morskie szwedaki,rejsy w grecji,rejsy stażowe

Słoneczne rejsy w grecji

Ten rok będzie rokiem słonecznego lata w Grecji. Rejsy będziemy prowadzili na szerokich wodach Zatoki Sarońskiej, Zatoki Argolidzkiej oraz Cyklad.
W rejonach naszych rejsów znajdziemy masę Greckich zabytków, przepięknych krajobrazów, krystalicznej, aż granatowej wody. Od tego roku, ruszamy z programem rejsów 10 dniowych które to umożliwią wydłużenie tras i zwiększenia liczby miejsc do opłynięcia i w pełni zrealizowania planu urlopowego. Mamy nadzieję iż projekt który proponujemy w pełni spełni twoje oczekiwania.

główne założenia rejsowe

Głównym celem Naszych rejsów jest promowanie żeglarstwa morskiego. Wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy i przeznaczone są dla osób w każdej grupie wiekowej oraz o różnym stopniu posiadania  wiedzy żeglarskiej. Podczas rejsów stażowych obowiązuje załogę system wachtowy i podział obowiązków pośród załogantów. W trakcie rejsu przewidziane jest pływanie dzienne jak i nocne a w niektórych rejsach nawet kilku dobowe. Podczas noclegów na kotwicy obowiązują załogę pełnienie wachty kotwicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce.
 Każdy z uczestników intensywnie uczestniczy w pracach na pokładzie i może czerpać wiedzę od kapitana.
Jako organizator rejsu stażowo – szkoleniowego nie możemy ingerować co do formy Twojego wypoczynku na lądzie jak i również w przygotowanie posiłku na jachcie oraz jego zaprowiantowaniu. Jednak każdy z Naszych kapitanów służy prywatną radą w każdej dziedzinie aby wasz pobyt na Naszej jednostce spełniał Twoje oczekiwania.

Zapraszamy serdecznie do współpracy

 

Oferta na długie wakacje
rejs 11 dniowy

Dla osób które chcą się dłużej zatrzymać w Grecji i poznać jej przepiękne wyspy zorganizowaliśmy rejs 11 dniowy.
Trasa jaką przygotowaliśmy prowadzi przez prawie wszystkie, najpiękniejsze zakamarki Cyklad, Zatoki Sarońskiej i Argolidzkiej.

Ale to Ty już musisz sam ocenić

 

mapa grecja,morskie szwedaki

Opis Grecji

Słoneczne wyspy greckie i to co każdy lubi najbardziej: klimatyczne porty, piękne zatoki, pyszna grecka kuchnia, ciepła woda oraz tereny nieskażone cywilizacją. Wszyscy, którzy odwiedzili z nami tą część Europy byli bardzo zadowoleni!
Witamy wszystkich miłośników gorącej Grecji, zarówno tych już świadomych piękna tego kraju i otaczającego go akwenu, jak i tych, którzy swoje zauroczenie odkryją już w pierwszym dniu rejsu.Podróżowanie jachtem między greckimi wyspami uchodzi za jedną z ekskluzywnych,
a zarazem finansowo korzystnych form wypoczynku w trakcie wakacji czy urlopu. Gorące powietrze oraz przyjemna ciepła woda umilą nam czas podczas naszej podróży.  W trakcie rejsu znajdziemy okazję zarówno do odpoczynku jak i do codziennej porcji wysiłku fizycznego podczas pracy przy żaglach. Podczas postojów w portach czeka nas zwiedzanie tamtejszych okolic i oczywiście, czego nie sposób pominąć, kosztowanie różnorodnych świeżych owoców morza oraz tamtejszych lokalnych bardzo dobrych win.
Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, uzależnionych od charakteru i czasu trwania rejsu. Ostateczną formułę ustalamy wspólnie już na jachcie po zaokrętowaniu.

morskie szwedaki

Zatoka Sarońska

Rejs rozpoczynamy w Atenach w Marinie Alimos. Głównym naszym celem są wyspy leżące w obrębie Zatoki Sarońskiej: Egina, Agistri, Poros, Hydra oraz miasteczka regionu Epidavros, gdzie zachował się, dzięki małej popularności tego rejonu wśród turystów, prawdziwy nienaruszony grecki klimat.
Po wypłynięciu z Aten i zawitaniu na Eginę następnym celem będzie miasteczko portowe Epidavros. Po zwiedzeniu tego malowniczego zakątka skierujemy się na wyspę Hydra, która jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w którym do dzisiaj jedyną możliwością transportu jest wynajęcie osiołka, gdyż samochody (czy nawet rowery) są zakazane. Naszym następnym punktem może być przystań w miejscowości Vathi, jak i wyspa Poros, która wbrew obiegowej opinii, nie jest wcale skomercjalizowanym letnim ośrodkiem wypoczynkowym. Wprost przeciwnie, mimo kilku sezonowych ośrodków, wyspa pozostaje cichym i spokojnym, pełnym uroku miejscem. Biorąc pod uwagę znaczną ilość cichych kotwicowisk w tych rejonach proponujemy również spędzenie nocy w jednej z pięknych zatok w kameralnym nastroju.
Rejs ten przewidziany jest dla osób w różnym wieku. Absolutnie przyjazny klimat i atmosfera na jachcie pozwala nam się zawsze szybko zintegrować, by jak najwięcej miłych chwil móc spakować z sobą w drogę powrotną.

Zatoka argolidzka

Akwen znacznie dalej oddalony od Aten. Aby tu dotrzeć musimy odbyć przynajmniej jeden przelot nocny co oczywiście czyni rejs jeszcze bardziej atrakcyjnym. Mnóstwo przepięknych miejsc z obficie występującymi w tym rejonie zabytkami kultury greckiej. Oddalone najdalej na południe miasto Monemvasia z przepięknym, opuszczonym miastem z początku naszego wieku wpisanym w karty światowego dziedzictwa UNESCO.  Oczywiście to tylko wisienka na torcie. Pozostają jeszcze takie zabytki jak dawna stolica Grecji – Naulpion, wyspa będąca dawnym sanatorium Greków – Spetses z dużą ilością przepięknych zatok, rybackie miasteczko Kilada z jaskiniami w których odkryto pierwsze szczątki człowieka. A to tylko część. Resztę miast musisz zobaczyć sam.
rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie
morskie szwedaki,rejsy w grecji

Wyprawa na Cyklady

Spoglądając na wschód od Aten rozciągają się znaczące połacie morza Egejskiego zwane Cykladami. Duża ilość wysp pamięta czasy mitologiczne. Świadczą o tym duże ilości zabytków pamiętające te czasy. Spoglądając na mapę wybieramy sobie trasy jakie chcielibyśmy odwiedzić.
Rejs siedmiodniowy na tym akwenie jest bardzo wymagający z uwagi na ilość mil do przebycia oraz czasami trudne, nieprzewidywalne w tamtych rejonach warunki wiatrowe. Niestety, tego akwenu nie zwiedzisz w jednym rejsie. Będziesz tu więc częstym gościem.

Akwen ten jest nam ciężko opisać z uwagi na ilość i różnorodność wysp, nie starczyłoby na to zakładek na naszej stronie internetowej 🙂
Mamy nadzieję że posmakujesz Cyklad i będziesz ich stałym bywalcem.

 

Kos, Rodos CZYLI Dodekanez

Wschodnia część greckich wysp – Dodekanez – zachęca nas do nowych podbojów żeglarskich.
Wyspy Kos, Rodos, Kalimnos, Patmos, Nisyro i wiele innych małych wysp towarzyszących stwarza niesamowity klimat żeglarski. Cały ten rejon bogaty jest w przepiękne zabytki starej greckiej cywilizacji. Tutaj każdy żeglarz znajdzie coś dla siebie.
Wszystkie wyspy można zwiedzać przy pomocy małych środków lokomocji poczynając od rowerów kończąc na samochodach. Ponadto pyszna kuchnia grecka
i śródziemnomorska, bogata w mięso kozie i baranie oraz ryby
z owocami morza, zachwyci każde podniebienie.

Zapraszamy na akwen. Nasza baza czarterowa znajduje się
na wyspie Kos we wschodniej jej części – Marina Kos.

rejsy morskie,morskie szwedaki
morskie szwedaki,rejsy w grecji

Morze Jońskie

Płynąc z Aten minęliśmy po drodze Zatokę Sarońską, Zatokę Argolidzką. Teraz kawałek wód Morza Śródziemnego i już Morze Jońskie. Wyspy, które odwiedzimy to Zakyntos ze znaną Zatoką Wraków, Kafalonię, Lefkadę, Korfu. Portem kończącym etap jest miasto Preveza, gdzie jest nasza baza czarterowa i wymiany załogi.

Jakie to granice Morza Jońskiego. Od północy Morze Jońskie łączy się z Morzem Adriatyckim poprzez cieśninę Otranto. Granicą jest linia pomiędzy Butrintem w Albanii, poprzez północne wybrzeża Korfu, do przylądka Santa Maria di Leuca we Włoszech. Wschodnią granicę tworzy wybrzeże Albanii i Grecji – od miejscowości Butrint na północy, po przylądek Matapan na Półwyspie Peloponeskim. Na Przesmyku Korynckim łączy się poprzez Kanał Koryncki z Morzem Egejskim. Na południu granica jest umowna – wzdłuż linii łączącej przylądek Passero (Sycylia) z przylądkiem Matapan (Peloponez) Zachodnią granicę tworzy wybrzeże Włoch i Sycylii – od Santa Maria di Leuca do przylądka Passero z połączeniem z Morzem Tyrreńskim poprzez Cieśninę Mesyńską.

Kulinarne doznania kuchni greckiej

Kto nie odwiedził Grecji nie może nic powiedzieć o kuchni greckiej. Prawdziwe rarytasy połączone jedną kuchnią. Królestwo ryb i owoców morza podawane z sałatką ze świeżych warzyw, aż do perfekcyjnie przyrządzonej jagnięciny. Potęgą kuchni są ośmiornice. Przygotowane na kilka sposobów na grillu, jak i podane w sosie winegret. Całość kulinarnej uczty uzupełnia białe greckie wino. Musisz tego spróbować.
Wszystkie te potrawy znajdziesz w książce Piotra Kasperaszka – słynnego podróżnika i żeglarza po Grecji.

Galeria ZDJĘĆ

NASZA FLOTA

S/Y EKAVI
Bavaria 51 Cruiser 2016 rok

 W roku 2024 w sezonie letnim głównym jachtem flagowym będzie jacht Bavaria 51.
Jest to w pełni oceaniczny jacht przystosowany do wypraw morskich.

S/Y Penny

Cyklades 50.5 z 2009 roku

Jacht 12 osobowy, 4 kajuty dwu osobowe podwójne spanie, 1 kabina dwuosobowa z łóżkiem piętrowym, mesa ze stołem rozkładanym do spania dla 2 osób, oddzielna kabina skipperska 1 osobowa.
Jacht posiada 3 łazienki z prysznicami. Na wyposażeniu jachtu jest agregat 220V oraz klimatyzacja.
Cyklades 50.5 z 2009 roku – starsza, bardzo śmiała konstrukcja przygotowana do rejsów po Cykladach i trudnych akwenach.

Jachty udostępnia Naszej Firmie przede wszystkim nasz główny partner w żeglarstwie Rinia Yachting

morskie szwedaki

do dyspozycji załogantów

Aby zwiększyć atrakcyjność pobytu na Naszych jednostkach do dyspozycji oddajemy następujący sprzęt.

– ponton z silnikiem
– deska sup
– platforma do ciągania za jachtem
– sprzęt do snurkowania

Życzymy miłej zabawy

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi

Co obejmuje kasa pokładowa:
  koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z
silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki,
sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

 Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa niż 10 euro/dzień/osoba.
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Porty startu i zakończenia rejsu:
W zależności od etapu proponujemy następujące porty.
Marina Alimos w Atenach Mapa >>>

Marina Mapiva na Kos Mapa >>>
Marina Preveza Mapa >>>

Transport na akwen:
Główne lotnisko to Ateny.
Pomagamy w szukaniu lotów
Linki do linii lotniczych znajdziesz w „Przyborniku rejsowym” TUTAJ

 

TERMINY REJSÓW

Zatoka Sarońska i Argolidzka oraz Cyklady
rejsy 7-10 dniowe

Ateny - 7 dni

Numer rejsu Data rejsu Trasa Rejsu Cena za etap Kasa Pokładowa Jacht Miejsca
1 15-22.06.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 8
2 22-29.06.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Cyklades 50.5 3
3 29.06-6.07.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
4 6-13.07.2024 Ateny - Ateny 2200 zł 130 euro Bavaria 51 4 miejsca PRYWATNY
5 13-20.07.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
6 20-27.07.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
7 27.07-6.08.2024 10dni Ateny - Ateny 900 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
8 6-17.08.2024 11dni Ateny - Cyklady - Ateny 900 euro 205 euro Bavaria 51 3
9 17-24.08.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 10
10 24-31.08.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 10
11 31.08-7.09.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
12 7-14.09.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
13 14-21.09.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc
14 21-28.09.2024 Ateny - Ateny 640 euro 130 euro Bavaria 51 brak miejsc

Terminy Szkoleń Manewrowych

Manewrówka Grecja

Nazwa szkolenia Termin szkolenia Koszt Pasa pokładowa Miejsca
Manewrówka Grecja Bawaria 51 Cruiser 14-21.09.2024 770 euro 130 euro 6

Rejsy na morzU Śródziemnym

morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!