rejsy na karaibach,morskie szwedaki

Rejsy na Karaibach

MARTYNIKA - MARTYNIKA

Wielka żeglarska atlantycko-karaibska przygoda

Zapraszamy do niezapomnianej przygody na jachcie żaglowym po malowniczych wodach Karaibów! Odkryj uroki rajskich wysp, błękitnego oceanu i białych plaż. Poczuj wolność unosząc się na falach pod błękitnym niebem. Czekają na Ciebie niezapomniane widoki, egzotyczna przyroda i relaks na najwyższym poziomie. Zanurz się w magicznej atmosferze Karaibów i stwórz wspomnienia, które pozostaną z Tobą na zawsze. Czas na niezapomnianą podróż, która kipi od luksusu, przygody i niepowtarzalnych emocji. Dołącz do nas na pokładzie i zanuć z nami szanty przy szumiących żaglach!

Zapraszamy na pokład

martynika,morskie szwedaki,rejsy morskie,szkolenia żeglarskie

Spełnij swoje marzenie

marzenie każdego Żeglarza

 

Odkryj magiczny świat Karaibów! Zapraszamy Cię na niezapomnianą przygodę pełną błękitnych wód, piaszczystych plaż i egzotycznej przyrody. Rejs po Karaibach to nie tylko podróż, to prawdziwa uczta dla zmysłów!

Zapnij pasy i przygotuj się na wyprawę życia. Pływaj wzdłuż urokliwych wybrzeży, podziwiaj kolorowe rafy koralowe i spotkaj się z niezwykłymi stworzeniami morskiego świata. Odkryj odległe wyspy, gdzie kultury mieszają się w harmonii, serwując niezapomniane doznania kulinarne i artystyczne.

Podczas rejsu po Karaibach, czeka Cię nie tylko relaks na pokładzie luksusowego statku, ale także możliwość wzięcia udziału w różnorodnych aktywnościach. Nurkowanie, snorkelling, wędkarstwo czy zwiedzanie urokliwych miasteczek to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie.

Odwiedź Karaiby i pozwól sobie na odrobinę luksusu, przygody i relaksu. To idealny sposób na ucieczkę od codzienności i zanurzenie się w magiczny świat tropikalnych przygód. Nie czekaj dłużej, wyrusz w rejs po Karaibach i stwórz wspomnienia, które będą Cię inspirować przez całe życie!
W planach rejsowych to wyspa Martynika od której to rozpoczynamy swoją przygodę a następnie do wyboru w zależności od pogody: Saint Lucia, San Vincent, archipelag Tabago Kays, Grenadyna, Dominika, Gwadelupa oraz Antiqua. Na każdej z wysp wspaniałe widoki i przeżycia.

Zapraszamy na pokład

Gdziekolwiek dopłyniesz i tak to jest raj

wyspy nanaryjskie,rejsy morskie,rejsy stażowe,szkolenia żeglarskie

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Krótki przewodnik po wyspach Karaibów

Krótki przewodnik po wyspach Karaibów

Na każdej z wysp czekają dla Ciebie super atrakcje. Od wycieczek na ląd, niesamowitych posiłków pod palmami w lokalnych barach lub  lokalnych gospodarzy, kąpiele w krystalicznie czystej wodzie. Z naszej strony chcemy, aby ten wyjazd, pozostał długo w pamięci.
Trasa rejsu uzależniona jest przede wszystkim od warunków pogodowych na akwenie. Cały plan trasy będziemy ustalali wspólnie z kapitanem.  Będzie on również uwzględniał Twoje oczekiwania co do rejsu. W trakcie rejsu przewidziane jest przebycie około 300 Mm. Sama podróż uwzględnia również przeloty nocne. Na jachcie cała załoga będzie uczestniczyła w pracach na pokładzie oraz w prowadzeniu jednostki.
Głównym naszym celem rejsu jest pokazanie Tobie cudownych wysp tego karaibskiego archipelagu oraz zaszczepienia żeglarstwa turystycznego.

Na południe od martyniki

Wszystkie nasze trasy są trasami 10 dniowymi.W trakcie rejsu na południe przewidziane przeloty nocne oraz trasy kilku godzinne. Na wyspach oczywićie tak jak zapowiedzieliśmy super plaże, pyszne jedzenie, słoneczne kąpiele.

Wyspa MartyniKa

Martynika to kolejna wyspa należąca do zamorskiego terytorium Francji.
Pod względem administracyjnym nie różni się w ogóle od Gwadelupy.
Ponad to, na niej także znajdziemy piękne, piaszczyste plaże,
dżem kokosowy i urocze jaszczurki.

Największą różnicę między dwoma wyspami można jednak dostrzec
w ukształtowaniu terenu. Podczas gdy Gwadelupa składa się
z górzystej części Basse-Terre i niemalże płaskiej Grande-Terre,
Martynika usiana jest wzniesieniami na całej swojej powierzchni.

Poza wulkanem Montagne Pelée, większość wzniesień nie jest specjalnie masywna
i pojawia się dość niespodziewanie, tworząc uroczy krajobraz złożony
z pagórków i dolin.

rejsy na karaibach,morskie szwedaki

Wyspa Saint Lucia

Oferowane atrakcje na Saint Lucia zapierają dech w piersiach! Dla miłośników górskich wycieczek, szlak Tet Paul, prowadzący przez górskie szlaki i wąwozy będzie wyjątkowym przeżyciem. Trasa szlaku jest niezwykle malownicza, po drodze mija się liczne wodospady w których skrzą się drobinki światła oraz piękne bukiety kwiatów, m.in dzikie orchidee i ogromne paprocie. Dopełnieniem tych rajskich krajobrazów jest trzepot skrzydeł maleńkich, pomarańczowych koliberków i kolorowych papug.

Do dyspozycji miłośników aktywnego spędzania czasu pozostają także szlaki rowerowe, m.in. szlak polecany przez znanego rowerzystę Tinkera Juareza, prowadzący przez lasy równikowe, ogrody botaniczne i czynne kratery wulkaniczne, z których wydobywa się para i słychać odgłos bulgotania. Niesamowite!

Wyspa St. Lucia słynie także z obłędnej rafy koralowej, która przez cały rok przyciąga tłumy turystów spragnionych spektakularnych, podwodnych widoków.
Gwarantujemy, że wakacje na Saint Lucia będą niezapomniane!

rejsy morskie,morskie szwedaki

Wyspa San vincent

Wyspy odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1498. Dopiero w XVII wieku zaczęli się osiedlać tu koloniści brytyjscy. Na krótko stało się kolonią francuską, by z powrotem wrócić pod zarząd Anglików. Od 1804 do 1958 był kolonią koronną Wielkiej Brytanii. W 1979 kraj uzyskał niepodległość w ramach Wspólnoty Narodów
Głównie słynie z przepięknych zatok i miejsc gdzie został nakręcony film “Piraci z Karaibów”. Na wyspie dużo pięknej przyrody i dzikości południowych wysp Karaibskich. W głębi lądu dużo wysokich wodospadów .
Wraz na naszymi lokalnymi  przyjaciółmi, chcemy zaprosić was na kolacje do lokalnego gospodarza. Będziecie mile zaskoczeni.

rejsy na karaibach

Wyspy tabago cays

Wyspy znajdowały się w rękach prywatnych od 1700 roku. W 1997 r. na na ich obszarze został powołany rezerwat przyrody Tobago Cays Marine Park, zaś w 1999 wyspy zostały odkupione przez władze Saint Vincent i Grenadyn[5][6][4].W 2002 r. na wyspie Petit Tabac został nakręcony film „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Tu rozpoczyna się prawdziwa przygoda wśród raf i przepięknych plaż. Lokalne bary z Labsterami będą łaskotać nasze podniebienia. Prawdziwaprzyroda i lokalesowe zwyczaje. Tutaj w rezerwacie żółwi morskich zaznacie kąpieli morskich. Kolacja w niesamowitym miejscu was zaskoczy. Zapraszamy

rejsy na karaibach,morskie szwedaki

Na północ od martyniki

Krótki opis trasy północnej

Wyspy Gwadelupa

Niesamowity kawałek lądu odkryty przez Kolumba w 1493 roku. Dwa wieki później wyspa opanowana przez piratów francuskich. Więc i tutaj będziemy szukali pirackich skarbów.
Gwadelupa ma powierzchnię 1438 km² i składa się z dwóch wysp oddzielonych wąską na 30–120 m cieśniną Rivière Salée. Zachodnia wyspa to górzysta Basse-Terre, a wschodnia – nizinna Grande-Terre. Basse-Terre jest pochodzenia wulkanicznego, a jej najwyższym wzniesieniem jest czynny wulkan Soufrière (1467 m). Zapraszamy na wyspy.

rejsy na karaibach

Dominika

Dominika to górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego leżąca na Morzu Karaibskim w grupie Wysp Nawietrznych (Małe Antyle), między Martyniką i Gwadelupą. Wyspa Dominika to równocześnie kraj o tej samej nazwie. Niemal na całej wyspie znajdują się pasma górskie – jest ona również bogata w rzeki, górskie potoki i źródła mineralne.  Dominika to wyspa słynąca ze wspaniałych krajobrazów – znajdziemy tu zarówno górskie szczyty, jak i malownicze plaże i tropikalne lasy wiecznie zielone. W lasach dominują imponujące mahoniowce i drzewa chlebowe, a także liany, epifity oraz rośliny liliowate i storczykowate. Narodowym kwiatem wyspy jest Bwa Kwaib – jego wytrzymałość ma odzwierciedlać siłę mieszkańców Dominiki, którzy potrafią przetrwać i pokonywać wszelkie problemy. W każdym zakątku wyspy znajdziemy też palmy, które podkreślają rajskość Dominiki. Na wyspie nie ma natomiast dużych ssaków – dominują gryzonie (np. aguti i nietoperze), gady (np. węże i jaszczurki), ptaki (np. kolibry, papugi, amazonki cesarskie i gatunki morskie), a także zwierzęta morskie, takie jak kraby, delfiny czy żółwie olbrzymie.

morskie szwedaki,rejsy na karaibach,rejsy jachtem,

NASZA FLOTA

S/Y Ekavi - Bavaria 51 Cruiser

Opis Jednostki:

Jednostka przygotowana do wypraw oceanicznych na wodach ciepłych. Wyposażona doskonale w sprzęt nawigacyjny, ratunkowy, łączność satelitarną.Posiada klasę oceaniczną Solas A co znaczy że posiada wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa na tak długą podróż.

Na jednostce 5 wygodnych, dwu osobowych kabin oraz 3 łazienki do dyspozycji załogi.Dla komfortu załogi zamontowany jest system odsalania wody słonej oraz agregat 220 v. Ciągłość energii w dzień zapewniają panele słoneczne.

Obecna lokalizacja Naszego jachtu
Bavaria 51 Cruiser

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
 Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi

Co obejmuje kasa pokładowa:
  koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki, sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa niż 18 euro/dzień/osoba
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Transport na akwen:
Marina rozpoczęcia:. -Marina  Le Marin na Martynice

TERMINY REJSÓW

Rejsy na Martynice -10 dniowe

Martynika

Termin Rejsu Akwen Koszt Składka Pokładowa Wolne miejsca skipper
styczeń 2025 katamaran Martynika - Tabago Cays - Martynika
styczeń-luty 2026 BAVARIA 51 Martynika - Tabago Cays - Martynika

TERMINY REJSÓW

Oceaniczne etapy przez Atlantyk na MartynikĘ

Pod żaglami Ekavi

Nazwa etapu Termin rejsu Trasa rejsu Koszt rejsu Kasa Pokładowa Wolne miejsca skipper
Ocean Ekavi 1 19 – 26.11.2024 (7 dni) Gibraltar - Madera 500 euro 150 euro 8 miejsc
Ocean Ekavi 2 26.11 – 3.12.2024 (7 dni) Madera - Teneryfa 500 euro 150 euro 8 miejsc
Ocean Ekavi 1-2 19.11 - 3.12.2024 (14 dni) Gibraltar - Teneryfa 900 euro 290 euro 8 miejsc
Ocean Ekavi 3 13 – 25.01.2025 (12 dni) Teneryfa - Cabo Verde 990 euro 250 euro 8 miejsc
Ocean Ekavi 4 8 – 29.03.2025 (21 dni) Cabo Verde - Azory 1120 euro 430 euro 8 miejsc kpt.Piotr Zieliński
Ocean Ekavi 5 29.03-12.04.2025 (14 dni) Azory - Gibraltar 900 euro 290 euro 8 miejsc Kpt.Piotr ZIeliński

TERMINY REJSÓW

Oceaniczna i śródziemnomorska trasa z Martyniki do Aten

Martynika - Gibraltar

Termin Rejsu Akwen Koszt Składka Pokładowa Wolne miejsca skipper
luty/marzec 2026 Martynika - Madera
marzec 2026 Madera - Gibraltar
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!