Seszele - Rajskie Plaże

14 dniowy rejs pomiędzy wyspami archipelagu Seszele na luksusowym katamaranie.
Odkrywamy nowe kierunki!

Chyba każdy, komu udało się spędzić chociaż kilka dni na wyspach archipelagu Seszeli szuka słów, by jak najtrafniej ująć ich czar.

Raj… tak określanym jest pejzaż wysp leżących w strefie równikowej 1600 km od wybrzeża Afryki, na który składa się głęboki błękit nieba, turkusowa idealnie przejrzysta woda, soczysta zieleń bujnej roślinności, ciepły brąz typowych dla tych wysp wielkich granitowych głazów i prawie świetlista biel niezaludnionych plaż….

Spośród 115 wysp archipelagu wiele takich malowniczych miejsc odwiedzić można na wyspie Mahé. Jej plaże, wśród nich Anse Soleil, Beau Vallon, Intendance, Carana Beach przyciągają swoją magią… Wtapiając się natomiast w głąb wyspy ukojenie w cieniu i towarzystwie bujnej przyrody lasu równikowego znaleźć można spacerując po największym na Seszelach Parku Narodowym Morne Seychellois.

Wyspa Praslin przyciąga nie tylko równie pięknymi plażami Anse Lazio, czy Anse Georgette, lecz również bogactwem Parku Narodowego Valleé de Mai. To tutaj można zmierzyć się z wagą (dochodzącą nawet do 30 kg) owocu i nasienia endemicznie występującej tylko tutaj, oraz na wyspie Curieuse, kokosowej palmy seszelskiej  Coco de Mer, kształtem przypominającego wygląd pośladków…

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Curieuse Island to następna wielka przygoda i spotkanie ze swobodnie wędrującymi gigantycznymi żółwiami Aldabra, palmami Coco De Mer, bagnami mangrowymi pełnymi wielkich krabów i lasami namorzynowymi w parku Curieuse Marine National Park.

W powiązaniu z archipelagiem seszelskim nie sposób pominąć, dla wielu najpiękniejszej z wysp La Digue. Zwiedzając tę wyspę rowerowo można wśród pól waniliowych i lasów deszczowych dotrzeć do jej pełnych uroku plaż: Anse Réunion, Anse Source D’argent, Anse Cocos, Petit Anse, Grand Anse. Czasami można tutaj natknąć na pary, które właśnie te miejsca wybrały sobie na romantyczne wyznanie miłości, czy nawet ślub przy szumie fal…

Walory tych wysp, karmiąc również pozostałe zmysły, wzbogaca cudownie łagodny klimat z przyjemną temperaturą wody typową dla wód Oceanu Indyjskiego, pełnego mieniących się różnorodnymi barwami ryb, dając wrażenie nurkowania w bezkresnym akwarium… Spacer po plaży, świeże mleczko kokosowe bezpośrednio z orzecha przyozdobionego jednym z tutejszych pięknych kwiatów, pyszne kreolskie potrawy, czy rum takamaka stanowią przyjemny akcent kończący każdy pełen wrażeń dzień. Sen pod niebem pełnym gwiazd i następujący po nim poranek w jednej z przepięknych lagun rozbudzi na pewno apetyt na dalsze przygody i wrażenia….

Na naszym rejsie planujemy odwiedzić wszystkie te cudowne miejsca startując z Mahé…. Poruszanie między wyspami i zwiedzanie jak największej ilości cudownych miejsc, dla chętnych spanie pod gwieździstym niebem, umożliwi nam komfortowy przestrzenny katamaran. Planujemy noce spędzać w pięknych miejscach z dala od portów, by podziwiać przepiękne zachody słońca a ranem zażywać kąpieli i obserwować bogatą florę oceanu (koniecznie trzeba zabrać maski do snorkling’u i płetwy).

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

NASZA FLOTA

Na Seszelach wszystkie rejsy, dla wygody naszych załogantów odbywają się na jachtach dwukadłubowych – katamaranach.
Cztery lub pięć pokoi dwu osobowych z łazienkami, duży przestrzenny hol na głównym pokładzie zapewnia nam dużo przestrzeni i komfort.
morskie szwedaki

Galeria ZDJĘĆ

TERMINY Rejsów

Seszele

Nuner rejsu Termin rejsu Trasa rejsu Koszt rejsu Wolne miejsca
Seszele 1 październik/listopad 2024 Archipelag Seszele    

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi
składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa
jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób
biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, sprzątania po rejsie , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, wypożyczenia deski SUP (opcja),

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
nie powinna być większa od 20 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
200 euro od osoby na zabezpieczenie umyślnych uszkodzeń

Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotniska:
………………………………….
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w “Przyborniku rejsowym”

morskie szwedaki

Zapisz się na REJS

Zapisz się na REJS

CO na rejsie

Załogowa Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!