1

zapraszają na rejsy dla wytrwałych
STAŻ MORSKI - ONE WAY

Różnorodność jaką zapewnia Morze Śródziemne, które przecinamy po długości przez jego środek, gwarantuje nam urozmaicenie żeglarskie. Poczynając od fal i wiatrów, brnąc przez pływy w Cieślinie Mesyńskiej, dymiących liparyjskich wulkanów, ostrych wiatrów na Sardynii, pływów na Gibraltarze oraz ostrych sztormów na Oceanie Atlantyckim zmienia całość w  prawdziwą żeglarską przygodę. Nauka jaką wyniesiesz, będzie stanowiła, główny trzon Twoich umiejętności podczas samodzielnego pływania. Kaprysy pogody, które to powodują ciągłą niewiadomą  w realizacji zaplanowanych tras oraz ich terminowość stawiają pod znakiem zapytania cały jego przebieg. 
W tym rodzaju rejsów to Ty, jako przyszły sternik  jachtowy lub kapitan musisz nauczyć się dokładnego znaczenia słowa „PLAN’ oraz „PROGNOZA”. Są to słowa, które w żeglarstwie morskim używane są na co dzień, ale znaczenia ich, większość załogantów nie pojmuje. Teraz to jest właśnie ten czas, aby to Twoja świadomość co do znaczeniu tych słów zaczęła rosnąć, a dodatkowe słowo „BEZPIECZEŃSTWO” nabrało powagi.      

Wszystkich, którzy chcą przeżyć tę przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie oraz nabrać doświadczenia w podejmowaniu trudnych decyzji zapraszamy z Nami. Trasy One Way jakie oferujemy prowadzą z Aten oraz Chorwacji w kierunku Wysp Kanaryjskich z zakończeniem na wyspie Teneryfa. Rzadziej organizowaną trasą jest rejs z Wysp Kanaryjskich do Polski. Trasa prowadzi wówczas przez wody Zatoki Biskajskiej, Kanał Angielski, rzekę Elbę do Kanału Kilońskiego i Morza Bałtyckiego. W okresie wiosny trasy ulegają zmianie kierunków do Aten, Chorwacji i Polski.
ZAPRASZAMY!

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

TRASA 1

JESIENNA - NA WYSPY KANARYJSKIE

Akweny: Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylia, Wyspy Liparyjskie,
Sardynia, Majorka, Alicante, Gibraltar, Madera,
Wyspy Kanaryjskie

Z Grecji oraz Chorwacji NA Teneryfę

Całość trasy dzielimy na 4 lub 5 etapów od 7 do 14 dni. Długość całej trasy to około 2750 Nm. Przewidywana długość każdego z etapów to od 420 do 830 Mm, co stanowi od około 100 do 130 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W rejsie, w zależności od portów rozpoczęcia etapów, będą brały dwa jachty: Bavaria 51 oraz Cyklades 50.5.
Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego.

 

morskie szwedaki

ETAP I

Ateny lub Chorwacja – Catania – Wyspy Liparyjskie – Palermo

Wyruszamy z Aten – Marina Alimos oraz z Sukosanu w Chorwacji. W przypadku trasy z Aten pierwszą atrakcją tego etapu jest niesamowity widok Kanału Korynckiego. W przypadku rejsu z Chorwacji żegnać nas będą cudowne widoki Chorwackich wysp. Tak mija nam pierwsze 280 Mm., które to, w obydwu przypadkach, przebiegać nam będzie przez wody Morza Jońskiego. Pierwszy postój zaplanowany został w porcie Catania na Sycylii. Przed portem postoju oczywiście inne porty w ciekawych miejscach w zależności od trasy. Następnym planem naszej podróży są Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, miasto Cefalu na Sycylii oraz Palermo.

Całość etapu to 9 dni i długości 630 Mm – około 130h do opinii PZŻ

ETAP Ii

Palermo – CagLiari – Minorka  – MAJORKA

Po jednym dniu przygotowań do drugiego etapu wyruszymy ku wybrzeżom Sardynii. Teraz rozpoczynamy serię etapów długodystansowych dla „oraczy” mórz. W tym etapie po drodze jest tylko wybrzeże Sardynii – miasto Cagliari. Następny przystanek, jeśli pogoda pozwoli to Minorka oraz port Citadela. Kończąca cały etap to wyspa Majorka i jej porty. Po wypłynięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki – na pewno zamieścimy je w naszych galeriach. Podczas etapu oczywiście polowanie na tuńczyki.

Całość etapu to 540 Mm i około 100h do opinii PZŻ

ETAP iii

Majorka – Ibiza  – Alicante

Co tu dalej pisać – dalej płyniemy, tylko troszkę mniej. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii: Ibiza, Walencja. Cudowne miejsca. Kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać swoim widokiem naszą drogę. Zakończenie etapu w przepięknym Alicante.

Całość etapu to 630 Mm i około 150h do opinii PZŻ

ETAP iv

Alicante – Kartagena – BENALMADENA – Gibraltar

Teraz z Alicante pora w drogę. Po drodze Kartagena, Almerimar, Benalmadena, Sotogrande i Gibraltar. Teraz pozostaje już tylko hiszpański, końcowy port La Linea de la Concepcion.

 

Wszystkim naszym załogantom proponujemy zwiedzanie Gibraltaru. Tam do zdobycia jest niesamowita, historyczna skała. Tam przywitają Ciebie małpy.

Całość etapu to 320 Mm i około 70h do opinii PZŻ

 

Etap V

GIBRALTAR – MADERA – TENERYFA

Najdłuższy odcinek przed Nami. Teraz już prądy i wody pływowe – potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitana Jachtowego. Tutaj tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie?, wtedy to nazywa się gong!!! nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port, przy odpowiednich wiatrach planujemy na wyspie Graciosa – Caleta del Sebo powyżej Lanzarote. Jeden dzień odpoczynku i dalej w drogę. Przed nami znana Gran Canaria oraz port docelowy na Teneryfie – San Miguel. Jeśli wiatry nam pozwolą to płyniemy przez Maderę, tam chwila zwiedzania i dalej na La Gomerę i Teneryfę.

Całość etapu to 820 Mm i około 100h do opinii PZŻ

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY ATENY – TENERYFA

Ateny - Teneryfa

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Ilość miejsc Jacht
Etap 1 w przygotowaniu Ateny - Palermo 2 000zł 9 Bavaria 51
Etap 2 w przygotowaniu Palermo - Majorka 1 800zł 9 Bavaria 51
Etap 3 w przygotowaniu Majorka - Alicante 1 800zł 9 Bavaria 51
Etap 4 w przygotowaniu Alicante - Gibraltar 1 800zł 9 Bavaria 51
Etap 5 w przygotowaniu Gibraltar - Teneryfa 2 200zł 9 Bavaria 51

REJSY ONE WAY CHORWACJA – TENERYFA

Chorwacja-Teneryfa

Numer Etapu Data rejsu Trasa Rejsu Cena za etap Ilość Miejsc Jacht
Etap 1 w przygotowaniu Sukosan - Palermo 1500 zł - Cyklades 50.5
Etap 2 w przygotowaniu Palermo- Majorka 1500 zł - Cyklades 50.5
Etap 3 w przygotowaniu Majorka - Gibraltar 2 000zł - Cyklades 50.5
Etap 4 w przygotowaniu Gibraltar - Teneryfa 2 000zł - Cyklades 50.5
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

TRASA 2

WIOSENNA DO CHORWACJI I ATEN

wracamy na letnie ciepłe akweny

Całość trasy dzielimy na 4 ETAPY od 7 do 14 dni. Długość całej trasy to około 2750 Nm. Przewidywana długość każdego z etapów to od 420 do 830 Mm, co stanowi od około 100 do 130 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W rejsie, po pierwszym etapie, będą brały dwa jachty: Bavaria 51 oraz Cyklades 50.5.
Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternik Morskiego.

 

Etap i

TENERYFA – GIBRALTAR
oceaniczna przygoda

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta, po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! – nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu.

Całość etapu to 12-14 dni i długości 760 Mm – około 130h do opinii PZŻ

ETAP ii

GIBRALTAR – IBIZA – MAJORKA

Co tu dalej pisać – dalej płyniemy. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii, Ibiza, Majorka. Cudowne miejsca, kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać nam swoim widokiem drogę. Poza tym nauka i zdobywanie doświadczenia pod nadzorem skippera.

Całość etapu to 7 dni i długość 490 Mm i około 100h do opinii PZŻ

Etap iiI

Majorka – SARDYNIA – PALERMO

W tym etapie po drodze będzie tylko wybrzeże Sardynii – miasto Cagliari. Po wypłynięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki – na pewno je zamieścimy w naszych galeriach. 

Całość etapu to 9 dni i długości 560 Mm – około 100h do opinii PZŻ

ETAP IV

PALERMO – SUKOSAN (CHORWACJA)  lub ATENY (GRECJA)

Przed nami Włochy. Przepiękne Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, wybrzeże Sycylii i piękne morze. W przypadku ładnej pogody, która nie opóźni rejsu, wyprawa na Zakyntos. Jeśli Kanał Koryncki będzie zamknięty, wówczas będziemy opływali Półwysep Peloponez. Dalej płyniemy na Zatokę Sarońską i prosto do Aten.
W przypadku powrotu do Chorwacji nasza trasa od portu w Catani będzie prowadziła przez Morze Adriatyckie przez przepiękne wyspy chorwackie do Sukosanu, gdzie zakończymy rejs.

Całość etapu to 9 dni i długość 620 Mm i około 130h do opinii PZŻ

Czym płyniemy

Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym –
etapy greckie Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku
oraz etapy chorwackie –  Cyklades 50.5 

Jachty wyposażone zgodnie z wymogami oceanicznymi SOLAS A.

Wyposażenie to:
Plotery nawigacyjne, Navtex, AIS, ster strumieniowy, system radiowy średniego zasięgu oraz UK , w pełni wyposażona kuchnia,  pościel – koce, poduszki, poszewki.
Środki bezpieczeństwa: pirotechnika, pasy ratunkowe, kamizelki ratunkowe, EPIRB, transmiter radarowy, 2 koła ratunkowe.

Zobacz naszą pozycję - Bavaria 51

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY TENERYFA – Ateny     s/y ekavi

Teneryfa-Ateny

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Wolne Miejsca Jacht
Etap ! 27.03-8.04.2023 (12 dni) Teneryfa - Gibraltar 2200 zł 8 Bavaria 51
Etap 2 11-19.04.2023 Gibraltar - Majorka 1850 zł 7 Bavaria 51
Etap 3 19-28.04.2023 Majorka - Palermo 1850 zł 8 Bavaria 51
Etap 4 28.04-8.05.2023 (10dni) Palermo - Ateny 2300 zł 7 Bavaria 51

REJSY ONE WAY TENERYFA – Chorwacja    s/y Pinta

Teneryfa-Chorwacja

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Wolne Miejsca Jacht
Etap ! 11-23.03.2023 Teneryfa - Gibraltar 2200 zł 4 Cyklades 50.5
Etap 2 23-30.03.2023 Gibraltar - Majorka 1850 zł 9 Cyklades 50.5
Etap 3 30.0-8.04.2023 Majorka - Palermo 1850 zł 9 Cyklades 50.5
Etap 4 11-20.04.2023 Palermo - Sukosan 2300 zł 8 Cyklades 50.5

TRASA 3

Z GDYNI NA TENERYFĘ

Gdynia – Kilonia – Amsterdam – Havr – Lizbona – Madera – Teneryfa

Jeśli chcesz przeżyć przygodę na wodach oceanicznych, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz umiejętności podejmowania decyzji w trudnych warunkach morskich to zapraszamy z Nami. Przygotowaliśmy rejs 5 – etapowy w czasie 46 dni. Trasa ma łączną długość  2300 Nm.

ETAP I

Termin: PLANOWANE  7 dni

GDYNIA – BORNHOLM – KILONIA

Porty: Rene, Kilonia

Etap typowo żeglarsko-stażowy z dużą ilością nauki i możliwością uzyskania powyżej 80h do opinii stażowej.
Trasa przebiega wzdłuż wybrzeża Polski i Niemiec do Kilonii. Bałtyk żeglarsko w zupełnie innej odsłonie o tej porze roku.

ETAP II

Termin: PLANOWANE  7 dni

KILONIA  – AMSTERDAM

Porty: Kil, Cuxaven, Helgoland, Amsterdam

Podczas kolejnego etapu możliwość uzyskania powyżej 100h do opinii stażowej na wodach pływowych.
Etap wymagający ciągłej uwagi, Kanał Kiloński dający chwilę wytchnienia, rzeka Elba i wody Morza Północnego wymagające ciągłej obserwacji – wszystko dla ambitnych Żeglarzy.

ETAP III

Termin PLANOWANE  7 dni

AMSTERDAM – LA HAVR 

Porty: Amsterdam – La Havr, pozostałe porty do decyzji załogi

Etap z możliwością uzyskania powyżej 100h do opinii stażowej na wodach pływowych. Przepiękny Amsterdam, wymagające morze, nawigacja na mapach, niesamowicie trudne wody Kanału Angielskiego  – to wszystko przed Wami, wzbogacone możliwością eksplorowania wybrzeży Holandii, Belgii oraz Francji.

ETAP IV

Termin: PLANOWANE  14 dni

LA HAVR – LIZBONA

Porty: Szerburg, La Coruna, Vigo, Porto

Etap 4 to 14-dniowy rejs stażowy po wodach Zatoki Biskajskiej z możliwością uzyskania powyżej 130 godzin do opinii stażowej na wodach pływowych. Kultowy akwen żeglarski mówi sam za siebie o możliwościach i wyzwaniach tego rejonu. Wiele pracy na jachcie, wachty nocne, ciągła obserwacja, dawka sporej nauki pokory na morzu. Chwila odpoczynku w porcie La Coruna, dalszy rejs do Vigo w Hiszpanii i kolejnych portugalskich portów Porto i Lizbona.

ETAP V

Termin PLANOWANE  14 dni

LIZBONA – TENERYFA

Porty: Sines, Madera, La Palma, La Gomera, San Miguel Teneryfa
a w przypadku zmiany pogody i braku możliwości dopłynięcia na Maderę Lanzarote, Gran Canaria, San Miguel Teneryfa

14-dniowy etap z możliwością uzyskania do 130 godzin do opinii stażowej na wodach pływowych. Oceaniczna przygoda – 7 pełnych dni i nocy w otoczeniu wód Oceanu Atlantyckiego. W zależności od możliwości pogodowych dwie opcje do realizacji i w miarę możliwości zwiedzania na trasie:
– w pierwszej skierujemy się na Maderę, stamtąd przez La Palmę oraz La Gomerę do docelowego portu San Miguel na Teneryfie
– w alternatywnej opcji skierujemy się na Lanzarote, dalej przez wyspy Fuerteventura, Gran Canaria do docelowego portu San Miguel na Teneryfie.

PORTO,MORSKIE SZWEDAKI

TRASA 4

Z TENERYFY DO GDYNI

Teneryfa – Lizbona – La Havre – Amsterdam – Kilonia – Gdynia

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

ETAP I

Termin w przygotowaniu 3.2023  14 dni

TENERYFA – LIZBONA

Etap dla żeglarzy. 14 dni w jednej załodze i tylko z 2-3 portami pośrednimi.
Całość trasy przebiegać będzie na wodach Oceanu Atlantyckiego. Na rejsie ponad 140h do stażu PZŻ. Etap oczywiście na wodach pływowych i prądowych zaliczany do stażu kapitańskiego.

ETAP II

Termin: w przygotowaniu 4.2023  14 dni

LIZBONA – LA HAVRE

Teraz przed nami Zatoka Biskajska. 14 dni pięknego oceanicznego pływania. Tu pogoda nie wybiera. Z tego powodu zabezpieczamy etap kilkoma dniami zapasowymi na anomalię pogodową. Wyokrętowanie w La Havr we Francji. Podczas rejsu zdobędziesz około 130h do opinii stażowej. Etap oczywiście na wodach pływowych i prądowych zaliczany do stażu kapitańskiego.

ETAP III

Termin: w przygotowaniu  7 dni

LA HAVR – AMSTERDAM

Kanał Angielski z zakończeniem w Amsterdamie. Coś dla nawigatorów i miłośników kapryśnej pogody. Po drodze oczywiście inne porty. Możliwość zapoznania się z locją wybrzeża Francji, Belgii, Holandii. Podczas rejsu zdobędziesz około 100h do opinii stażowej. Etap oczywiście na wodach pływowych i prądowych zaliczany do stażu kapitańskiego.

ETAP IV

Termin: w przygotowaniu  7 dni

AMSTERDAM – KILONIA

Ciężki etap nawigacyjny po obrzeżach Morza Północnego i wejście do Kanału Kilońskiego korytem rzeki Elba. Prądy, pływy, statki – ciągła obserwacja to czynności, które umilą nam czas. Podczas rejsu zdobędziesz około 100h do opinii stażowej. Etap oczywiście na wodach pływowych i prądowych zaliczany do stażu kapitańskiego.

ETAP V

Termin: w przygotowaniu 5.2023  7 dni

KILONIA – GDYNIA

Pozostał ostatni etap – wisienka na torcie – Morze Bałtyckie. Bez prądów, pływów, tłoku – lecz z krótką, nieznośną falą 🙂 Ponadto po drodze Bornholm i Christianso. Takie przygody tylko z Nami. Podczas rejsu zdobędziesz około 100h do opinii stażowej.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

CZYM PŁYNIEMY?

Rejs odbywa się na jachcie – Cyklades 50.5 – 5 kabin 2 osobowych,
3 łazienki z prysznicami.

Wyposażenie: ogrzewanie, pościele (koce, poduszki i prześcieradła),
oceaniczne środki ratunkowe zgodnie z wymogami oceanicznymi.

Długość jachtu 15,68

Zobacz naszą pozycję - Cyklades 50.5 s/y VAGAMONDA

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY  Polska – TENERYFA

Polska-Teneryfa

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Ilość miejsc
Na Teneryfe 1 w planowaniu Gdynia - Kilonia w ustaleniu 8
Na Teneryfe 2 w planowaniu Kilonia - Amsterdam w ustaleniu 8
Na Teneryfe 3 w planowaniu Amsterdam - La Havr w ustaleniu 8
Na Teneryfe 4 w planowaniu La Havre - Lizbona w ustaleniu 8
Na Teneryfe 5 w planowaniu Lizbona - Teneryfa w ustaleniu 8

REJSY ONE WAY TENERYFA – Polska

Teneryfa-Polska

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Ilość miejsc
Do Polski 1 w ustaleniu Teneryfa - Lizbona - 8
Do Polski 2 w ustaleniu Lizbona - La Havr - 8
Do Polski 3 w ustaleniu La Havr - Amsterdam - 8
Do Polski 4 w ustaleniu Amsterdam - Kilonia - 8
Do Polski 5 w ustaleniu Kilonia -Gdynia - 8
ekavi,morskie szwedaki

CO na rejsie

Załogowa Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

morskie szwedaki,rejsy morskie,

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł.

MANEWRÓWKA JACHTEM W PORCIE

Profesjonalne szkolenie manewrowania jachtem o długości 14 metrów

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelkach pod rejsami

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu 17 euro/dzień/osoba

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, prania pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą. Na rejsach One Way załoga sprząta jednostkę samodzielnie

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę.
Nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
50 euro od osoby na zabezpieczenie umyślnych uszkodzeń

Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotniska:
Ateny, Palermo, Palma de Mallorca, Alicante, Malaga, Teneryfa
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w
„Przyborniku rejsowym”

W przypadku portów na trasie Amsterdam do Polski jesteśmy w stanie zorganizować transport busem przy minimum 4 osobach chętnych.

Możliwe, że o czymś nie napisaliśmy. Dzwońcie! Z przyjemnością z TOBĄ porozmawiamy i zaproponujemy konkretne rozwiązanie.
Czekamy na Wasz kontakt.

 

 
 

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!