REJSY W PORTUGALII
WYBRZEŻE POŁUDNIOWE – pORTIMAO, FARO, LAGOS
Nowe kierunki, nowe wyzwania, nowe znajomości.







SŁOŃCE I CIEPŁA WODA
Nowy kierunek Naszych wakacyjnych wypraw.
Wspólnie z Adamem, właścicielem firmy Royalty Cruises, zdobywamy nowe akweny wakacyjnej morskiej przygody. Portugalia – małe urokliwe porty oraz plaże słynące z żółtego piasku i skał z piaskowca. To wszystko zobaczymy na południowych wybrzeżach Portugalii. Rejony te stały się bardzo atrakcyjne dla serfujących na falach. Sam ocean i jego spokojne fale w tym okresie powodują zachwyt każdego. Zachody słońca tonącego na końcu oceanu, przyciąga tutaj wielu turystów. Dla nas żeglarzy, wszystkie te widoki osiągalne są z pokładu naszego jachtu. Niewiele osób może tego widoku spróbować.
Zapraszamy do Portugalii.

Faro
Samo Faro jest miastem nie zdominowanym przez turystykę. Jest tutaj bardzo kameralnie, świadczą o tym lokalne sklepiki i restauracje. Bardzo korzystna lokalizacja miasta oferuje odwiedzającym dobrą bazę wypadową na wschód od Faro, gdzie znajdziemy naturalne piękno laguny Ria Formosa z jej bezludnymi wyspami, wyjątkową przyrodą, tradycyjnymi wioskami z nie zakłóconą lokalną atmosferą. Na zachodzie będziemy mogli cieszyć się złotymi plażami Algarve, czerwonymi klifami. W samym sercu historycznego Faro znajduje się urocza starówka z ciekawymi uliczkami.

Lagos
Lagos jest położone przy ujściu rzeki Bensafrim (Rio Bensafrim) do Oceanu Atlantyckiego. Jest ono zlokalizowane ok. 90 km od stolicy Algarve, czyli miasta Faro, 40 km. od malowniczego Przylądka św. Wincentego oraz 300 km od Lizbony. Miasto leży w południowo-zachodniej części Algarve. Według podań historycznych miasto miało zostać założone przez Kartagińczyków, a następnie rozwinięte przez Rzymian i dalej przez Maurów. Odegrało ono ważną rolę w czasie doby Wielkich Odkryć Geograficznych, kiedy to stało się centrum handlu i miejscem, skąd wypływały statki na swoje wyprawy zamorskie. To właśnie tutaj miał powstać m.in. pierwszy w średniowiecznej Europie targ niewolników sprowadzanych do Portugalii z Afryki.


Portimao
Portimao jest drugim co do wielkości miastem regionu Algarve. Znacząca większość turystów zwykle nie decyduje się na dłuższy pobyt w nim, obierając za cel wakacyjnego wypoczynku mniejsze miejscowości. Jednak Portimao może być doskonałą bazą wypadową do eksplorowania plaż Algarve oraz okolicznych atrakcji turystycznych. Dzięki dobremu skomunikowaniu, łatwo do niego dotrzesz z innych części Portugalii.

Przylądek św. Wincentego
Przylądek Świętego Wincentego, potocznie zwany przez żeglarzy „Przylądkiem ciepłych gaci”, to najbardziej na południowy zachód wysunięta część Europy. Leży w portugalskiej prowincji Algarve. W pobliżu znajdują się twierdze Beliche i Sagres, a także ruiny XVI-wiecznego klasztoru Kapucynów. W średniowieczu miejsce to uznawano za koniec znanego Europejczykom świata. Nazwa przylądka pochodzi od świętego Wincentego z Saragossy, patrona Portugalii, którego szczątki były złożone na tymże miejscu. Z naszej perspektywy to niesamowite miejsce do odwiedzenia od strony lądu na wycieczce samochodowej. Po drodze z portu Portimao kilka ciekawych plaż oraz zabytków dawnej Portugalii.







Kadyks
Jedno z najstarszych miast w Europie, o historii sięgającej ponad 3000 lat wstecz, położone na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego. To typowo andaluzyjskie, historyczne miasto słynie ze swoich zabytków i pięknych oceanicznych plaż. Kadyks jest dla Hiszpanów symbolem, uwieńczonego sukcesem, oporu przeciwko najeźdźcom, którzy kilkukrotnie próbowali go zdobyć.
Historyczna część Kadyksu składa się z dzielnic o wyjątkowo ciasnej zabudowie, poprzecinanych siecią wąskich, gwarnych uliczek, którym dodatkowego uroku dodają małe placyki pełne kawiarenek, tawern i barów serwujących wyśmienite tapas. Do atrakcji starego miasta zalicza się średniowieczny rynek. Znajdziemy tam niesamowity targ rybny, targ owocowy oraz cały ciąg gastronomiczny tylko i wyłącznie z lokalnym jedzeniem.

Sines
Małe portowe miasteczko. W Sines urodził się w 1469 r. Vasco da Gama, stąd jego pomnik na wysokiej skarpie, stoi tam żeglarz wpatrzony w wody oceanu, mając za sobą biały kościółek Igreja Matriz de S. Salvador, w którym go ochrzczono, a obok ściany fortecy Castelo de Sines, w której się podobno urodził. Małe, stare miasto gdzie można spróbować portugalskiej kuchni. Port nadaje się do jedniodniowego postoju.


NASZ PARTNER W REJSACH
Naszym partnerem w rejsach po Portugalii jest firma Royalty-Cruiser Adam Stefański
Wspólnie, staramy się, aby po rejsie pozostały same dobre wspomnienia. W czasie, który nam powierzasz chcemy zaszczepić pasje do wypoczynku pod żaglami, samo żeglarstwo jak i super wspomnienia z wakacji.


NASZA FLOTA
Rejs odbywa się na jachcie s/y ROYAL – Cyklades 50.5 – 5 kabin 2 osobowych,
3 łazienki z prysznicami.
Wyposażenie: ogrzewanie, pościele (koce, poduszki i prześcieradła),
oceaniczne środki ratunkowe zgodnie z wymogami oceanicznymi.
Długość jachtu 15,68












s/y ROYAL - Cyklades 50.5 - 2008 rok






Obecna lokalizacja Naszego jachtu
S/y ROYAL - CYKLADES 50.5

CO na rejsie
Załogowa Żeglarska Etykieta Załoganta
W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.
- W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
- Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
- W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
- W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.
Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.
Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Informacje dodatkowe
Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony
Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu w wysokości 120 euro
Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie
Co obejmuje kasa pokładowa:
koszty paliwa, gazu, sprzątania po rejsie, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą
Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba
Kaucja zwrotna:
brak
Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotnisko w Faro
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych
Linki do linii lotniczych znajdziesz w „Przyborniku rejsowym”

TERMINY Rejsów
PORTUGALIA
Portugalia
Numer rejsu | Data etapu | Trasa etapu | Cena rejsu | Ilość miejsc |
---|---|---|---|---|
Portugalia 1 | w planowaniu | Faro - Faro |
Przybornik rejsowy



Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.
Wśród nich między innymi:
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.
Niech nic Cię nie zaskoczy!