Słoneczne wakacje w Grecji

Rok 2023 będzie rokiem pełnym niespodzianek. Poszerzamy naszą ofertę rejsów o akwen Cyklad oraz Dodekanez, gdzie głównym portem wymiany załóg będzie wyspa Kos. Akweny te słyną z przepięknych wysp oraz bardzo kapryśnej wietrznej pogody. Główną bazą jachtową pozostaje oczywiście Marina Alimos w Atenach.
Zatoka Sarońska, Zatoka Argolidzka, Monemwasia z ich przepięknymi wyspami cały czas zachwycać będą swoimi urokami naszych klientów.
Jak co roku zapraszamy osoby samodzielnie prowadzące jachty do czarteru naszych jednostek oraz pływania z nami we flotyllach.
Zapraszamy serdecznie do współpracy

Opis Grecji

Słoneczne wyspy greckie i to co każdy lubi najbardziej: klimatyczne porty, piękne zatoki, pyszna grecka kuchnia, ciepła woda oraz tereny nieskażone cywilizacją.
Wszyscy, którzy odwiedzili z nami tą część Europy byli bardzo zadowoleni!
Witamy wszystkich miłośników gorącej Grecji, zarówno tych już świadomych piękna tego kraju i otaczającego go akwenu, jak i tych, którzy swoje zauroczenie odkryją już w pierwszym dniu rejsu.

Podróżowanie jachtem między greckimi wyspami uchodzi za jedną z ekskluzywnych,
a zarazem finansowo korzystnych form wypoczynku w trakcie wakacji czy urlopu. Gorące powietrze oraz przyjemna ciepła woda umilą nam czas podczas naszej podróży.
W trakcie rejsu znajdziemy okazję zarówno do odpoczynku jak i do codziennej porcji wysiłku fizycznego podczas pracy przy żaglach. Podczas postojów w portach czeka nas zwiedzanie tamtejszych okolic i oczywiście, czego nie sposób pominąć, kosztowanie różnorodnych świeżych owoców morza oraz tamtejszych lokalnych bardzo dobrych win.

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, uzależnionych od charakteru i czasu trwania rejsu. Ostateczną formułę ustalamy wspólnie już na jachcie po zaokrętowaniu.

morskie szwedaki

Zatoka Sarońska

Rejs rozpoczynamy w Atenach w Marinie Alimos. Głównym naszym celem są wyspy leżące w obrębie Zatoki Sarońskiej: Egina, Agistri, Poros, Hydra oraz miasteczka regionu Epidavros, gdzie zachował się, dzięki małej popularności tego rejonu wśród turystów, prawdziwy nienaruszony grecki klimat.
Po wypłynięciu z Aten i zawitaniu na Eginę następnym celem będzie miasteczko portowe Epidavros. Po zwiedzeniu tego malowniczego zakątka skierujemy się na wyspę Hydra, która jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w którym do dzisiaj jedyną możliwością transportu jest wynajęcie osiołka, gdyż samochody (czy nawet rowery) są zakazane. Naszym następnym punktem może być przystań w miejscowości Vathi, jak i wyspa Poros, która wbrew obiegowej opinii, nie jest wcale skomercjalizowanym letnim ośrodkiem wypoczynkowym. Wprost przeciwnie, mimo kilku sezonowych ośrodków, wyspa pozostaje cichym i spokojnym, pełnym uroku miejscem. Biorąc pod uwagę znaczną ilość cichych kotwicowisk w tych rejonach proponujemy również spędzenie nocy w jednej z pięknych zatok w kameralnym nastroju.
Rejs ten przewidziany jest dla osób w różnym wieku. Absolutnie przyjazny klimat i atmosfera na jachcie pozwala nam się zawsze szybko zintegrować, by jak najwięcej miłych chwil móc spakować z sobą w drogę powrotną.

Zatoka argolidzka

Akwen znacznie dalej oddalony od Aten. Aby tu dotrzeć musimy odbyć przynajmniej jeden przelot nocny co oczywiście czyni rejs jeszcze bardziej atrakcyjnym. Mnóstwo przepięknych miejsc z obficie występującymi w tym rejonie zabytkami kultury greckiej. Oddalone najdalej na południe miasto Monemvasia z przepięknym, opuszczonym miastem z początku naszego wieku wpisanym w karty światowego dziedzictwa UNESCO.  Oczywiście to tylko wisienka na torcie. Pozostają jeszcze takie zabytki jak dawna stolica Grecji – Naulpion, wyspa będąca dawnym sanatorium Greków – Spetses z dużą ilością przepięknych zatok, rybackie miasteczko Kilada z jaskiniami w których odkryto pierwsze szczątki człowieka. A to tylko część. Resztę miast musisz zobaczyć sam.
rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie
morskie szwedaki,rejsy w grecji

Wyprawa na Cyklady

Spoglądając na wschód od Aten rozciągają się znaczące połacie morza Egejskiego zwane Cykladami. Duża ilość wysp pamięta czasy mitologiczne. Świadczą o tym duże ilości zabytków pamiętające te czasy. Spoglądając na mapę wybieramy sobie trasy jakie chcielibyśmy odwiedzić.
Rejs siedmiodniowy na tym akwenie jest bardzo wymagający z uwagi na ilość mil do przebycia oraz czasami trudne, nieprzewidywalne w tamtych rejonach warunki wiatrowe. Niestety, tego akwenu nie zwiedzisz w jednym rejsie. Będziesz tu więc częstym gościem.

Akwen ten jest nam ciężko opisać z uwagi na ilość i różnorodność wysp, nie starczyłoby na to zakładek na naszej stronie internetowej 🙂
Mamy nadzieję że posmakujesz Cyklad i będziesz ich stałym bywalcem.

 

Kos, Rodos CZYLI Dodekanez

Wschodnia część greckich wysp – Dodekanez – zachęca nas do nowych podbojów żeglarskich.
Wyspy Kos, Rodos, Kalimnos, Patmos, Nisyro i wiele innych małych wysp towarzyszących stwarza niesamowity klimat żeglarski. Cały ten rejon bogaty jest w przepiękne zabytki starej greckiej cywilizacji. Tutaj każdy żeglarz znajdzie coś dla siebie.
Wszystkie wyspy można zwiedzać przy pomocy małych środków lokomocji poczynając od rowerów kończąc na samochodach. Ponadto pyszna kuchnia grecka
i śródziemnomorska, bogata w mięso kozie i baranie oraz ryby
z owocami morza, zachwyci każde podniebienie.

Zapraszamy na akwen. Nasza baza czarterowa znajduje się
na wyspie Kos we wschodniej jej części – Marina Kos.

morskie szwedaki,rejsy w grecji

Morze Jońskie

Płynąc z Aten minęliśmy po drodze Zatokę Sarońską, Zatokę Argolidzką. Teraz kawałek wód Morza Śródziemnego i już Morze Jońskie. Wyspy, które odwiedzimy to Zakyntos ze znaną Zatoką Wraków, Kafalonię, Lefkadę, Korfu. Portem kończącym etap jest miasto Preveza, gdzie jest nasza baza czarterowa i wymiany załogi.

Jakie to granice Morza Jońskiego. Od północy Morze Jońskie łączy się z Morzem Adriatyckim poprzez cieśninę Otranto. Granicą jest linia pomiędzy Butrintem w Albanii, poprzez północne wybrzeża Korfu, do przylądka Santa Maria di Leuca we Włoszech. Wschodnią granicę tworzy wybrzeże Albanii i Grecji – od miejscowości Butrint na północy, po przylądek Matapan na Półwyspie Peloponeskim. Na Przesmyku Korynckim łączy się poprzez Kanał Koryncki z Morzem Egejskim. Na południu granica jest umowna – wzdłuż linii łączącej przylądek Passero (Sycylia) z przylądkiem Matapan (Peloponez) Zachodnią granicę tworzy wybrzeże Włoch i Sycylii – od Santa Maria di Leuca do przylądka Passero z połączeniem z Morzem Tyrreńskim poprzez Cieśninę Mesyńską.

morskie szwedaki

Co podczas rejsu?

Przez cały czas trwania rejsu nasi skipperzy będą dbali o Twoje bezpieczeństwo.  Oferujemy pomoc w pierwszych krokach stawianych w świecie żeglarstwa, jednocześnie żeglarze z pewnym doświadczeniem będą mogli się wykazać swoimi umiejętnościami.
W czasie pobytu na wyspach będziemy starali się wskazać godne polecenia zabytki, polecić restauracje z pysznym greckim jedzeniem.
W większości portów jest możliwość wypożyczenia roweru, skutera lub quada co umożliwi udanie się w głąb lądu i zwiedzanie.
Jednocześnie przypominamy, iż każdy uczestnik naszego rejsu jest członkiem załogi, na którym spoczywają obowiązki, które wspólnie sobie wyznaczymy. Pamiętać musimy, iż trasa jaką sobie wyznaczyliśmy może ulec zmianie, a główną tego przyczyną są warunki pogodowe na które organizator nie ma wpływu.
To Wasz kapitan ponosi pełną odpowiedzialność za załogę i to on ma ostateczne zdanie co do trasy i przebiegu rejsu.
Zapraszamy na pokład!

Kulinarne doznania kuchni greckiej

Kto nie odwiedził Grecji nie może nic powiedzieć o kuchni greckiej. Prawdziwe rarytasy połączone jedną kuchnią. Królestwo ryb i owoców morza podawane z sałatką ze świeżych warzyw, aż do perfekcyjnie przyrządzonej jagnięciny. Potęgą kuchni są ośmiornice. Przygotowane na kilka sposobów na grillu, jak i podane w sosie winegret. Całość kulinarnej uczty uzupełnia białe greckie wino. Musisz tego spróbować.
Wszystkie te potrawy znajdziesz w książce Piotra Kasperaszka – słynnego podróżnika i żeglarza po Grecji.

Galeria ZDJĘĆ

NASZA FLOTA

S/Y EKAVI

Bavaria 51 Cruiser 2016 rok

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa z łóżkiem piętrowym, mesa ze stołem rozkładanym do spania dla 2 osób.

2 łazienki z prysznicami, 1 łazienka bez prysznica, 1 oddzielna kabina prysznicowa.

W jachcie, w każdej kabinie, zamontowane są wentylatory.

Oceaniczny jacht przystosowany do rejsów po Oceanie Atlantyckim
na Wyspy Kanaryjskie

S/Y Penny

Cyklades 50.5 z 2009 roku

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa z łóżkiem piętrowym, mesa ze stołem rozkładanym do spania dla 2 osób, oddzielna kabina skipperska 1 osobowa.
Jacht posiada 3 łazienki z prysznicami. Na wyposażeniu jachtu jest agregat 220V oraz klimatyzacja.
Cyklades 50.5 z 2009 roku – starsza, bardzo śmiała konstrukcja przygotowana do rejsów po Cykladach i trudnych akwenach.

Jachty udostępnia Naszej Firmie przede wszystkim nasz główny partner w żeglarstwie Rinia Yachting

morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu 120 euro/osoba/ tydzień

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, pościel i ręczniki, wypożyczenia deski SUP (opcja dodatkowo płatna), koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą

Kaucja zwrotna:
50 euro od osoby na zabezpieczenie umyślnych uszkodzeń.

 Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa niż 10 euro/dzień/osoba

Skipper nie bierze udziału w składkach na pokładzie.

Porty startu i zakończenia rejsu:
W zależności od etapu proponujemy następujące porty.
Marina Alimos w Atenach Mapa >>>

Marina Mapiva na Kos Mapa >>>
Marina Preveza Mapa >>>

Jak dostać się na miejsce:
W Przyborniku Rejsowym proponujemy strony z liniami lotniczymi. Do Grecji latamy przeważnie linią Ryanair oraz Aegean na lotnisko w Atenach – Przybornik Tutaj >>>

TERMINY REJSÓW NA 2024 Rok

Zatoka Sarońska i Argolidzka – jacht CyClades 50

Ateny - Zatoka Sarońska

Nazwa Rejsu Termin Rejsu Akwen Koszt  Wolne miejsca
Ateny 1 czerwiec 2024 Ateny - Ateny 2 500 zł 10 miejsc

 

wpDataTable z podanego identyfikatora nie znaleziono!

Terminy Szkoleń Manewrowych

Manewrówka Grecja

Nazwa szkolenia Termin szkolenia Koszt Miejsca
Manewrówka Grecja (katamaran + jacht 50) 20-27.04.2024 2 900zł 12 miejsc

Rejsy na morzU Śródziemnym

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!