu 531 225 750 Sławek Wężyk lub email biuro@morskieszwedaki.eu

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wpłata całości kwoty za kurs na konto Firmowe podane w zakładce Kontakt odpowiednie w opisie. W tytule przelewu prosimy o wpisanie imie i nazwiska oraz terminu rozpoczęcia się szkolenia.

Koszt całego szkolenia - 1000 zł

Cena zawiera:

- realizację programu szkoleniowego na patent żeglarz jachtowy

- opłaty postojowe w marinie rozpoczęcia kursu.

- udzielenie dostępu do platformy e-learning
- zajęcia teoretyczne podsumowywujące
- szkoleniowe usługi skippera/instruktora

Cena nie zawiera:

- ubezpieczenie NNW  na terenie RP: NWI (trwały uszczerbek) - 10 000 PLN, NWS (śmierć) - 5 000 PLN

- kosztów za egzamin wynosi 250 zł + 50 zł opłata za patent (dla uczniów i studentów do 26 lat 125 + 25 zł.) płatnym w trakcie zapisania się na egzamin.

Terminy szkoleń

Numer Kursu

Termin Kursu

Egzamin

Miejsce kursu

Cena kursu

ŻJ G 1

 
 

Gdynia - Zatoka Gdańska

1000 zł

ŻJ G 2

 

15.09.2018

Gdynia - Zatoka Gdańska

1000 zł

 
 

-

 
 

Numer Kursu

Termin Kursu

Egzamin

Miejsce kursu

Cena kursu

ŻJ W 1

 
 

Zalew Włocławski

1000 zł

ŻJ W 2

 

15.09.2018

Zalew Włocławski

1000 zł

 
 

-

 
 

Przydatne linki:

wymagania

wniosek na patent

I SEE the SEA s.c.

e-mail: biuro@morskieszwedaki.eu

telefon: +48 531 225 750 Sławek

             +48 798 379 231 Gromek