1

zapraszają na rejsy dla wytrwałych

Rejsy stażowe ONe - WAY

Różnorodność jaką zapewnia Morze Śródziemne, które przecinamy po długości przez jego środek, gwarantuje nam urozmaicenie żeglarskie. Poczynając od fal i wiatrów, brnąc przez pływy w Cieślinie Mesyńskiej, dymiących Liparyjskich wulkanów, ostrych wiatrów na Sardynii, pływów na Gibraltarze oraz ostrych sztormów na Oceanie Atlantyckim zmienia całość w  prawdziwą żeglarską przygodę. Nauka jaką wyniesiesz, będzie stanowiła, główny trzon Twoich umiejętności podczas samodzielnego pływania. Kaprysy pogody, które to powodują ciągłą niewiadomą  w realizacji zaplanowanych tras oraz ich terminowość stawiają pod znakiem zapytania cały jego przebieg.  Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Podczas rejsu dużo dyscypliny i kultury żeglarskiej oraz pokory dla natury. Kierunek jaki obieracie zaliczany jest do kapryśnych pogodowo a często i wymagający. W czasie etapów dużo przelotów nocnych, praca na mapach papierowych i ploterach. Na jachcie wszystkich załogantów oczywiście obowiązuje system wachtowy i nikt z niego nie może być zwolniony. Jeśli oczekujesz iż wszystkie noce na tym rejsie stażowym spędzisz w spokojnym porcie to nie jest rejs dla Ciebie.

W tym rodzaju rejsów to Ty, jako przyszły sternik  jachtowy lub kapitan musisz nauczyć się dokładnego znaczenia słowa „PLAN’ oraz „PROGNOZA”. Są to słowa, które w żeglarstwie morskim używane są na co dzień, ale znaczenia ich, większość załogantów nie pojmuje. Teraz to jest właśnie ten czas, aby to Twoja świadomość co do znaczeniu tych słów zaczęła rosnąć, a dodatkowe słowo „BEZPIECZEŃSTWO” nabrało powagi.      

Wszystkich, którzy chcą przeżyć tę przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie oraz nabrać doświadczenia w podejmowaniu trudnych decyzji zapraszamy z Nami. 

Trasy One Way jakie oferujemy prowadzą z Aten oraz Chorwacji w kierunku Wysp Kanaryjskich z zakończeniem na wyspie Teneryfa. Rzadziej organizowaną trasą jest rejs z Wysp Kanaryjskich do Polski. Trasa prowadzi wówczas przez wody Zatoki Biskajskiej, Kanał Angielski, rzekę Elbę do Kanału Kilońskiego i Morza Bałtyckiego. W okresie wiosny trasy ulegają zmianie kierunków do Aten, Chorwacji i Polski.

ZAPRASZAMY

PROPONOWANE TRASY

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

TRASA 1

Jesienna Wyprawa NA WYSPY KANARYJSKIE

Z Grecji oraz Chorwacji NA Teneryfę

Akweny: Kanał Koryncki, Morze Jońskie, Sycylia, Wyspy Liparyjskie,
Sardynia, Majorka, Alicante, Gibraltar, Madera,
Wyspy Kanaryjskie

Całość trasy dzielimy na 4 lub 5 etapów od 7 do 14 dni. Długość całej trasy to około 2750 Nm. Przewidywana długość każdego z etapów to od 320 do 880 Mm, co stanowi od około 70 do 150 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie.
Rejs One Way na Teneryfę prowadzony jest na dwóch jednostkach jednocześnie. Są to jachty Bavaria 51 Cruiser z 2016 roku oraz Cyklades 50.5 z 2008 roku. Pierwsze etapy są zróżnicowane z ze względu na start w różnych portach. Obydwa jachty po pierwszym etapie spotykają się w porcie w Palermo i stamtąd już rozpoczynają wspólną podróż.
Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego

 

morskie szwedaki

ETAP I

STart z Aten - Bavaria 51

Ateny – Catania – Wyspy Liparyjskie – Palermo

Zapraszamy na pokład Bavaria 51 Cruiser. Rejs rozpoczynamy w Atenach.Niesamowita trasa po wodach Grecji. Półwysep Peloponez z wyspą Hydrą i Monemvasia to perełki kultury Greckiej. Teraz przed nami ziemia Sycylijska. Catania, przepiękne sycylijskie miasto które porywa każdego. Jeśli pogoda pozwoli udamy się na Wyspy Liparyjskie w stronę dymiącego wulkanu Stromboli.
W trakcie tego etapu 2-3 dniowy przelot przez morze Jońskie w czasie dnia i nocy. Prawdziwy wstęp do żeglarskiej przygody.
Jeśli oczekujesz wygody w porcie każdej nocy to nie jest rejs dla ciebie.

Całość etapu to 630 Mm i około 100h do opinii PZŻ

ETAP I a

STart z CHorwacji - Cyklades 50.5

Sukosan – Hvar- Bari- Wybrzeże południowe Włoch – CATANIA

Rejs rozpoczynamy w miejscowości Sukosan nieopodal lotniska w Zadarze.Przed Nami dwa dni pomiędzy Chorwackimi wyspami a następnie do Włoch portu Bari. Przed Nami wybrzeże południowych Włoszech z kilkoma małymi portami. Zakończeniem etapu pozostaje Sycylja. Jeśli czas pozwoli zawitamy jeszcze do portu Saracuzy i końcowa Catania ze swoimi zabytkami.

Całość etapu to 550 Mm i około 100h do opinii PZŻ

ETAP I B

 CATANIA – Mesyna – Wyspy Liparyjskie – Cefalu – Palermo

Etap pod ciągłą obserwacją groźnego wulkanu Etna. Potęga jego będzie widoczna każdego dnia naszej podróży.Trasa dla osób żeglarsko turystycznych. Duża ilość zabytków Sycylii w miastach Catania, Mesyna, Cefalu oraz zwiedzanie wulkanicznych, aktywnych terenów Wysp Liparyjskich oraz samego wulkanu Stromboli wypełni czas tego 7 dniowego rejsu po same ramy czasowe. Zapraszamy serdecznie.

Całość etapu to 280 Mm i około 40h do opinii PZŻ

Etap przeznaczony dla osób chcących zachwycać się zabytkami Sycylii oraz Wysp Liparyjskicj

rejsy na teneryfie,rejsy stażowe

ETAP II

Palermo – CagLiari – MAJORKA – Alicante

Tu spotkamy się z prawdziwym żeglarstwem. Kapryśna pogoda może okazać łaskę lub gniew Posejdona utrudni nam życie. Po drodze kilka wysp naszych letnich marzeń. Sardynia, Minorka, Majorka i Ibiza. Zobaczmy to razem.

Całość etapu to 780 Mm i około 140 h do opinii PZŻ

Etap przeznaczony dla osób chcących zachwycać się zabytkami Sycylii oraz Wysp Liparyjskicj

ETAP III

Alicante – Malaga – Gibraltar

Kameralny i przyjemny etap. Ale i tu morze pokazuje pazur. Po drodze takie porty jak Cartagena, Malaga, Soto Grande. Całość rejsu kończymy już w La Linea u podnóża góry Gibraltarskiej z której spoglądają na nas stada historycznych małp.

Całość etapu to 280 Mm i około 70 h do opinii PZŻ

Etap przeznaczony dla osób chcących zachwycać się zabytkami Sycylii oraz Wysp Liparyjskicj

Etap IV

Gibraltar – Mader -Teneryfa

Najdłuższy odcinek przed Nami. Całość trasy to około 890Mm w 150 godzinach żeglugi. Teraz już prądy i wody pływowe – potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitana Jachtowego. Tutaj tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie?, wtedy to nazywa się gong!!! nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu. Pierwszy port, przy odpowiednich wiatrach planujemy na wyspie Porto Santo lub samej Maderze. Jeden lub dwa dni odpoczynku i dalej w drogę. Przed nami jeszcze trzy dni żeglugi.Przed portem docelowym na Teneryfie – San Miguel, jeśli wiatry nam pozwolą to płyniemy na La Gomerę lub Gran Canarie.

Całość etapu to 830 Mm i około 100h do opinii PZŻ

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY ATENY – TENERYFA

Ateny - Teneryfa

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Ilość miejsc Kasa pokładowa Jacht
Etap 1 20-30.10.2023 (10 dni) Ateny - Catania - Lipari - Palermo 2 400zł 1 170 euro Bavaria 51
Etap 1a 15-23.10.2023 (8 dni) Sukosan - Catania (Sycylia) 1900 zł 3 136 euro Cyklades 50.5
Etap 1b 23-30.10.2023 (7 dni) Catania - Wyspy Liparyjskie - Palermo 1600 zł brak miejsc 120 euro Cyklades 50.5
Etap 2 30.10 - 10.11.2023 (11 dni) Palermo - Majorka - Alicante 477 € (ok 2 100zł) 3 187 euro Bavaria 51
Etap 2a 30.10 - 10.11.2023 (11 dni) Palermo - Majorka - Alicante 430 € (ok 1 900zł) 6 187 euro Cyklades 50.5
Etap 3 11-18.11.2023 (7 dni) Alicante - Gibraltar 430 € (ok 1 900zł) 4 120 euro Bavaria 51
Etap 3a 11-18.11.2023 (7 dni) Alicante - Gibraltar 387 € (ok 1700 zł) 8 120 euro Cyklades 50.5
Etap 4 18.11-01.12.2023 (13 dni) Gibraltar - Madera - Teneryfa 545 € (ok 2400zł) brak miejsc 204 euro Bavaria 51
Etap 4a 18.11-01.12.2023 (13 dni) Gibraltar - Madera - Teneryfa 477 € (ok 2100zł) 4 204 euro Cyklades 50.5
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

TRASA 2

Wiosenne rejsy z Teneryfy
Na CHORWACJę I ATENy

wracamy na letnie ciepłe akweny

Całość trasy dzielimy na 4 ETAPY od 7 do 14 dni. Długość całej trasy to około 2750 Nm. Przewidywana długość każdego z etapów to od 420 do 830 Mm, co stanowi od około 100 do 130 godzin rejsowych na opinii dla PZŻ na stopnie żeglarskie. W rejsie, po pierwszym etapie, będą brały dwa jachty: Bavaria 51 oraz Cyklades 50.5.
Podczas trwania każdego z etapów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent Jachtowego Sternik Morskiego.

 

Etap i

TENERYFA – GIBRALTAR
oceaniczna przygoda

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta, po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! – nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu.

Całość etapu to 12-14 dni i długości 760 Mm – około 130h do opinii PZŻ

ETAP ii

GIBRALTAR – IBIZA – MAJORKA

Co tu dalej pisać – dalej płyniemy. Po drodze przepiękne porty Hiszpanii, Ibiza, Majorka. Cudowne miejsca, kto nie był powinien tam zawitać choć na chwilę. Może wrócicie tu za jakiś czas inną porą. Towarzyszące delfiny będą umilać nam swoim widokiem drogę. Poza tym nauka i zdobywanie doświadczenia pod nadzorem skippera.

Całość etapu to 7 dni i długość 490 Mm i około 100h do opinii PZŻ

ETAP iiI

Majorka – SARDYNIA – PALERMO

W tym etapie po drodze będzie tylko wybrzeże Sardynii – miasto Cagliari. Po wypłynięciu pozostają w nocy gwiazdy i księżyc, a w dzień słońce. Polecamy niezapomniane wschody i zachody słońca. Poróbcie ładne fotki – na pewno je zamieścimy w naszych galeriach. 

Całość etapu to 9 dni i długości 560 Mm – około 100h do opinii PZŻ

ETAP IV

PALERMO – SUKOSAN (CHORWACJA)  lub ATENY (GRECJA)

Przed nami Włochy. Przepiękne Wyspy Liparyjskie z dymiącymi wulkanami, wybrzeże Sycylii i piękne morze. W przypadku ładnej pogody, która nie opóźni rejsu, wyprawa na Zakyntos. Jeśli Kanał Koryncki będzie zamknięty, wówczas będziemy opływali Półwysep Peloponez. Dalej płyniemy na Zatokę Sarońską i prosto do Aten.
W przypadku powrotu do Chorwacji nasza trasa od portu w Catani będzie prowadziła przez Morze Adriatyckie przez przepiękne wyspy chorwackie do Sukosanu, gdzie zakończymy rejs.

Całość etapu to 9 dni i długość 620 Mm i około 130h do opinii PZŻ

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY Martynika – Ateny

Teneryfa-Ateny

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Wolne Miejsca Jacht Kapitan
Etap 1 25.03-7.04.2024 Azory - Gibraltar 890 € Bavaria 51 kpt.Andrzej Winczewski
Etap 2 9 - 16.04.2024 Gibraltar - Majorka 455 € (ok 2000 zł) 10 Bavaria 51
Etap 3 16-25.04.2024 Majorka - Palermo 500 € (ok 2200 zł) 10 Bavaria 51
Etap 4 25.04 - 4.05.2024 Palermo - Malta 2800 zł 10 Bavaria 51
Etap 5 4-12.05.2024 Malta - Ateny 2600 zł 10 Bavaria 51

REJSY ONE WAY TENERYFA – Chorwacja

Teneryfa-Chorwacja

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Wolne Miejsca Jacht Kapitan
Etap 1-2 10-27.03.2024 Teneryfa - Gibraltar 682 € (3000 zł) 8 Cyklades 50.5
Etap 1 10-18.03.2024 Teneryfa - Madera 455 € (2000 zł) 8 Cyklades 50.5
Etap 2 11 -27.03.2024 Madera - Gibraltar 410 € (1800 zł) 8 Cyklades 50.5
Etap 3 2-10.04.2024 Gibraltar - Majorka 410 € (1800 zł) 9 Cyklades 50.5
Etap 4 10 -20.04.2024 Majorka - Palermo 455 € (2000 zł) 9 Cyklades 50.5
Etap 5 6-16.04.2024 Palermo - Sukosan 2000 zł 9 Cyklades 50.5

Zobacz naszą pozycję - Bavaria 51

TRASA 3

Martynika - Azory - Gibraltar

Gdynia – Kilonia – Amsterdam – Havr – Lizbona – Madera – Teneryfa

Jeśli chcesz przeżyć przygodę na wodach oceanicznych, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz umiejętności podejmowania decyzji w trudnych warunkach morskich to zapraszamy z Nami. Przygotowaliśmy rejs 5 – etapowy w czasie 46 dni. Trasa ma łączną długość  2300 Nm.

ETAP I

Termin: PLANOWANE  7 dni

GDYNIA – BORNHOLM – KILONIA

Porty: Rene, Kilonia

Etap typowo żeglarsko-stażowy z dużą ilością nauki i możliwością uzyskania powyżej 80h do opinii stażowej.

Trasa przebiega wzdłuż wybrzeża Polski i Niemiec do Kilonii. Bałtyk żeglarsko w zupełnie innej odsłonie o tej porze roku.

ETAP II

Termin: PLANOWANE  7 dni

KILONIA  – AMSTERDAM

Porty: Kil, Cuxaven, Helgoland, Amsterdam

Podczas kolejnego etapu możliwość uzyskania powyżej 100h do opinii stażowej na wodach pływowych.
Etap wymagający ciągłej uwagi, Kanał Kiloński dający chwilę wytchnienia, rzeka Elba i wody Morza Północnego wymagające ciągłej obserwacji – wszystko dla ambitnych Żeglarzy.

ETAP III

Termin PLANOWANE  7 dni

AMSTERDAM – LA HAVR 

Porty: Amsterdam – La Havr

Etap z możliwością uzyskania powyżej 100h do opinii stażowej na wodach pływowych. Przepiękny Amsterdam, wymagające morze, nawigacja na mapach, niesamowicie trudne wody Kanału Angielskiego  – to wszystko przed Wami, wzbogacone możliwością eksplorowania wybrzeży Holandii, Belgii oraz Francji.

ETAP IV

Termin: PLANOWANE  14 dni

LA HAVR – LIZBONA

Porty: Szerburg, La Coruna, Vigo, Porto

Etap 4 to 14-dniowy rejs stażowy po wodach Zatoki Biskajskiej z możliwością uzyskania powyżej 130 godzin do opinii stażowej na wodach pływowych. Kultowy akwen żeglarski mówi sam za siebie o możliwościach i wyzwaniach tego rejonu. Wiele pracy na jachcie, wachty nocne, ciągła obserwacja, dawka sporej nauki pokory na morzu.

ETAP V

Termin PLANOWANE  14 dni

LIZBONA – TENERYFA

Porty: Sines, Madera,  San Miguel Teneryfa

14-dniowy etap z możliwością uzyskania do 130 godzin do opinii stażowej na wodach pływowych. Oceaniczna przygoda – 7 pełnych dni i nocy w otoczeniu wód Oceanu Atlantyckiego. Cały przebieg trasy uzależniamy od warunków pogodowych

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY  Polska – TENERYFA

Polska-Teneryfa

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Ilość miejsc
Na Teneryfe 1 w ustaleniu Gdynia - Kilonia w ustaleniu 8
Na Teneryfe 2 w ustaleniu Kilonia - Amsterdam w ustaleniu 8
Na Teneryfe 3 w ustaleniu Amsterdam - La Havr w ustaleniu 8
Na Teneryfe 4 w ustaleniu La Havre - Lizbona w ustaleniu 8
Na Teneryfe 5 w ustaleniu Lizbona - Teneryfa w ustaleniu 8
PORTO,MORSKIE SZWEDAKI

TRASA 4

Rejsy z Romanem Paszke

Cykl rejsów z kpt. Romanem Paszke

rejsy prowadzone są na jachcie Hanse 575 – jacht armatorski max. 8 osób będący własnością
kpt. Romana Paszke
ROMAN PASZKE,MORSKIE SZWEDAKI

Teneryfa – Lizbona – Brest – Amsterdam – Kilonia – Gdynia

hansa 575,roman paszke,morskie szwedaki

ETAP I

Termin 1-9.05.2023   9 dni

TENERYFA – CASCAIS (Lizbona, Portugalia)

Etap dla żeglarzy. 9 dni w jednej załodze i tylko z 2-3 portami pośrednimi. Długość trasy to około 850 Mm. Niezapomniana przygoda na prywatnym jachcie kpt. Romana Paszke – Hanse 575. Komfortowy jacht przygotowany do żeglugi oceanicznej i tylko 7 osób załogi. To marzenie każdego żeglarza. Całość trasy przebiegać będzie na wodach Oceanu Atlantyckiego. Startujemy z naszej bazy usytuowanej na Teneryfie w marinie San Miguel. W planach wejście do portu Funchal na Maderze. Trasa rejsu uzależniona przede wszystkim od warunków pogodowych.
Na rejsie ponad 100h do stażu PZŻ. Etap oczywiście na wodach pływowych zaliczany do stażu kapitańskiego. Niestety w tym etapie sam Roman nie będzie mógł uczestniczyć, natomiast jacht będzie prowadzony przez kpt. Bartka Wiśniewskiego – bosmana tego jachtu.

ETAP II

Termin: 12-22.05.2023

CASCAIS – BREST (FRANCJA) –  poprowadzi kpt. ROMAN PASZKE

Etap dla żeglarzy przez Zatokę Biskajską. 10 dni tylko z 2-3 portami pośrednimi. Dokładna trasa rejsu uzależniona jest przede wszystkim od warunków pogodowych. W planach porty Vigo, A Coruna, Brest. W przypadku zmiany pogody, inny port schronienia. Rejs typowo pływowy. Na rejsie uzyskach ponad 100 godzin na pływach do stażu PZŻ. Etap zaliczany do stażu kapitańskiego.

ETAP III

Termin: 23.05 – 2.06.2023
BREST (FRANCJA) – CUXHAVEN  –  poprowadzi kpt. ROMAN PASZKE

Trasa naszego rejsu prowadzić będzie przez Kanał Angielski, Amsterdam oraz inne porty pośrednie w zależności od warunków pogodowych w czasie 10 dni.  Cała tras będzie obejmowała wody pływowe gdzie uzyskasz opinie do PZŻ ponad 100 godzinną. Doświadczenie jakie zdobędziesz przyda się Tobie w następnych rejsach.

ETAP IV

Termin: 2.06 – 12.06.2023
CUXHAVEN – GDAŃSK –  poprowadzi kpt. ROMAN PASZKE

10 dniowa przygoda na wodach Kanału Kilońskiego i Morza Bałtyckiego. Po drodze porty: Kilonia, Rostok, Wyspa Bornholm, Kołobrzeg.
Jak zwykle dużo doświadczenia i niezapomniana przygoda. Nie zawsze twoje rejsy będą wyglądały tak jak ten i na takich jednostkach.

Zapraszamy serdecznie

Wszystkie trasy będące w ofercie są planami. Przebieg planu trasy uzależniamy od warunków pogodowych na morzu i nie odpowiadamy za zmiany jakie mogą nastąpić. O przebiegu trasy i jej bezpieczeństwie decyduje tylko i wyłącznie kapitan.

szwedaki,rejsy z romanem paszke,hansa 575

CZYM PŁYNIEMY?

Rejs odbywa się na armatorskim jachcie Romana Paszke Hansa 575
– s/y HAVE A NICE DAY

Komfortowy jacht przeznaczony do żeglugi dla 8 osób. Posiada 3 komfortowe kabiny 2 osobowe z łazienkami. Jacht jest osobistą własnością słynnego żeglarza Romana Paszke

Długość jachtu 17 metrów.

Zobacz naszą pozycję - Hansa 575 s/y HAVE A NICE DAY

ekavi,morskie szwedaki

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelkach z rejsami

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu zgodną z umową.
Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, prania pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, sprzątanie jachtu.
Po rejsie, załoga sprząta jednostkę zgodnie z umową

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę.
Nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba

Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotniska:
Ateny, Palermo, Palma de Mallorca, Alicante, Malaga, Teneryfa
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w
„Przyborniku rejsowym”
Jesteśmy w stanie zorganizować transport busem

TERMINY REJSÓW

REJSY ONE WAY TENERYFA – Polska

Jednostka Hanse 575 – s/y HAVE A NICE DAY

Teneryfa-Polska

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Ilość miejsc
Do Polski 1 w ustaleniu Teneryfa - Cascais (Lizbona, Portugalia)
Do Polski 2 w ustaleniu Cascais - Brest (Francja)
Do Polski 3 w ustaleniu Brest (Francja) - Cuxhaven
Do Polski 4 w ustaleniu Cuxhaven - Gdańsk
-
morskie szwedaki,rejsy morskie,

Czym płyniemy

Rejs odbywa się na nowym jachcie 12 osobowym –
etapy greckie Bavaria Cruiser 51 z 2016 roku
oraz etapy chorwackie –  Cyklades 50.5 

Jachty wyposażone zgodnie z wymogami oceanicznymi SOLAS A.

Wyposażenie to:
Plotery nawigacyjne, Navtex, AIS, ster strumieniowy, system radiowy średniego zasięgu oraz UK , w pełni wyposażona kuchnia,  pościel – koce, poduszki, poszewki.
Środki bezpieczeństwa: pirotechnika, pasy ratunkowe, kamizelki ratunkowe, EPIRB, transmiter radarowy, 2 koła ratunkowe.

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł.

MANEWRÓWKA JACHTEM W PORCIE

Profesjonalne szkolenie manewrowania jachtem o długości 14 metrów

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!