Rejsy stażowe ONe - WAY
morze sródziemne ocean atlantycki

CO CIEBIE CZEKA NA REJSIE STAŻOWYM

Rejsy stażowe ONE WAY przeznaczone są dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności żeglarskie a nawet aspirujące na stopnie kapitańskie oraz skipperów zawodowych. Nie wykluczamy w nich osób rozpoczynających swoją przygodę z żaglami. Musimy sobie zdawać sprawę z obowiązków jakie czekają nas na jachcie oraz specyfiki rejsu i warunków mających wpływ na kondycję organizmu na morzu. 

Trasy jakie oferujemy na Morzu Śródziemnym oraz Oceanie Atlantyckim charakteryzują się od 2 do 20 dni ciągłej żeglugi pomiędzy portami. Nauka jaką wyniesiesz, będzie stanowiła, główny trzon Twoich umiejętności podczas samodzielnego pływania. Żeglarstwo to ciągłe zmiany w procesie planowania trasy rejsu. Kaprysy pogody, kondycja załogi wymaga ciągłego monitorowania rejsu oraz szybkich i trafnych decyzji z nim związanych. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy  i praktycznych umiejętności pracy na mapach oraz ploterach. Podczas rejsu dużo dyscypliny i kultury żeglarskiej oraz pokory dla natury która jest często kapryśna i wymagająca.  Na jachcie wszystkich załogantów  obowiązuje system wachtowy i praca zespołowa. Jeśli oczekujesz iż wszystkie noce na tym rejsie stażowym spędzisz w spokojnym porcie to nie jest rejs dla Ciebie.

W tym rodzaju rejsów to Ty, jako przyszły sternik  jachtowy lub kapitan musisz nauczyć się dokładnego znaczenia słowa “PLAN’ oraz “PROGNOZA”. Są to słowa, które w żeglarstwie morskim używa się  na co dzień a znaczenia ich większość załogantów nie pojmuje. Teraz to jest właśnie ten czas, aby to Twoja świadomość co do znaczeniu tych słów zaczęła rosnąć, a dodatkowe słowo “BEZPIECZEŃSTWO” nabrało powagi.      

ZAPRASZAMY NA POKŁADY

Propozycja akwenów rejsów ONE-WAY

Trasy Śródziemnomorskie

Trasy Oceaniczne

morskie szwedaki

główne założenia rejsowe

Głównym celem Naszych rejsów jest promowanie żeglarstwa morskiego i oceanicznego. Doszkalanie osób posiadających patenty żeglarskie jest naszym nadrzędnym celem zwiększającym bezpieczeństwo w rejsach. Wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy i przeznaczone są dla osób w każdej grupie wiekowej oraz o różnym stopniu posiadania  wiedzy żeglarskiej. Podczas rejsów stażowych obowiązuje załogę system wachtowy nawigacyjny, kuchenny oraz sprzątający i jest podzielony pomiędzy załogantami wachty. W trakcie rejsu przewidziane jest pływanie dzienne jak i nocne przeloty trwające nawet kilka dni w zależności od trasy bez zawijania do portu. Podczas noclegów na kotwicy obowiązują załogę pełnienie wachty kotwicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce. Każdy z uczestników intensywnie uczestniczy w pracach na pokładzie nakazanych przez kapitana i może czerpać wiedzę od Niego. Jako organizator rejsu stażowo – szkoleniowego nie organizujemy atrakcji na lądzie dla załogi jak również nie organizujemy zaprowiantowania jednostki w art. spożywcze na rejs. Te czynności pozostawiamy załodze  lecz służymy pomocą w ich zorganizowaniu i zaplanowaniu. Chcemy aby wasz pobyt na Naszej jednostce spełniał Twoje oczekiwania.

Zapraszamy serdecznie do współpracy

 

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Trasy na morzu Sródzniemnym

Jesienna i wiosenne Wyprawa NA WYSPY KANARYJSKIE

Rejsy rozpoczynamy  z akwenów Chorwacji, Grecji oraz Hiszpanii (Barcelony). Każda z tras odbywa się na innej jednostce. W naszej flocie posiadamy 3 jachty: 2 jednostki Bavaria 51 Cruiser oraz Cyklades50.5. Wszystkie jednostki mają klasę SOLAS A i nadają się do rejsów oceanicznych. Informacje o jednostkach znajdziesz na dole strony.
Trasy przebiegają przez przepiękne miejsca takie jak wyspy Greckie na Morzu Jońskim, południowa  część buta Włoskiego, Sycylia i jej ciekawe porty, Sardynia południowa, wyspy Balearów, wybrzeże Hiszpanii oraz sam Gibraltar.
Dalsze trasy to już Ocean. Oczywiście znajdziesz poniżej.

Dla przykładu umieszczamy kilka opisów tras po Morzu Śródziemnym

Podczas trwania rejsów każdy z załogantów może przystąpić do szkolenia na stopień Jachtowego Sternika Morskiego. Na jachcie odbywają się wtedy zajęcia praktyczne. Całość szkolenia zakańczamy w Polsce w marinie w Gdyni. Będą wówczas prowadzone zajęcia z manewrów portowych, warsztaty nawigacyjne oraz egzamin państwowy. Info TUTAJ >>>
Po każdym etapie załoganci otrzymują opinię z godzinami rejsowymi do stażu żeglarskiego PZŻ
 

Etap z Aten - Bavaria 51 "EKAVI"

Ateny – Catania – Palermo – Alicante – Gibraltar

Zapraszamy na pokład Bavaria 51 Cruiser. Rejs rozpoczynamy w Atenach. Niesamowita trasa po wodach Grecji, Morza Jońskiego, Morza Śródziemnego które przetniemy po długości. Jednostka na której płyniemy jest czołowym jachtem naszej floty oceanicznej. Podczas rejsu dużo szkoleń i praktyki żeglarskiej. Rejs przeznaczony dla osób aspirujących na stopnie żeglarskie oraz osób świadomych wymagań jakie stawia przed nami morze. Na rejsie kilku dobowe przeloty nocne.

Etapy:
Ateny – MOrze Jońske – Catania
Catania – Wyspy Liparyjskie – Palermo
Palermo – Cagiari – Majorka – Alicante
Alicante – Cartagina – Gibraltar

rejsy morskie,morskie szwedaki

Etap z CHorwacji - Cyklades 50.5 "PINTA"

Sukosan – Bari – CATANIA – Palermo – Alicante – Gibraltar

Rejs rozpoczynamy w miejscowości.Przed nami długa tras do samego Gibraltaru. Czałość wyprawy dzielimy na 4 etapy. Każdy z etapów liczy od 7 do 11 dni. Rejs przeznaczony dla osób świadomych trudności żeglarskich. Tu zdobędziesz doświadczenie które na pewno wykorzystasz w swojej przygodzie żeglarskiej

Etapy:
Sukosan – Catania
Catania – Wyspy Liparyjskie – Palermo
Palermo – Cagiari – Majorka – Alicante
Alicante – Cartagina – Gibraltar

rejsy morskie,morskie szwedaki

Etap z Barcelon - Bavaria 51 "LA LOCA"

 Barcelona- majorka-Alicante

Jednostka z super wyposażeniem oceanicznym przystosowana do szkoleń żeglarskich. Ciekawe trasy z możliwością odwiedzenia jak największej ilości portów wybrzeża Hiszpańskiego aż do samego Gibraltaru.

Etapy:
Barcelona – Majorka – Alicante
Alicante – Cartagina – Gibraltar

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Przykładowe opisy Etapów

ETAP Ateny - Catania
Bavaria 51 "EKAVI"

Ateny – MONEmVASIA – Catania

Zapraszamy na pokład Bavaria 51 Cruiser. Rejs rozpoczynamy w Atenach.Niesamowita trasa po wodach Grecji. Półwysep Peloponez z wyspą Hydrą i Monemvasia to perełki kultury Greckiej. Teraz przed nami ziemia Sycylijska. Catania, przepiękne sycylijskie miasto które porywa każdego. Jeśli pogoda pozwoli udamy się na Wyspy Liparyjskie w stronę dymiącego wulkanu Stromboli. W trakcie tego etapu 2-3 dniowy przelot przez morze Jońskie w czasie dnia i nocy. Prawdziwy wstęp do żeglarskiej przygody.
Jeśli oczekujesz wygody w porcie każdej nocy to nie jest rejs dla ciebie.

Całość etapu to 630 Mm i około 100h do opinii PZŻ

rejsy morskie,morskie szwedaki

etap CHorwacjA - CATANIA
Cyklades 50.5 "PINTA"

Sukosan – Hvar- Bari- Wybrzeże południowe Włoch – CATANIA

Rejs rozpoczynamy w miejscowości Sukosan nieopodal lotniska w Zadarze.Przed Nami dwa dni pomiędzy Chorwackimi wyspami a następnie do Włoch portu Bari. Przed Nami wybrzeże południowych Włoszech z kilkoma małymi portami. Zakończeniem etapu pozostaje Sycylja. Jeśli czas pozwoli zawitamy jeszcze do portu Saracuzy i końcowa Catania ze swoimi zabytkami.

Całość etapu to 550 Mm i około 100h do opinii PZŻ

Etap Catania -Wyspy Liparyjskie - Palermo
BAVARIA 51 "EKAVI", CYKLADES50.5 "PINTA"

 CATANIA – Mesyna – Wyspy Liparyjskie – Cefalu – Palermo

Etap pod ciągłą obserwacją groźnego wulkanu Etna. Potęga jego będzie widoczna każdego dnia naszej podróży.Trasa dla osób żeglarsko-turystycznych. Duża ilość zabytków Sycylii w miastach Catania, Mesyna, Cefalu oraz zwiedzanie wulkanicznych, aktywnych terenów Wysp Liparyjskich oraz samego wulkanu Stromboli wypełni czas tego 7 dniowego rejsu po same ramy czasowe. Zapraszamy serdecznie.

Całość etapu to 280 Mm i około 50h do opinii PZŻ

rejsy na majorce,morskie szwedaki

ETAP Palermo - Sardynia- Majorka - ALICANTE
bavaria 51 "EKAVI", CYKLADEs 50,5 "PINTA"

Palermo – CagLiari – MAJORKA – Alicante

Tu spotkamy się z prawdziwym żeglarstwem. Kapryśna pogoda może okazać łaskę lub gniew Posejdona. Po drodze kilka wysp naszych letnich marzeń. Sardynia, Minorka, Majorka i Ibiza. Zobaczmy to razem. Etap przeznaczony dla żeglarzy oraz osób świadomych żeglarstwa.Każdorazowy postój w porcie zaprocentuje nam zwiedzaniem średniowiecznych miast.

Całość etapu to 780 Mm i około 140 h do opinii PZŻ

.

rejsy na teneryfie

ETAP z alicante do gibraltaru
wszystkie jednostki w jednym czasie

Alicante – Malaga – Gibraltar

Kameralny i przyjemny etap. Ale i tu morze pokazuje pazur. Po drodze takie porty jak Cartagena, Malaga, Soto Grande. Całość rejsu kończymy już w La Linea u podnóża góry Gibraltarskiej z której spoglądają na nas stada historycznych małp.

Całość etapu to 280 Mm i około 70 h do opinii PZŻ

NA WIOSNE ZAPRASZAMY NA REJSY POWROTNE
TERMINY JUŻ W TABELKACH

ETAP ŚRÓDZIEMNOMORSKI
DLA JACHTÓW "eKAVI", "LA LOCA", "PINTA"

Gibraltar –  Majorka – palermo – ateny LUB SUKOSAN

Zapraszamy na wiosenne trasy po Morzu Śródziemnym do naszych portów serwisowych. Rejsy połączone ze szkoleniami żeglarskimi i dużą ilością praktyki. Rejsy o zróżnicowanym stopniu trudności. W rejsach nie tylko żeglarstwo. Duża ilość przepięknych portów pozwoli Tobie poszerzać locję żeglarską. Wszystkie jednostki płyną w różnych terminach i to pozwoli Tobie dopasować swój czas do rejsu.
Zapraszamy na pokłady

Etap I to 9 dni, długość 500 Mm i około 100h do opinii PZŻ
Etap II to 11 dni, długość 560 Mm i około 110h do opinii PZŻ
Etap III to 12 dni, długość 620 Mm i około 130h do opinii PZŻ

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe
rejsy stażowe,morskie szwedaki

TERMINY REJSÓW ONE WAY NA morzu Śródzniemnym

JACHT BAVARIA 51 CRUISER "EKAVI"
TRASA ATENY - GIBRALTAR - ATENY

Ekavi ONE WAY morze

Numer rejsu Trasa etapu Data etapu Cena za etap Kasa pokładowa Ilość miejsc Kapitan
Ekavi ONE WAY 1 Ateny - Catania 15.10 - 23.10.2024 (8dni) 2 100 zł 190 Euro 7
Ekavi ONE WAY 2 Catania - Lipary - Palermo 23.10 - 30.10.2024 (7dni) 1 950 zł 130 Euro 3
Ekavi ONE WAY 3 Palermo - Majorka - Alicante 30.10 – 11.11.2024 (12dni) 2 350 zł 275 Euro 5
Ekavi ONE WAY 4 Alicante - Gibraltar 11.11 – 18.11.2024 (7dni) 430 euro 165 Euro 7
Ekavi Ocean 1-2 Gibraltar - Teneryfa 19.11.2024 do 03.12.2024 ceny na stronie > --- Zobacz tu >>> Piotr Zieliński
Ekavi Teneryfa Teneryfa - Teneryfa 7.12.2024 do 11.01.2025 (7dni) ceny na stronie > --- Zobacz tu >>> Piotr Zieliński
Ekavi Ocean 3 Teneryfa - Mindelo 13 –25.01.2025 (12dni) ceny na stronie > --- Zobacz tu >>>
Ekavi Cabo Verde Mindelo - Mindelo 25.01-6.03.2025 (po 10 dni) ceny na stronie > --- Zobacz tu >>>
Ekavi Ocean 4-5 Cabo Verde-Azory-Gibraltar 8.03 do 12.04.2025 ceny na stronie > --- Zobacz tu >>> Piotr Zieliński
Ekavi ONE WAY 5 Gibraltar - Majorka 12-19.04.2025 (7dni) 430 euro 165 euro 9
Ekavi ONE WAY 6 wielkanoc Majorka - Palermo 19-30.04.2025 (11dni) 450 euro 250 euro 9
Ekavi ONE WAY 7 Palermo - Ateny 30.04-9.05.2025 (9dni) 700 euro 250 euro 9

JACHT BAVARIA 51 CRUISER "LA LOCA"
TRASA BARCELONA - GIBRALTAR - ATENY

La Loca ONE WAY morze

Nazwa rejsu Trasa etapu Data etapu Cena za etap Kasa pokładowa Ilość miejsc
La Loca ONE WAY 1 Barcelona-Alicante 30.10-7.11.2024 (8dni) 2200 zł (510 euro) 150 euro 10
La Loca ONE-WAY 2 Alicante-Gibraltar 7-15.11.2024 (7dni) 2200 zł (510 euro) 150 euro 10
Trasy Oceaniczne Gibraltar-Teneryfa 18.11-5.12.2024 od 500 euro 150 euro zobacz tu >>>
Rejsy na Kanarach Teneryfa - Teneryfa 7.12-29.03.2025 od 500 euro 150 euro zobacz tu >>>
Trasy Oceaniczne Teneryfa- Gibraltar 29.03 -12.04.2025 od 500 euro 150 euro zobacz tu >>>
La Loca ONE WAY 3 Gibraltar - Majorka 12-19.04.2025 (7dni) 430 euro 165 euro 10
La Loca ONE WAY 4 Majorka - Palermo 19-30.04.2025 (11dni) 450 euro 250 euro 10
La Loca ONE WAY 5 Palermo - Ateny 30.04-9.05.2025 (10dni) 700 euro 250 euro 10

JACHT CYKLADES 50.5 "PINTA"
TRASA CHORWACJA - GIBRALTAR - CHORWACJA

Pinta ONE WAY morze

Nazwa rejsu Trasa etapu Data rejsu Cena za etap Składka Pokładowa Wolne Miejsca Kapitan
Pinta ONE WAY 1 Sukosan - Palermo 19-29.10.2024 (10 dni) 2500 zł 200 euro 9 Rafał Przybylak
Pinta ONE WAY 2 Palermo - Alicante 30.10–11.11.2024 (12 dni) 2350 zł (545 euro) 275 Euro 5 Gromosław Jedel
Pinta ONE WAY 3 Alicante - Gibraltar 11.11 – 18.11.2024 (7 dni) 1850 zł (430 euro) 165 Euro 4 Gromosław Jedel
Pinta Ocean Gibraltar - Madera- Teneryfa 19.11-5.12.2024 w zależności od etapu w zależności od etapu Zobacz tu >>>
Pinta Teneryfa Teneryfa - Teneryfa 9.12-10.03.2025 w zależności od etapu w zależności od etapu Zobacz tu >>>
Pinta Ocean Teneryfa - Madera - Gibraltar 11-26.03.2025 w zależności od etapu w zależności od etapu Zobacz tu >>>
Pinta ONE WAY 4 Gibraltar - Majorka 27.03-3.04.2025 150 euro 9
Pinta ONE WAY 5 Majorka - Palermo 3-13.04.2025 (10 dni) 2000 zł 180 euro 9
Pinta ONE WAY 6 Palermo - Sukosan (Chorwacja) 13-22.04.2025 (9dni) 2500 zł 180 euro 9
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Trasy na oceanie atlantyckim

Prawdziwa oceaniczna przygoda

Trasy przygotowane dla świadomych żeglarzy. Ocena wytrzymałości swojego organizmu jest tu stawiana na pierwszym miejscu.  Oceaniczna trasa to niesamowita przygoda żeglarska. Kilku a nawet kilkunasto dniowe przeloty pomiędzy zaplanowanymi portami to marzenie nie jednego z żeglarzy. Oto propozycje tras:
  Gibraltar – Madera – Teneryfa,
Teneryfa – Cabo Verde,
Cabo Verde – Martynika,
Cabo verde- Azory,
Martynika – Azory,
Azory – Gibraltar
Teneryfa – Gibraltar

Jak widzisz jest duży wybór tras. To ty zadecyduj w której trasie weźmiesz udział. Podczas trwania rejsów każdy z załogantów może przystąpić do szkolenia na stopień Jachtowego Sternika Morskiego. Na jachcie odbywają się wtedy zajęcia praktyczne. Całość szkolenia zakańczamy w Polsce w marinie w Gdyni. Będą wówczas prowadzone zajęcia z manewrów portowych, warsztaty nawigacyjne oraz egzamin państwowy. Info TUTAJ >>>
Po każdym etapie załoganci otrzymują opinię z godzinami rejsowymi do stażu żeglarskiego PZŻ
Poniżej krótkie informacje dotyczące poszczególnych tras. Szczegółowe informacje otrzymasz od nas przez bezpośredni kontakt z biurem.
 

Etap ku oceanicznej przygodzie

Gibraltar – Madera – Teneryfa

Najdłuższy odcinek przed Nami. Całość trasy to około 890Mm w 150 godzinach żeglugi. Etap dla wygody załogantów podzieliliśmy na dwa etapy. Pierwszym to oczywiście Gibraltar – Madera  oraz Madera – Teneryfa. Przepiękne wyspy które nie należy opuszczać bez zwiedzania. Cała trasa przebiega na wodach pływowych więc staramy się wykręcić 100 h. na każdym z etapów. Druga trasa z Madery może przebiegać przez różne wyspy Wysp Kanaryjskich w zależności or warunków wiatrowych.

Całość etapu to 900 Mm i około 100h na etapie do opinii PZŻ

Et

TRASA z Teneryfy na Cabo verde

11 dni na oceanie

Teneryfa – Cabo Verde

Etap oceaniczny, To minimum 6 dni oceanicznej żeglugi po wodach Oceanu Atlantyckiego. Rozpoczynamy w porcie w Mindelo. Przed nami trasa w stronę lądu ameryki środkowej.żeglarskim. Pierwszym planowanym lądem to wyspa Barbados. Teraz już tylko przed nami Karaiby i wyspy Santa Lucia, San Vincent i Martynika.
Zapraszamy serdecznie

Całość etapu to 960 Mm i około 140h.do opinii PZŻ

 

morskie szwedaki, rejsy na karaibach

Przygoda z Cabo verde na Karaiby

23-25 dni oceanicznej przygody

Cabo VerdE – Martynika

Etapem jest oceaniczna przeprawa przez Atlantyk. Start z wysp Zielonego Przylądka  z wyspy Sao Vincente w porcie a zakończeniem koniec na wyspie Martynika w przepięknym porcie Le Marin na południu wyspy.Samo pokonanie oceanu powinno zająć około 16 dni. Pozostałe dni pozwolą na zwiedzenie wysp poczynając od Barbados a następnie , San Vincent, Santa Lucia i oczywiście Martynika gdzie będziemy na was czekali.
Staramy się aby po tym rejsie pozostało Naszym załogantom dużo miłych wspomnień. Etap przeznaczony dla osób aspirujących na stopnie żeglarskie oraz samodzielne rejsy.
Zapraszamy serdecznie

morskie szwedaki, rejsy na karaibach

EtaP z Wyzwaniem transatlantyckie

Karaiby - Azory - Gibraltar

Martynika – Azory – GIBRALTAR

Dwa etapy oceaniczne ze zmianą załogi na wyspach azorskich.
Pierwszy 21 dni sprawdzający waszą odporność żeglarską. Nagrodą będą wyspy Azorskie i zasłużony odpoczynek. Drugi etap już tylko 12 dni ale i zarazem trudnych.
Pogoda na wyspach Azorów może przynieść nam wiele niespodziabek,

33 dni na Oceanie Atlantyckim. 21 dni sprawdzających twoją wytrzymałość i psychikę.
Etapy tylko dla żeglarzy z doświadczeniem. Tu po wypłynięciu nie mamy już odwrotu
Popłyń z Nami

Etap I to 23 dni i długość 2300 Mm i około 500h do opinii PZŻ
Etap II to 12 dni i długość 1000 Mm i około 240h do opinii PZŻ

azory

Etap powrotny z wysp kanaryjskich

Jachty bavaria 51 i Cyklades 50.5

TENERYFA – MADERA – GIBRALTAR

Zapraszamy na etap na wodach pływowych. Najdłuższy odcinek przed nami. Teraz będą prądy i wody pływowe potrzebne do rejsu stażowego na patent Kapitan Jachtowy. Tu tabele, tabele i jeszcze raz tabele. Każdy się pyta, po co – przecież jest ploter. No tak – a jak wysiądzie? wtedy to nazywa się gong !!! – nie jeden to przeżył i z pokorą siada do map papierowych. Oczywiście te nauki otrzymacie podczas rejsu.

Całość etapu to 12-14 dni i długości 900 Mm – około 160h do opinii PZŻ

rejsu na martynice
rejsy na majorce,morskie szwedaki

"Ekavi" Bavaria 51

ekavi,morskie szwedaki,rejsy morskie

"Pinta" Cyklades 50.5

pinta,morskie szwedaki

"La Loca" Bavaria51

morskie szwedaki

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelkach z rejsami

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu zgodną z umową.
Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, prania pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, sprzątanie jachtu.
Po rejsie, załoga sprząta jednostkę zgodnie z umową

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza:
  uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę.
Nie powinna być większa od 10 -20 euro/dzień/osoba ale uzależniona jest od akwenu rejsu.
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Transport na akwen:
Transport lotniczy:
Wszystkie lotniska docelowe podajemy osobą zainteresowanym
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w
“Przyborniku rejsowym”
Jesteśmy w stanie zorganizować transport busem

Kontakt:
Sławomir Wężyk + 48531225750
Gromosław Jedel +48798379231

Biuro – Katarzyna Wężyk +48695592844

TERMINY REJSÓW ONE WAY NA OCEANIE ATLANTYCKIM

JACHT BAVARIA 51 CRUISER "EKAVI"

Ekavi Ocean 2025

Nazwa rejsu Trasa rejsu Termin rejsu Koszt rejsu Składka Pokładowa Wolne miejsca Kapitan
Ekavi-Ocean 1 Gibraltar - Madera 19–26.11.2024 (7 dni) 500 euro 150 euro brak miejsc Piotr Zieliński
Ekavi-Ocean 2 Madera-Teneryfa 26.11–3.12.2024 (7 dni) 500 euro 150 euro 5 miejsc Piotr Zieliński
Rejsy na Teneryfie Teneryfa - Teneryfa 7.12.2024-11.01.2025 500 euro 150 euro Zobacz tu >>>
Ekavi-Ocean 3 Teneryfa - Sal - Boavista - Mindelo 13 –25.01.2025 (12 dni) 990 euro 250 euro 8 miejsc
Rejsy na Cabo Verde Mindelo - Mindelo (Cabo_Verde) 25.01-8.03.2025 990 euro 210 euro Zobacz tu >>>
Ekavi-Ocean 4 Cabo Verde - Azory 8–29.03.2025 (21 dni) 1120 euro 430 euro 8 miejsc
Ekavi-Ocean 5 Azory - Gibraltar 29.03-12.04.2025 (14 dni) 900 euro 290 euro 8 miejsc

JACHT BAVARIA 51 CRUISER "LA LOCA"

La Loca Ocean

Nawa rejsu Trasa rejsu Data rejsu Koszt rejsu Kasa pokładowa Ilość miejsc Kapitan
La Loca Ocean 1 Gibraltar - Madera 19-26.11.2024 (7dni) 500 euro 150 euro 4
La Loca Ocean 2 Madera - Teneryfa 26.11-05.12.2024 (9dni) 500 euro 150 euro brak miejsc
La Loca Ocean 3 Teneryfa - Madera 29.03 -5.04.2025 (7dni) 500 euro 150 euro 9
La Loca Ocean 4 Madera - Gibraltar 5-12.04.2025 (7dni) 500 euro 150 euro 9

JACHT CYKLADES 50.5 "PINTA"

Pinta Ocean

Numer rejsu Trasa etapu Data etapu Cena za etap Kasa pokładowa Wolne Miejsca Kapitan
Trasy śródziemnomorskie Chorwacja - Gibraltar 15.10-18.11.2024 w zależności od rejsu w zależności od rejsu zobacz tu >>>
Pinta Ocean 1 Gibraltar - Madera 19-26.11.2024 (7dni) 450 euro 150 euro 9
Pinta Ocean 2 Madera - Teneryfa 26.11-5.12.2024 (9dni) 600 euro 180 euro brak miejsc
Trasy na Kanarach Teneryfa - Teneryfa 9.12-10.03.2024 od 450 euro 130 euro zobacz tu >>>
Pinta Ocean 3 Teneryfa - Madera 11-18.03.2025 (7dni) 450 euro 150 euro 9
Pinta Ocean 4 Madera - Gibraltar 18-26.03.2025 (8dni) 500 euro 150 euro 9
Trasy śródziemnomorskie Gibraltar - Sukosan 29.03 - 19.04.2025 w zależności od rejsu w zależności od rejsu zobacz tu >>>

TERMINY REJSÓW ONE WAY NA OCEANIE 2026

Trasa: Gibraltar - Teneryfa - Zielony Przylądek - Martynika - Azory - Gibraltar JACHT BAVARIA 51 CRUISER "EKAVI"

Ekavi Ocean 2026

Nazwa rejsu Trasa rejsu Termin rejsu Koszt rejsu Składka Pokładowa Wolne miejsca Kapitan
Ekavi Ocean 2026-1 Teneryfa - Madera 22-29.11.2025 (7dni) 500 euro 150 euro 9
Ekavi Ocean 2026-2 Madera- Teneryfa 29.11-6.12.2025 (7dni) 500 euro 150 euro 9
Ekavi Ocean 2026-3 Teneryfa - Cabo Verde 10-22.12.2025 (12 dni) 1000 euro 240 euro 9
Ekavi Ocean 2026-4 Cabo Verde - Martynika 22.12.2025-13.01.2026 1750 euro 380 euro 9
Rejsy na Karaibach Martynika-Martynika od 15.01 do 29.03.2026 1000 euro 220 euro Zobacz tu >>>
Ekavi Ocean 2026-5 Martynika - Azory 29.03-22.04.2026 (24 dni) 1200 euro 380 euro 9
Ekavi Ocean 2026-6 Azory - Gibraltar 22.04- 5.05.2026 (13 dni) 900 euro 240 euro 9
ekavi,morskie szwedaki
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł.

MANEWRÓWKA JACHTEM W PORCIE

Profesjonalne szkolenie manewrowania jachtem o długości 14 metrów

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!