Bałtyckie Rejsy

morskie szwedaki,rejsy na bałtyku

Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Morze Bałtyckie postrzegane jest jako jeden z trudniejszych akwenów morskich pod względem żeglarstwa.
Ma drugą stronę. Krajobrazy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Od ostrej żeglarskiej pogody do błogiego wypoczynku ze zwiedzaniem. Pamiętać trzeba iż, wszystkie planowane rejsy o określonych kierunkach są tylko planem. Tutaj przede wszystkim główną rolę odgrywają warunki pogodowe. Głównym Naszym celem rejsu jest żeglarstwo, lecz sprawą nadrzędną jest bezpieczeństwo naszych załogantów i dbałość o jachty podczas rejsu. W tych trudnych decyzjach Kapitan ma ostateczne zdanie i to On określa kierunek rejsu niezależnie od wymagań organizatora. To on będzie dbał o Twoje samopoczucie i że będziesz czuł się pewnie podczas rejsu. Nasza kadra gwarantuje najwyższy poziom wyszkolenia i duże doświadczenie żeglarskie w trudnych warunkach pogodowych.

Mamy nadzieję, że wszystkie te aspekty zostaną przyjęte ze zrozumieniem naszych załogantów chcących uprawiać żeglarstwo jak i również samodzielnie prowadzić w przyszłości jachty żaglowe.

W ramach tych rejsów przygotowaliśmy dla Państwa kilka kierunków rejsowych.

REJSY PO POLSKIM WYBRZEŻU

PIERWSZE KROKI

Pierwszy rejs. To krok który stawia osoba rozpoczynająca swoją morską przygodę. Nazywana pierwszą miłością. Kapryśne wody Morza Batyckiego kształtują charaktery niejednego żeglarza. Duża ilość portów na naszym polskim wybrzeżu umożliwia jednodniowe przeloty do każdego z nich. Oczywiście jeśli sama pogoda na to pozwoli. Zwiedzaj z Nami takie porty jak: Władysławowo, Kołobrzeg, Ustka, Świnoujście, Hel. To lista portów do bezpiecznego cumowania na polskim wybrzeżu.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

lady frida

Rejsy PO SzkierACH Sztokholmu
i ARCHIPELAGU aLANDÓW

Edukacja żeglarska na każdym poziomie

Tereny skandynawskich szkierów są akwenami przepięknymi, ale i zarazem trudnymi pod kątem żeglarskim, związanym ze specyficznym podłożem dna, składającym się w 90% ze skał. Jeszcze do roku 2000, przy braku nawigacji elektronicznej, były one niedostępne dla większości żeglarzy Morza Bałtyckiego. Brak doświadczenia w czytaniu map morskich, kończył się rychłym kontaktem z kamieniami czy głazami, wyłaniającymi się z wody niczym posągi. Po dziś dzień, znaczna część akwenu ma nieprecyzyjne mapy elektroniczne, na których nie wszystkie głazy są naniesione.
Zdecydowanie jest to akwen, który uczy pokory…

Cisza, jaka tutaj panuje, doskonale pozwala na przeprowadzanie warsztatów nawigacyjnych.
Prowadzimy zajęcia na mapach papierowych, jednocześnie łącząc wiedzę z praktyką. Ale tego już sam musisz doświadczyć.
Mamy nadzieję, że do nas dołączysz, aby rozwijać w sobie tą jedną z najpiękniejszych pasji – na naszych rejsach w przepięknych rejonach szkierów lub każdym innym zakątku mórz i oceanów gdzie żeglujemy.

Sauna fińska i relaks

Tradycją skandynawską jest przede wszystkim sauna. Spotkać ją można na każdej wyspie. Po każdym dniu żeglugi i wytężonej uwagi przychodzi czas na zasłużony relaks. Niezależnie od pogody, wygrzanie się w gorącej saunie, gdzie samemu musimy naszykować piec, a wejście do zimnego północnego Bałtyku przynosi ulgę ciału.
Miłośnicy sauny na szkierach mają prawdziwy raj. Na naszej trasie możemy spotkać sauny z XIX wieku, aż po najbardziej nowoczesne konstrukcje tego typu. Po gorącej, parowej kąpieli być może ulgę przyniesie nam masażysta, który to czasem trafia się na rejsie 🙂 

BORNHOLM I CHRISTIAnSO

Urokliwa wyspa na Morzu Bałtyckim. Stały punkt odwiedzin żeglarzy pływających po jego zachodnich wodach. Wyspa posiada dwa większe porciki w przepięknych miejscowościach Nexo oraz Ronne. Unikalny klimat na wyspie zachęca do wycieczek rowerowych. W okresie lata wyspa jest odwiedzana przez rowerzystów z Polski i Niemiec przypływającymi promami. Doskonały akwen nawigacyjny i żeglarski z Polski. Spotkamy się tu z kardynałkami, akwenami wiatraków, występującymi podwodnymi kamieniami oraz trudnymi podejściami do portów wymagającymi ciągłej obserwacji. Niedługie trasy weryfikują niejednego ambitnego żeglarza. Rodzynkiem tego akwenu jest pobliska wyspa Chistianso. Na wyspie piesza wycieczka wśród zabudowań XVII-XIX wieku. Wyspa w przeszłości słynęła z więzienia kobiet, a w czasach późniejszych z punktu wojskowego broniącego dostępu do wschodniej części Bornholmu.

Rejsy w stronę Kopenhagi

Wakacje, wakacje. Będziemy poznawać nowe kierunki.
W tym celu zostaniemy odkrywcami Bałtyku Zachodniego. Zapraszamy na nowe trasy ze Świnoujścia lub Kołobrzegu do Kopenhagi.
Bardzo malownicza trasa biegnąca wzdłuż wybrzeża Niemiec, zaułkami szkierów duńskich lub wybrzeża Szwecji z malowniczymi portami. W plan trasy, płynąc z Kołobrzegu, staramy się wkomponować wyspę Bornholm i pobliskie Christianso.
Zostań odkrywcą.
To Nasze motto w tym zakątku Morza Bałtyckiego lub Kołobrzegu.

Z wizytą na wschodzie i ŚRODKOWYM BAŁTYKU

VISBY, KŁAJPEDA, LIPAJA

Następnym kierunkiem jaki proponujemy to Kłajpeda i Lipaja. Dużo żeglowania i radzenia sobie na morzu.
W przepięknej Kłajpedzie dla miłośników zwiedzania: delfinarium oraz muzeum morskie.
Obiekty te usytuowane są na mierzei oddzielającej miasto od morza. Piękne plaże i lasy umożliwiają wycieczki rowerowe po całym wybrzeżu.
Zwieńczeniem sukcesu, jeśli pogoda na to pozwoli, jest wyprawa na Visby. Prawdziwe średniowieczne miasto szwedzkie z warownią.
Po dzień dzisiejszy odbywają się tam inscenizacje wojen pomiędzy Wikingami i naszymi ludami. Miejsce godne zwiedzenia.

Wyspa Visby leży również na trasie organizowanych przez Nas rejsów o nazwie „Pętla Bałtycka”,
na którą także gorąco zapraszamy w okresie maja i czerwca. Trasa jaką pokonujemy przebiega z Gdyni
i przechodzi przez następujące miasta: Visby, Talin, Turku, Mariehamn, Sztokholm, Visby, z powrotem do Gdyni.

Gorąco zapraszamy na rejsy ze Szwędakami!

Na czym pływamy

Wszystkie nasze rejsy prowadzimy na jachtach,
i w zależności od rodzaju trasy, są to:

Sun Odyssey 42 / Bavaria 44 / Delphia 40 / Delphia 47 /
Bavaria 51 / Bavaria 40

Rejsy planujemy z wyprzedzeniem.
Do każdego rejsu przyporządkowujemy wybraną jednostkę.

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht, pod okiem oficerów, załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

sztokholm

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu 17 euro/osoba/dzień
w przypadku rejsów w Polsce to 75 zł/osoba/dzień

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
Brak.

Transport na akwen:
W zależności od miejsca zaokrętowania będzie to samolot lub autobus. Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych do Sztokholmu, Turku i innych miast.

Wszystkie informacje znajdziesz w „Przyborniku Rejsowicza” powyżej.

TERMINY REJSÓW

Bałtyk

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Cena rejsu Kasa pokładowa Miejsca Jacht
Bałtyk 1 Gdynia - Visby lub Borholm - Gdynia 15-20.10.2023 (5 dni) 1200 zł 300 zł 8 Bavaria 44
Bałtyk 2 Gdynia - Visby lub Borholm - Gdynia 22-27.10.2023 (5 dni) 1200 zł 300 zł 8 Bavaria 44

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł.

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!