1

zapraszają na rejsy dla wytrwałych

Rejsy stażowe ONe - WAY

Różnorodność jaką zapewnia Morze Śródziemne, które przecinamy po długości przez jego środek, gwarantuje nam urozmaicenie żeglarskie. Poczynając od fal i wiatrów, brnąc przez pływy w Cieślinie Mesyńskiej, dymiących Liparyjskich wulkanów, ostrych wiatrów na Sardynii, pływów na Gibraltarze oraz ostrych sztormów na Oceanie Atlantyckim zmienia całość w  prawdziwą żeglarską przygodę. Nauka jaką wyniesiesz, będzie stanowiła, główny trzon Twoich umiejętności podczas samodzielnego pływania. Kaprysy pogody, które to powodują ciągłą niewiadomą  w realizacji zaplanowanych tras oraz ich terminowość stawiają pod znakiem zapytania cały jego przebieg.  Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Podczas rejsu dużo dyscypliny i kultury żeglarskiej oraz pokory dla natury. Kierunek jaki obieracie zaliczany jest do kapryśnych pogodowo a często i wymagający. W czasie etapów dużo przelotów nocnych, praca na mapach papierowych i ploterach. Na jachcie wszystkich załogantów oczywiście obowiązuje system wachtowy i nikt z niego nie może być zwolniony. Jeśli oczekujesz iż wszystkie noce na tym rejsie stażowym spędzisz w spokojnym porcie to nie jest rejs dla Ciebie.

W tym rodzaju rejsów to Ty, jako przyszły sternik  jachtowy lub kapitan musisz nauczyć się dokładnego znaczenia słowa “PLAN’ oraz “PROGNOZA”. Są to słowa, które w żeglarstwie morskim używane są na co dzień, ale znaczenia ich, większość załogantów nie pojmuje. Teraz to jest właśnie ten czas, aby to Twoja świadomość co do znaczeniu tych słów zaczęła rosnąć, a dodatkowe słowo “BEZPIECZEŃSTWO” nabrało powagi.      

Wszystkich, którzy chcą przeżyć tę przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie oraz nabrać doświadczenia w podejmowaniu trudnych decyzji zapraszamy z Nami. 

Trasy One Way jakie oferujemy prowadzą z Aten oraz Chorwacji w kierunku Wysp Kanaryjskich z zakończeniem na wyspie Teneryfa. Rzadziej organizowaną trasą jest rejs z Wysp Kanaryjskich do Polski. Trasa prowadzi wówczas przez wody Zatoki Biskajskiej, Kanał Angielski, rzekę Elbę do Kanału Kilońskiego i Morza Bałtyckiego. W okresie wiosny trasy ulegają zmianie kierunków do Aten, Chorwacji i Polski.

ZAPRASZAMY

główne założenia rejsowe

Głównym celem Naszych rejsów jest promowanie żeglarstwa morskiego. Wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy i przeznaczone są dla osób w każdej grupie wiekowej oraz o różnym stopniu posiadania  wiedzy żeglarskiej. Podczas rejsów stażowych obowiązuje załogę system wachtowy i podział obowiązków pośród załogantów. W trakcie rejsu przewidziane jest pływanie dzienne jak i nocne a w niektórych rejsach nawet kilku dobowe. Podczas noclegów na kotwicy obowiązują załogę pełnienie wachty kotwicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce.
 Każdy z uczestników intensywnie uczestniczy w pracach na pokładzie i może czerpać wiedzę od kapitana.
Jako organizator rejsu stażowo – szkoleniowego nie możemy ingerować co do formy Twojego wypoczynku na lądzie jak i również w przygotowanie posiłku na jachcie oraz jego zaprowiantowaniu. Jednak każdy z Naszych kapitanów służy prywatną radą w każdej dziedzinie aby wasz pobyt na Naszej jednostce spełniał Twoje oczekiwania.

Zapraszamy serdecznie do współpracy

 

PROPONOWANE TRASY

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

TRASA 1

Jesienna Wyprawa NA WYSPY KANARYJSKIE

Z Grecji oraz Chorwacji NA Teneryfę

Akweny: Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylia, Wyspy Liparyjskie,
Sardynia, Majorka, Alicante, Gibraltar, Madera,
Wyspy Kanaryjskie

Całość trasy dzielimy na 4 lub 5 etapów od 7 do 14 dni. Długość całej trasy to około 2750 Nm. Przewidywana długość każdego z etapów to od 320 do 880 Mm, co stanowi od około 70 do 150 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie.
Rejs One Way na Teneryfę prowadzony jest na dwóch jednostkach jednocześnie. Są to jachty Bavaria 51 Cruiser z 2016 roku oraz Cyklades 50.5 z 2008 roku. Pierwsze etapy są zróżnicowane z ze względu na start w różnych portach. Obydwa jachty po pierwszym etapie spotykają się w porcie w Palermo i stamtąd już rozpoczynają wspólną podróż.
Rejs przeznaczony dla osób aspirujących na stopnie żeglarskie oraz lubiących wyzwania. Na każdym z etapów będą przeloty 2- 3 dobowe pomiędzy zaplanowanymi portami. Podczas rejsu obowiązuje system wachtowy. W trakcie rejsu w zależności od etapu planujemy od 2 do 4 pobytów w portach. Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternik Morskiego.
Zapraszamy do wspólnej przygody żeglarskiej

Rejs z Aten prowadzony jest na jachcie Bavaria 51 Cruiser

oraz

Rejs z Chorwacji prowadzony jest na jachcie Cyklades 50.5

ETAP I

STart z Aten - Bavaria 51

Ateny – Catania – Wyspy Liparyjskie – Palermo

Zapraszamy na pokład Bavaria 51 Cruiser. Rejs rozpoczynamy w Atenach. Niesamowita trasa po wodach Grecji. Półwysep Peloponez z wyspą Hydrą i Monemvasia to perełki kultury Greckiej. Teraz przed nami ziemia Sycylijska. Catania, przepiękne sycylijskie miasto, które porywa każdego. Jeśli pogoda pozwoli udamy się na Wyspy Liparyjskie w stronę dymiącego wulkanu Stromboli.
W trakcie tego etapu 2-3 dniowy przelot przez morze Jońskie w czasie dnia i nocy. Prawdziwy wstęp do żeglarskiej przygody.
Jeśli oczekujesz wygody w porcie każdej nocy to nie jest rejs dla ciebie.

Całość etapu to 630 Mm i około 100h do opinii PZŻ

rejsy morskie,morskie szwedaki

ETAP I -a

STart z CHorwacji - Cyklades 50.5

Sukosan – Hvar- Bari- Wybrzeże południowe Włoch – CATANIA

Rejs rozpoczynamy w miejscowości Sukosan nieopodal lotniska w Zadarze.Przed Nami dwa dni pomiędzy Chorwackimi wyspami a następnie do Włoch portu Bari. Przed Nami wybrzeże południowych Włoszech z kilkoma małymi portami. Zakończeniem etapu pozostaje Sycylja. Jeśli czas pozwoli zawitamy jeszcze do portu Saracuzy i końcowa Catania ze swoimi zabytkami.

Całość etapu to 550 Mm i około 100h do opinii PZŻ

rejsy morskie,morskie szwedaki

ETAP I - B

 CATANIA – Mesyna – Wyspy Liparyjskie – Cefalu – Palermo

Etap pod ciągłą obserwacją groźnego wulkanu Etna. Potęga jego będzie widoczna każdego dnia naszej podróży.Trasa dla osób żeglarsko-turystycznych. Duża ilość zabytków Sycylii w miastach Catania, Mesyna, Cefalu oraz zwiedzanie wulkanicznych, aktywnych terenów Wysp Liparyjskich oraz samego wulkanu Stromboli wypełni czas tego 7 dniowego rejsu po same ramy czasowe. Zapraszamy serdecznie.

Całość etapu to 280 Mm i około 40h do opinii PZŻ

Etap przeznaczony dla osób chcących zachwycać się zabytkami Sycylii oraz Wysp Liparyjskicj

rejsy na majorce,morskie szwedaki
rejsy stażowe,morskie szwedaki

ETAP II

Palermo – CagLiari – MAJORKA – Alicante

Tu spotkamy się z prawdziwym żeglarstwem. Kapryśna pogoda może okazać łaskę lub gniew Posejdona utrudni nam życie. Po drodze kilka wysp naszych letnich marzeń. Sardynia, Minorka, Majorka i Ibiza. Zobaczmy to razem.

Całość etapu to 780 Mm i około 140 h do opinii PZŻ

Etap przeznaczony dla osób chcących zachwycać się zabytkami Sycylii oraz Wysp Liparyjskicj

rejsy na teneryfie

ETAP III

Alicante – Malaga – Gibraltar

Kameralny i przyjemny etap. Ale i tu morze pokazuje pazur. Po drodze takie porty jak Cartagena, Malaga, Soto Grande. Całość rejsu kończymy już w La Linea u podnóża góry Gibraltarskiej z której spoglądają na nas stada historycznych małp.

Całość etapu to 280 Mm i około 70 h do opinii PZŻ

Etap przeznaczony dla osób chcących zachwycać się zabytkami Sycylii oraz Wysp Liparyjskicj

Etap IV

Gibraltar – Madera – Teneryfa

Najdłuższy odcinek przed Nami. Całość trasy to około 890Mm w 150 godzinach żeglugi. Teraz już prądy i wody pływowe – potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitana Jachtowego. Tutaj tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie?, wtedy to nazywa się gong!!! nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port, przy odpowiednich wiatrach planujemy na wyspie Porto Santo lub samej Maderze. Jeden lub dwa dni odpoczynku i dalej w drogę. Przed nami jeszcze trzy dni żeglugi.Przed portem docelowym na Teneryfie – San Miguel, jeśli wiatry nam pozwolą to płyniemy na La Gomerę lub Gran Canarie.

Całość etapu to 830 Mm i około 100h do opinii PZŻ

TERMINY REJSÓW

Rejs One-Way
Grecja - Teneryfa
Chorwacja - Teneryfa

Ateny - Teneryfa

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Kasa pokładowa Ilość miejsc Jacht
Etap 1 15.10 - 23.10.2024 (8 dni) Ateny - Catania 480 euro 180 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 2 23.10 - 30.10.2024 (7 dni) Catania - Lipary - Palermo 430 Euro 130 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 1-2 Łączony 15.10 - 30.10.2024 (15 dni) Ateny - Catania - Palermo 730 Euro 310 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 3 30.10 – 11.11.2024 (12 dni) Palermo - Majorka - Alicante 545 Euro 275 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 4 11.11 – 18.11.2024 (7 dni) Alicante - Gibraltar 430 Euro 165 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 5 19.11 – 26.11.2024 (7 dni) Gibraltar - Madera 400 Euro 150 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 6 26.11 – 3.12.2024 (7 dni) Madera - Teneryfa 400 Euro 150 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
Etap 5-6 Łączony 19.11.2024 – 3.12.2024 (14 dni) Gibraltar - Madera - Teneryfa 700 Euro 280 Euro 9 Bavaria 51 EKAVI
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

TRASA 2

Wiosenne rejsy z Teneryfy
Na CHORWACJę

wracamy na letnie ciepłe akweny

Płyniemy na jachcie Cyklades 50.5 PINTA

Całość trasy dzielimy na 4 ETAPY od 7 do 14 dni. Długość całej trasy to około 2450 Nm. Przewidywana długość każdego z etapów to od 300 do 830 Mm, co stanowi od około 70 do 130 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie podczas jednego etapu.
Rejs prowadzony będzie na jachcie Cyklades 50.5
Rejs przeznaczony dla osób aspirujących na stopnie żeglarskie oraz lubiących wyzwania. Na każdym z etapów będą przeloty 2- 3 dobowe pomiędzy zaplanowanymi portami. Podczas rejsu obowiązuje system wachtowy. W trakcie rejsu w zależności od etapu planujemy od 2do 6 pobytów w portach. Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternik Morskiego.
Zapraszamy do wspólnej przygody żeglarskiej

Rejs prowadzony jest na jachcie Cyklades 50.5

Etap i

TENERYFA – MADERA – GIBRALTAR
oceaniczna przygoda

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta, po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! – nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu.

Całość etapu to 12-14 dni i długości 900 Mm – około 160h do opinii PZŻ

rejsu na martynice

ETAP ii

GIBRALTAR – IBIZA – MAJORKA

Co tu dalej pisać – dalej płyniemy. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii, Ibiza, Majorka. Cudowne miejsca, kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać nam swoim widokiem drogę. Poza tym nauka i zdobywanie doświadczenia pod nadzorem skippera.

Całość etapu to 7 dni i długość 500 Mm i około 100h do opinii PZŻ

ETAP iiI

Majorka – SARDYNIA – PALERMO

Etap w długim kilku 2-3 dniowym przelotem przez Morze Śródziemne. Tu sprawdzisz swoje predyspozycje żeglarskie. Po dopłynięciu do Sardynii, krótką nagrodą będzie krótki pobyt w Cagiari. Następnie pozostaje już tylko 2 doby do wybrzeża Sycylijskiego i port w Palermo. Etap przeznaczony dla osób zbierających godziny stażowe i nabierających praktyki żeglarskiej w różnych warunkach morskich.  Tu jedynym przyjacielem na morzu  pozostają księżyc w otoczce gwiazd a w dzień słońce. Po rejsie, obowiązkowe zwiedzanie Palermo.

Całość etapu to 11 dni i długości 560 Mm i 130 h. do opini żeglarskiej.11

morskie szwedak,rejsy morskie,rejsy stażowe

ETAP IV

PALERMO – SUKOSAN (CHORWACJA)

Przed nami Włochy. Przepiękne Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, wybrzeże Sycylii i Włoch Południowych. Następnie Morze Joński i Adryiatyckie. NA naszej trasie pozostają już tylko wyspy Chorwaji i zakończenie w Sukosanie.

Całość etapu to 9 dni i długość 620 Mm i około 140h do opinii PZŻ

TERMINY REJSÓW

Rejs One-Way
Teneryfa - Chorwacja

Teneryfa-Chorwacja

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Składka Pokładowa Wolne Miejsca Kapitan
Etap 1-2 10-22.03.2024 (12 dni) rejs na pływach powyżej 100h Teneryfa - Gibraltar 660 € 230 euro brak miejsc
Etap 1 10-15.03.2024 (5 dni) Teneryfa - Madera 350 € 120 euro brak miejsc
Etap 2 15-22.03.2024 (7 dni) Madera - Gibraltar 390 € 130 euro brak miejsc
Etap 3 22-29.03.2024 (7 dni) Gibraltar - Majorka 1500 zł 130 euro 3
Etap 4 29.03-9.04.2024 (11 dni) Majorka - Palermo 1500 zł 190 euro 6
Etap 5 9-19.04.2024 (9 dni) Palermo - Sukosan 2000 zł 170 euro 1 Rafał Przybylak
rejsy na majorce,morskie szwedaki

TRASA 3

Martynika - Azory - Gibraltar

Zeglarska przygoda na Oceanie Atlantyckim. Jeśli chcesz przeżyć przygodę żeglarską i sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu, nabyć umiejętności podejmowania decyzji w trudnych warunkach morskich to zapraszamy z Nami.Trasa jaką mamy pokonać przebiega z Martyniki na Karaibach przez Wyspy Azorskie, Morze Śródziemne aż do Grecji będzie miała długość aż 4900Mm. Czas jaki przeznaczyliśmy na tą trasę to około 65 dni.Całą trasę podzieliliśmy na dwa rejsy.
Rejs oceaniczny dla wytrawnych żeglarzy oraz rejs dla osób które rozpoczęły swoją przygodę na morzu i aspirują na stopnie żeglarskie.
Pierwsza część trasy przebiega z Martyniki przez Wyspy Azorskie gdzie następuje zmiana załogi i dalej aż do Gibraltaru. W trakcie tych etapów nie ma zaplanowanych portów pośrednich.Druga część rejsów przebiega z Gibraltaru aż do Aten. Zaplanowane porty zmiany załogi to Palma de Malorca i  Palermo. Jeśli chodzi o porty pośrednie to uzależniamy je tylko i wyłącznie od warunków pogodowych.
Rejs przeznaczony dla osób aspirujących na stopnie żeglarskie oraz lubiących wyzwania. Na każdym z etapów będą przeloty 2- 3 dobowe pomiędzy zaplanowanymi portami. Podczas rejsu obowiązuje system wachtowy. W trakcie rejsu w zależności od etapu planujemy od 2do 6 pobytów w portach. Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternik Morskiego.
Zapraszamy do wspólnej przygody żeglarskiej

Rejs prowadzony jest na jachcie Bavaria 51 Cruiser

ETAP OCEANICZNY

Martynika – Azory – GIBRALTAR

Dwa etapy oceaniczne ze zmianą załogi na wyspach azorskich.
Pierwszy 21 dni sprawdzający waszą odporność żeglarską. Nagrodą będą wyspy Azorskie i zasłużony odpoczynek. Drugi etap już tylko 12 dni ale i zarazem trudnych.

33 dni na Oceanie Atlantyckim. 21 dni sprawdzających twoją wytrzymałość i psychikę.
Etapy tylko dla żeglarzy z doświadczeniem. Tu po wypłynięciu nie mamy już odwrotu
Popłyń z Nami

Etap I to 23 dni i długość 2300 Mm i około 500h do opinii PZŻ
Etap II to 12 dni i długość 1000 Mm i około 240h do opinii PZŻ

azory

ETAP ŚRÓDZIEMNOMORSKI

Gibraltar –  Majorka – palermo – ateny

Dotarliśmy do europy. Powitała nas góra Gibraltaru. Do Aten pozostało Nam już tylko 1600 Mm . Etap śródziemnomorski podzieliliśmy na trzy etapy ze zmianami załogi w Palma de Mallorca i Palermo. Ostatni etap jest typowo majówkową przygodą żeglarską z dużą ilością pływania i zwiedzania,

Etap I to 9 dni, długość 500 Mm i około 100h do opinii PZŻ
Etap II to 11 dni, długość 560 Mm i około 110h do opinii PZŻ
Etap III to 12 dni, długość 620 Mm i około 130h do opinii PZŻ

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Dowiedz się więcej o trasie

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelkach z rejsami

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu zgodną z umową.
Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, prania pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, sprzątanie jachtu.
Po rejsie, załoga sprząta jednostkę zgodnie z umową

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę.
Nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba.
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotniska:
Ateny, Palermo, Palma de Mallorca, Alicante, Malaga, Teneryfa
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w
“Przyborniku rejsowym”
Jesteśmy w stanie zorganizować transport busem

Kontakt:
Sławomir Wężyk + 48531225750
Gromosław Jedel +48798379231

Biuro – Katarzyna Wężyk +48695592844

TERMINY REJSÓW

Rejs One-Way
Martynika - Azory - Gibraltar

Martynika - Gibraltar

Termin Rejsu Akwen Koszt Składka Pokładowa Wolne miejsca skipper
26-28.02-22.03.2024 Martynika - Azory 1100 euro 380 euro 2 miejsca kpt.Andrzej Winczewski
22.03-03.04.2024 Azory - Gibraltar 890 euro 210 euro 2 miejsca kpt.Andrzej Winczewski

Rejs One-Way
Gibraltar - Majorka - Palermo - Ateny

Teneryfa-Ateny

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Kasa pokładowa Wolne Miejsca Kapitan
Etap 1 3-12.04.2024 (9 dni) Gibraltar - Majorka 2000 zł (465 euro) 175 euro 5 Ryszard Marcinów
Etap 2 12-23.04.2024 (11 dni) Majorka - Palermo 1500 zł 200 euro brak miejsc Ryszard Marcinów
Etap 3 Majówka 23.04-5.05.2024 (12 dni) Palermo - Ateny 2800 zł (650 euro) 240 euro 1 Ryszard Marcinów
ekavi,morskie szwedaki
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł.

MANEWRÓWKA JACHTEM W PORCIE

Profesjonalne szkolenie manewrowania jachtem o długości 14 metrów

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!