wakacje w Chorwacji

NIEZAPOMNIANE REJSY MORSKIE

Chorwacja  – wymarzone wakacje. To marzenie każdej osoby planującej swój wakacyjny urlop.
  Wybierając Chorwację mamy 100 % pewności, że Wasz urlop będzie przebiegał w pięknym słońcu

morskie szwedaki,rejsy morskie

Do tego rodzaju wypoczynku zachęcamy gorąco całe rodziny, grupy przyjaciół, jak również osoby same planujące urlop. Chętnie pożeglujemy z wszystkimi, którzy kochają spędzać wakacyjny czas pod żaglami, jak również z tymi, którzy dopiero chcieliby zaszczepić w sobie jedną z tych najpiękniejszych pasji. Sam rejs ma miano rejsu stażowego. Tu będąc w grupie ludzi, oprócz wypoczynku, spotkają Ciebie również podstawowe obowiązki codziennego funkcjonowania na jachcie. W tym przypadku jest to gotowanie i sprzątanie. Z doświadczenia wiemy, że czynności te na jachcie są przyjemnością. Rywalizacja w przyrządzaniu posiłków pomiędzy wachtami to już tradycja. Co do porządków i zachowania czystości na tak małej powierzchni jak jacht to już sprawa naszego komfortu.  Rejsy są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego spędzania czasu na lądzie. Ciągłe przemieszczanie się, zmiana otoczenia i krajobrazu oraz poznawanie nowych wspaniałych miejsc upiększa naszą przygodę. Gwarancją bezpieczeństwa podczas rejsów będzie dla Ciebie nasze doświadczenie w prowadzeniu rejsów żeglarskich w różnych warunkach po różnych akwenach. Wszyscy Nasi skipperzy posiadają stopnie kapitanów jachtowych z wymaganymi uprawnieniami. Doświadczenie to budowaliśmy przez wiele lat i chętnie podzielimy się naszą wiedzą.

Duża różnorodność tras jaką oferuje nam położenie mariny umożliwia dobranie jej do potrzeb naszej załogi. Głównym aspektem doboru są umiejętności żeglarskie naszych załogantów oraz warunki atmosferyczne. Następnymi kryteriami jest sam charakter rejsu – i tu wygrywa tryb wakacyjny. Trasę oczywiście możemy zmienić, jeśli zajdzie taka konieczność, i dopasować do zaistniałych potrzeb. Przepiękne wysepki z drzewami piniowymi i cykadami widzimy i słyszymy na każdej wyspie do której się zbliżamy. Różnorodność plaż jakie  powoduje, że chcemy tam być. Ciepła woda i słońce nie daje Tobie zapomnieć, że są to Twoje wymarzone wakacje.

ZAPRASZAMY NA REJSY!

główne założenia rejsowe

Głównym celem Naszych rejsów jest promowanie żeglarstwa morskiego. Wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy i przeznaczone są dla osób w każdej grupie wiekowej oraz o różnym stopniu posiadania  wiedzy żeglarskiej. Podczas rejsów stażowych obowiązuje załogę system wachtowy i podział obowiązków pośród załogantów. W trakcie rejsu przewidziane jest pływanie dzienne jak i nocne a w niektórych rejsach nawet kilku dobowe. Podczas noclegów na kotwicy obowiązują załogę pełnienie wachty kotwicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce.
 Każdy z uczestników intensywnie uczestniczy w pracach na pokładzie i może czerpać wiedzę od kapitana.
Jako organizator rejsu stażowo – szkoleniowego nie możemy ingerować co do formy Twojego wypoczynku na lądzie jak i również w przygotowanie posiłku na jachcie oraz jego zaprowiantowaniu. Jednak każdy z Naszych kapitanów służy prywatną radą w każdej dziedzinie aby wasz pobyt na Naszej jednostce spełniał Twoje oczekiwania.Na jachcie do dyspozycji załogantów deska sup oraz maski i płetwy do snurkowania.

Zapraszamy serdecznie do współpracy

 

skąd wypływamy

Nasz port, z którego rozpoczynamy żeglarską przygodę znajduje się w Dalmacji Środkowej, w miasteczku Sukosan, nieopodal miasta Zadar.
Lokalizacja Mariny TUTAJ >>>

Rejs prowadzony jest na jachcie Cyklades 50.5

zagle ch

Nasz Partner w rejsach po Chorwacji

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

relaks na jachcie

Proponowane miejsca

REZERWAT KORNATI

Tutejszym bezspornym rajem dla żeglarzy są wody morskie wokół wysp archipelagu Parku Narodowego Kornati. Ten „księżycowy park” zawdzięcza swoje miano specyficznemu urokowi górzystych i suchych, pozbawionych roślinności wysp. Liczne zatoczki o krystalicznie czystej wodzie w turkusowym odcieniu zachęcającą do nurkowania i poznawania podwodnej fauny i flory. To tutaj właśnie można rozkoszować się pięknym – niezmąconym światłem cywilizacji – gwieździstym niebem.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

WYSPA BISEVO

Nieopodal wyspy Vis leży kolejny cud natury – Wyspa Bisevo, przyciągający między innymi swoją piękną Błękitną Grotą. Można w niej podziwiać fantastyczny efekt gry światła odbijającego się od dna morskiego i oświetlającego grotę przez pryzmat błękitnej wody. Przy sprzyjającej pogodzie można również miło spędzić czas zatrzymując się w zatoce Porat przy jednej z dużych piaszczystych plaż. Dla chętnych zwiedzania wyspa Bisevo kryje najdłuższą w Chorwacji Jaskinię Niedźwiedzią (ok. 160m), którą można podziwiać pokonując jej trasę pontonem. Absolutnie śródziemnomorski charakter, również tej wyspie, dodają gaje oliwne oraz winnice z winoroślą Plavac, wykorzystywaną do produkcji słynnego wina.
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

WYSPA BRAĆ

Wyspa Brač – największa wśród wysp Dalmacji – odsłoni nam przepiękny widok na Adriatyk z najwyższego szczytu chorwackich wysp Vidova Gora (778 m n.p.m.). Najsłynniejsza piaszczysta plaża Chorwacji Zlatni Rat znajduje się właśnie na tej przepełnionej zielenią wyspie, która szczyci się również wieloma innymi pięknymi plażami, jaskiniami oraz gajami oliwnymi. 

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

WODOSPADY KRKA

Bardzo atrakcyjnym punktem programu może być wpłynięcie w koryto rzeki Krka, nad którą malowniczo usytuowane jest historyczne miasto Sibenik z unikatową architekturą i wieloma zabytkami, gwarantującymi temu miastu miejsce na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wąwozy rzeki Krka doprowadzą nas do przepięknie położonej miejscowości Skradin, skąd możemy się udać na wycieczkę w górę rzeki do Parku Narodowego Krka, by podziwiać bajkowe wodospady i soczystą zieleń roślinności otaczającej te spektakularne kaskady wód rzeki Krka.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

WYSPA HVAR

Kolejnym skarbem jest Wyspa Hvar, opisywana jako najsłoneczniejsza wyspa Chorwacji, dostarczająca wielu przyjemnych wrażeń na pięknych żwirkowych i piaszczystych plażach w kameralnych zatoczkach. Ponadto ciekawa architektura w połączeniu z upajającymi swym zapachem, bezkresnymi polami lawendy i lasami świerkowymi zagwarantowała tej wyspie miano jednej z 10 najpiękniejszych wysp świata. Tutejsze znakomite wino z często nagradzanych winnic lokalnych na pewno zadowoli niejednego smakosza tego trunku.

 

hvar

cUDOWNE MIASTA cHORWACKIE

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

KULINARNE PODNIEBIENIE

Chorwacka kuchnie słynie z dobrze przyrządzanego mięsa oraz kuchni śródziemnomorskiej  w postaci ryb i owoców morza. Ale to już Ty sam ocenisz. Wzgórza wysp porastają obficie krzaki winorośli od których pochodzi wyraziste wino Chorwackie

NASZA CHORWACKA FLOTA

Cyklades 50.5 s/y PINTA

Do dyspozycji załogantów przeznaczamy 12 osobowy jacht Cyklades 50.5

Na jachcie znajdziecie 4 kabiny 2 osobowe, jedna kabina 2 osobowa z łóżkami piętrowymi oraz kabina dla skippera na dziobie jachtu. W kabinach dla każdego załoganta czekać będzie komplet pościeli oraz ręczników. Jacht posiada 3 łazienki z prysznicami z dostępną gorącą wodą. Główną przestrzeń na jachcie, zwaną mesą, zajmuje kuchnia z dużym stołem do wspólnych posiłków. Kuchnia wyposażona jest w dwie lodówki oraz kuchnię gazową z piekarnikiem. Posiada również pełen zestaw garnków i zastawy dla każdego z załogantów.
Dla bezpieczeństwa na jachcie podczas rejsu jest dostępne napięcie 12v, a po podłączeniu jachtu do kei jest również 220v.
Na jachcie dostępny jest ponton z silnikiem, maski i płetwy do pływania, deska SUP – nie posiadamy wędek.

co pod wodą

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki, sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa od 10-15 euro/dzień/osoba
Można przyjechać samochodem i przywieźć część wyżywienia z Polski
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Transport na akwen:
Samodzielny do mariny w Sukosanie.

Jest możliwość pozostawienia samochodu na terenie mariny w cenie około 60 euro/tydzień.

TERMINY REJSÓW

Chorwacja

Nr Rejsu Akwen Termin rejsu Cena rejsu Składka Pokładowa ilość miejsc
Chorwacja 1  Sukosan - Sukosan 27.04-4.05.2024 350 euro 150 euro 1 miejsce
Chorwacja 2  Sukosan - po Dalmacji
morskie szwedaki

CO na rejsie

Załogowa Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci: – w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego
w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!