Wyspy FIŃSKIE - ALANDY

BAŁTYCKIE SZKIERY

morskie szwedaki,rejsy na alandach,alandy

Popłyń z nami w rejs pełen nawigacyjnych wyzwań.

Sztokholm, Mariehamn, Turku

Rozpoczynamy nabory na rejsy w nasze stałe kierunki wypraw w rejony szkierów Szwecji i Finlandii. Większość rejsów rozpoczynamy ze Sztokholmu w Szwecji. Dla urozmaicenia tras i niepowielania przebytej drogi, zmiany załogi będą przeprowadzane również w Turku.

Oprócz niewątpliwych walorów żeglarskich oraz przyrodniczych atrakcyjności temu kierunkowi dodaje łatwość transportu bezpośredniego i jego tani koszt. Rejsy nasze przeznaczone są dla osób z każdej grupy wiekowej oraz o różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Oprócz nawigacji czeka na Was możliwość podszkolenia praktyk w trakcie manewrów w portach, zarządzania jednostką i załogą, pracy na urządzeniach nawigacyjnych oraz locji.

Więcej szczegółów poniżej.

Edukacja żeglarska na każdym poziomie

Tereny skandynawskich szkierów są akwenami przepięknymi, ale i zarazem trudnymi pod kątem żeglarskim, związanym ze specyficznym podłożem dna, składającym się w 90% ze skał. Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, były one niedostępne dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego. Brak doświadczenia w czytaniu map morskich, kończył się rychłym kontaktem z kamieniami czy głazami, wyłaniającymi się z wody niczym posągi.
Po dziś dzień, znaczna część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których nie wszystkie głazy są naniesione.
Zdecydowanie jest to akwen, który uczy pokory…

Cisza, jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych.
Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych, jednocześnie łącząc wiedzę z praktyką. Ale tego już sam musisz doświadczyć.

Mamy nadzieję, że do nas dołączysz, aby rozwijać w sobie tą jedną z najpiękniejszych pasji – na naszych rejsach
w przepięknych rejonach szkierów lub każdym innym zakątku mórz i oceanów, gdzie żeglujemy.

Nauka żeglarstwa

Przepiękny i zarazem trudny akwen żeglarski. Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, był on niedostępny dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego. Jego dzikość polegała na specyficznym podłożu dna, które składa się w 90% ze skał. Brak doświadczenia w czytaniu map morskich kończył się rychłym kontaktem z kamieniami. Po dziś dzień, duża część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których to nie wszystkie głazy są naniesione. Jest to akwen, który uczy pokory. Cisza jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych. Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych i jednocześnie łączymy je z praktyką. Ale tego sam się już musisz przekonać.

Sauna fińska i relaks

Tradycją skandynawską jest przede wszystkim sauna. Spotkać ją można na każdej wyspie.
Po każdym dniu żeglugi i wytężonej uwagi przychodzi czas na zasłużony relaks. Niezależnie od pogody, wygrzanie się w gorącej saunie, gdzie samemu musimy naszykować piec,  oraz wejście do zimnego północnego Bałtyku przynosi ulgę ciału.
Miłośnicy sauny na szkierach mają prawdziwy raj. Na naszej trasie możemy spotkać sauny z XIX wieku,  aż po najbardziej nowoczesne konstrukcje tego typu. Po gorącej, parowej kąpieli być może ulgę przyniesie nam masażysta,  który to czasem, trafia się na rejsie 🙂 

relaks W WOLNYM CZASIE

Odpoczynek i relaks.
To jeden z celów naszego rejsu na szkierach. Przepiękna przyroda, urocze zakątki oraz niesamowita cisza oraz dzicz.
W okresie od sierpnia – raj dla zbieraczy grzybów. Wędkarze mają tutaj co robić przez cały żeglarski sezon.

Fauna i flora na wyspach

Ostoje ptactwa, przepiękna delikatna północna przyroda, czasami wyłaniające się niepostrzeżenie z wody łosie (tak, łosie).
W okresie od sierpnia, aż do jesieni niesamowita ilość grzybów. Nie ma osoby, która minęłaby ten widok z obojętnością.  Tysiące zakamarków ukrytych w skałach oraz w bujnej roślinności wysp, skrywa cicho siedzącą tam zwierzynę. Dla miłośników wędkarstwa też znajdziemy tu zajęcie. Na rejsach nie obejdzie się bez moczenia kija z kołowrotkiem.

Ach, Ten Jacht - Bavaria 40

Zapraszamy na naszą Bavarię 40 przystosowaną do warunków rejsowych na przepięknych szkierach Szwecji i Finlandii. Jednostka wyposażona jest w dwie łazienki, trzy kabiny dwuosobowe oraz przestronną mesę z kuchnia, mieszcząc na swym pokładzie do 8 osób całej załogi. Jacht jest wyposażony w ciepłą pościel, więc nie wymaga przywożenia ze sobą śpiworów. Dodatkowo na jachcie zamontowane zostało ogrzewanie w formie webasto.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu 17 euro/osoba/dzień
w przypadku rejsów w Polsce to ok 75 zł/osobo/dzień

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, sprzątania po rejsie , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, wypożyczenia deski SUP (opcja), koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
Brak.
Transport:

Pomagamy w szukaniu połączeń do Sztokholmu oraz Turku.W szukaniu lotów będą również pomocne poniższe linki do linii lotniczych, obsługujących loty z Polski:
Ryanair –  strona >>>
Wizzair  –  strona >>>

Wszystkie informacje znajdziesz w „Przyborniku Rejsowym” powyżej

TERMINY REJSÓW

Szkiery Bałtyku

Numer rejsu Trasa rejsu Data etapu Cena za etap/mesa Ilość miejsc
Bałtyk 1 w przygotowaniu czerwiec 2024 8 Bavaria 44

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!