REJSY WEEKENDOWE

Na Zatoce Gdańskiej

Nie masz pomysłu na weekend, nie wiesz co zrobić z wolnym czasem?
 Zapraszamy na rejsy szkoleniowo-stażowe w weekendy po Zatoce Gdańskiej.

Tutaj spędzisz wolne chwile w miłym towarzystwie, podszkolisz swoje umiejętności żeglarskie na dużych jednostkach, a jeśli nigdy nie pływałeś, to spróbujemy w Tobie zaszczepić nową pasję. Rejs rozpoczynamy w Gdyni w Marinie Gdynia.
Jest możliwość zaokrętowania na jachcie już w piątek o godzinie 18.00.

Po zaokrętowaniu, załoga ma obowiązek zaprowiantowania jednostki w podstawową żywność na czas trwania rejsu. Następną czynnością przed rejsem, jest przeprowadzenie szkolenia z zasad bezpieczeństwa oraz obsługi jachtu przez Kapitana. Po dopełnieniu wszystkich formalności, Kapitan po uwzględnieniu umiejętności załogi, sprawdzeniu warunków pogodowych, może podjąć decyzję o nocnym wyjściu w morze. Jeśli pogoda ani stan umiejętności załogi na to nie pozwala, wówczas rejs rozpoczynamy planowo z samego rana w sobotę.
Podczas naszych rejsów przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo załogi. 

W czasie trwania rejsu zawitamy do kilku wybranych portów Zatoki Gdańskiej takich jak: Hel, Jastarnia, Gdańsk, Sopot, Gdynia.
Przebieg trasy rejsu weekendowego ustala Kapitan wraz z załogą.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za przebieg rejsu i nie ingeruje w decyzje Kapitanów. Kapitan jest odpowiedzialny za stan jednostki i bezpieczeństwo całej załogi, jak i odpowiada prawnie za wszystkie wypadki podczas rejsu.

DLA KOGO REJSY?

 Rejs przeznaczony jest dla wszystkich ludzi, którzy preferują aktywne spędzanie czasu. Przede wszystkim zapraszamy osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Od uczestników nie wymagamy umiejętności żeglarskich. Podczas rejsu szkolenia żeglarskie na przydzielonych stanowiskach. Sterowanie, ciąganie szotów i fałów, przygotowywanie obijaczy do cumowania, robienie posiłków podczas płynięcia – są to podstawowe czynności wykonywane przez załogantów. Zapraszamy do zabawy

Gdzie BĘDZIEMY SPĘDZALI WIECZORY?

Portem na nocleg może zostać każda z wcześniej wymienionych marin. Porty zapewniają toalety i prysznice o różnym standardzie już w cenie portu z wyłączeniem pryszniców. Śpimy oczywiście na jachcie. Jachty posiadają od 3 do 5 kabin 2-osobowch w zależności od rodzaju jachtu, na którym prowadzimy rejs. Małżeństwa i pary dostają własną kabinę. Na jachcie dostępne są poduszki, koce i prześcieradła. Od załogantów wymagamy własnego śpiwora. Dla zainteresowanych jest dostępna pościel, po wcześniejszym zgłoszeniu przez uczestnika, w cenie 60 zł od osoby.

CO Z POSIŁKAMI?

Do dyspozycji załogi jest kuchnia z całym wyposażeniem, kuchnią gazową z piekarnikiem oraz lodówka. Do spożywania posiłków dostępna jest cała zastawa kuchenna. Posiłki robimy wspólnie według zwyczaju jachtowego. Idąc na posiłek do restauracji, każdy z załogantów płaci za siebie samego. Podczas rejsu organizator zapewnia wodę i słodkie, słone przekąski, kawę i herbatę.

morskie szwedaki,rejsy na bałtyku

PORZĄDEK NA JACHCIE

 Na naszych jednostkach, zgodnie z kulturą żeglarską, każdy z załogantów sprząta po sobie w czasie trwania rejsu. Jeśli używasz kuchni oraz toalety pozostaw ją w stanie takim jakim byś chciał ją zastać przed skorzystaniem. Podczas pobytu w portach zaleca spłukanie pokładu z wody morskiej oraz umycie kokpitu na zewnątrz dla zachowania higieny i dobrego samopoczucia.

WYPOSAŻENIE JACHTÓW

 Na jednostkach zainstalowane jest własne ogrzewanie w różnej postaci co zapewnia ciepło w porcie. Jachty posiadają własne łazienki z prysznicami i gorącą wodą, z której można korzystać w sposób ciągły. Dla zachowania higieny w porcie, zaleca się korzystanie z WC portowego. Do dyspozycji jest kambuz z jego pełnym wyposażeniem.

a co w portach?

Podczas pobytu w portach zachęcamy do wycieczek. Różnego rodzaju spacery w celu zwiedzenia pobliskiej plaży, atrakcji turystycznych w miejscowościach, przede wszystkim na Helu, oraz udanie się do miejscowych restauracji na świeżą rybę. Wieczorem oczywiście szanty – na jachcie lub w PUB Kapitan Morgan na Helu.

ZASADY OGÓLNE

Rejs stażowy – weekendowy trwa od momentu odcumowania do momentu zacumowania w porcie postoju. W trakcie rejsu Kapitan odpowiada za przebieg rejsu i bezpieczeństwo załogi. Na polecenie Kapitana każda osoba, która zagraża bezpieczeństwu załogi lub spożywa alkohol w trakcie płynięcia, może zostać usunięta z jachtu. Kapitan nie odpowiada za załogantów i ich zachowanie kiedy znajdują się poza jednostką w portach. Załoga nie łamie postanowień, które wspólnie ustala przed rejsem. Trasa rejsu może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora i Kapitana.

Zapraszamy do wspólnego żeglowania.

Rejsy żaglowcem - Bryza H

Poznaj smak prawdziwego, starego żeglarstwa.
Ciężka praca, szantowanie, pościerana skóra na dłoniach, morska fala na twarzy, niesamowita przygoda to tylko na Bryza H
– drewniany żaglowiec gaflowy

Zapraszamy  na wyjątkowe rejsy 20 metrowym żaglowcem z 1952 roku – Bryza H.

Wyjątkowy klimat jaki tam panuje wprowadzi Was w prawdziwy klimat starego żeglarstwa.

morskie szwedaki,bryza h

Porty naszej Zatoki Gdańskiej

GDYNIA

GÓRKI ZACHODNIE

HEL

JASTARNIA

GDAŃSK

SOPOT

Na czym pływamy

Nasze rejsy prowadzimy na jachtach:

Sun Odyssey 42 / Bawaria 44 / Bavaria 40
żaglowiec gaflowy 23 metry “Bryza H”/
Delphia 47  / Delphia 40

Rodzaj jachtu zależy od jego dostępności i jest on podany w tabeli z terminami rejsów.

morskie szwedaki,rejsy na bałtyku

Informacje dodatkowe

Port wyjścia:
Głównym portem macierzystym jest Marina w Gdyni Tutaj >>>
w razie potrzeb możemy zorganizować rejs z każdego innego portu
na Zatoce Gdańskiej

Koszt rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w ofercie rejsu. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów i jest uzależniona od zakupów załogi.
Organizator nie ingeruje w jej wysokość.
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Kaucja:
Nie jest pobierana od załogantów, jednak każdy z załogantów odpowiada indywidualnie za szkody jakie spowoduje na pokładzie

Dodatkowe informacje :
Zaleca się zabranie na rejs własnego śpiwora do spania. W przypadku jego braku jest możliwość otrzymania pościeli w cenie 60 zł.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt

 
 
 

TERMINY REJSÓW

Weekendy

Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Kasa Pokładowa Wolne mejsca Jacht
Zatoka 10 23-25.08.2024 750 zł 150 zł brak miejsc Bavaria 44
Zatoka NT 31.08-1.09.2024 750 zł 150 zł 7 Bavaria 44
Zatoka 11 7-8.09.2024 750 zł 150 zł brak miejsc Bavaria 44
Zatoka 12 21-22.09.2024 750 zł 150 zł 8 Bavaria 44
Zatoka Bryza H 27-29.09.2024 1000 zł 150 zł 12 Bryza H Kecz Gaflowy
Zatoka 13 5-6.10.2024 750 zł 150 zł 4 Bavaria 44
Zatoka 14 12-13.10.2024 750 zł 150 zł 8 Bavaria 44
Zatoka 15 19-20.10.2024 750 zł 150 zł 8 Bavaria 44
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!