REJSY W PORTUGALII

WYBRZEŻE POŁUDNIOWE – pORTIMAO, FARO, LAGOS

Oceaniczna przygoda w południowej części wybrzeża Portugalii.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

SŁOŃCE I CIEPŁA WODA

Nowy kierunek Naszych wakacyjnych wypraw.

Wspólnie z Adamem, właścicielem firmy Royalty Cruises, zdobywamy nowe akweny wakacyjnej morskiej przygody. Portugalia – małe urokliwe porty oraz plaże słynące z żółtego piasku i skał z piaskowca. To wszystko zobaczymy na południowych wybrzeżach Portugalii. Rejony te stały się bardzo atrakcyjne dla serfujących na falach. Sam ocean i jego spokojne fale w tym okresie powodują zachwyt każdego. Zachody słońca tonącego na końcu oceanu, przyciąga tutaj wielu turystów. Dla nas żeglarzy, wszystkie te widoki osiągalne są z pokładu naszego jachtu. Niewiele osób może tego widoku spróbować.

Zapraszamy do Portugalii.

morskie szwedaki,rejsy w portugalii

Faro

Samo Faro jest miastem nie zdominowanym przez turystykę. Jest tutaj bardzo kameralnie, świadczą o tym lokalne sklepiki i restauracje. Bardzo korzystna lokalizacja miasta oferuje odwiedzającym dobrą bazę wypadową na wschód od Faro, gdzie znajdziemy naturalne piękno laguny Ria Formosa z jej bezludnymi wyspami, wyjątkową przyrodą, tradycyjnymi wioskami z nie zakłóconą lokalną atmosferą. Na zachodzie będziemy mogli cieszyć się złotymi plażami Algarve, czerwonymi klifami. W samym sercu historycznego Faro znajduje się urocza starówka z ciekawymi uliczkami.

Lagos

Lagos jest położone przy ujściu rzeki Bensafrim (Rio Bensafrim) do Oceanu Atlantyckiego. Jest ono zlokalizowane ok. 90 km od stolicy Algarve, czyli miasta Faro, 40 km. od malowniczego Przylądka św. Wincentego oraz 300 km od Lizbony. Miasto leży w południowo-zachodniej części Algarve. Według podań historycznych miasto miało zostać założone przez Kartagińczyków, a następnie rozwinięte przez Rzymian i dalej przez Maurów. Odegrało ono ważną rolę w czasie doby Wielkich Odkryć Geograficznych, kiedy to stało się centrum handlu i miejscem, skąd wypływały statki na swoje wyprawy zamorskie. To właśnie tutaj miał powstać m.in. pierwszy w średniowiecznej Europie targ niewolników sprowadzanych do Portugalii z Afryki.

morskie szwedaki,rejsy w portugalii
morskie szwedaki,lagos

Portimao

Portimao jest drugim co do wielkości miastem regionu Algarve. Znacząca większość turystów zwykle nie decyduje się na dłuższy pobyt w nim, obierając za cel wakacyjnego wypoczynku mniejsze miejscowości. Jednak Portimao może być doskonałą bazą wypadową do eksplorowania plaż Algarve oraz okolicznych atrakcji turystycznych. Dzięki dobremu skomunikowaniu, łatwo do niego dotrzesz z innych części Portugalii.

morskie szwedaki,rejsy w portugalii

Przylądek św. Wincentego

Przylądek Świętego Wincentego, potocznie zwany przez żeglarzy “Przylądkiem ciepłych gaci”, to najbardziej na południowy zachód wysunięta część Europy. Leży w portugalskiej prowincji Algarve. W pobliżu znajdują się twierdze Beliche i Sagres, a także ruiny XVI-wiecznego klasztoru Kapucynów. W średniowieczu miejsce to uznawano za koniec znanego Europejczykom świata. Nazwa przylądka pochodzi od świętego Wincentego z Saragossy, patrona Portugalii, którego szczątki były złożone na tymże miejscu. Z naszej perspektywy to niesamowite miejsce do odwiedzenia od strony lądu na wycieczce samochodowej. Po drodze z portu Portimao kilka ciekawych plaż oraz zabytków dawnej Portugalii.

 

morskie szwedaki,rejsy w portugaliii

Kadyks

Jedno z najstarszych miast w Europie, o historii sięgającej ponad 3000 lat wstecz, położone na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego. To typowo andaluzyjskie, historyczne miasto słynie ze swoich zabytków i pięknych oceanicznych plaż. Kadyks jest dla Hiszpanów symbolem, uwieńczonego sukcesem, oporu przeciwko najeźdźcom, którzy kilkukrotnie próbowali go zdobyć.
Historyczna część Kadyksu składa się z dzielnic o wyjątkowo ciasnej zabudowie, poprzecinanych siecią wąskich, gwarnych uliczek, którym dodatkowego uroku dodają małe placyki pełne kawiarenek, tawern i barów serwujących wyśmienite tapas. Do atrakcji starego miasta zalicza się średniowieczny rynek. Znajdziemy tam niesamowity targ rybny, targ owocowy oraz cały ciąg gastronomiczny tylko i wyłącznie z lokalnym jedzeniem.

morskie szwedaki,kadyks,rejsy w hiszpani,rejsy w portugali

Sines

Małe portowe miasteczko. W Sines urodził się w 1469 r. Vasco da Gama, stąd jego pomnik na wysokiej skarpie, stoi tam żeglarz wpatrzony w wody oceanu, mając za sobą biały kościółek Igreja Matriz de S. Salvador, w którym go ochrzczono, a obok ściany fortecy Castelo de Sines, w której się podobno urodził. Małe, stare miasto gdzie można spróbować portugalskiej kuchni. Port nadaje się do jedniodniowego postoju.

 

morskie szwedaki,rejsy w portugalii
morskie szwedaki,portugalia

NASZA FLOTA

Rejs odbywa się na jachcie s/y ROYAL – Cyklades 50.5 

Kabiny:  5 kabin 2 osobowych, jedna kabina osobna dla skippera  3 łazienki z prysznicami.
Kuchnia-kambuz: 2 lodówki z zamrażalkami, kuchnia gazowa z piekarnikiem, wyposażenie kuchenne wraz z zastawą kuchenną.

Wyposażenie hotelowe: ogrzewanie, pościele (koce, poduszki i prześcieradła),  oceaniczne środki ratunkowe zgodnie z wymogami oceanicznymi.
Nasze jachty i ich wyposażenie zapewniają dobre warunki żeglarskie oraz miły wypoczynek.

s/y ROYAL - Cyklades 50.5 - 2008 rok

Obecna lokalizacja Naszego jachtu
S/y ROYAL - CYKLADES 50.5

NASZ PARTNER W REJSACH

Naszym partnerem w rejsach po Portugalii jest firma Royalty-Cruiser Adam Stefański

Wspólnie, staramy się, aby po rejsie pozostały same dobre wspomnienia. W czasie, który nam powierzasz chcemy zaszczepić pasje do wypoczynku pod żaglami, samo żeglarstwo jak i super wspomnienia z wakacji.

royalty-cruises
morskie szwedaki

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi.

Co obejmuje kasa pokładowa:
koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki, sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

 

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
nie powinna być większa niż 10 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotnisko w Faro
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w “Przyborniku rejsowym”

TERMINY Rejsów

PORTUGALIA

Portugalia

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena rejsu Ilość miejsc
Portugalia 1 w planowaniu Faro - Faro

Zapisz się na REJS

Zapisz się na REJS

CO na rejsie

Załogowa Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!