rejsy w norwegii
Nordkapp,rejsy w norwegii

Rejsy na Północ Norwegii

Zdobywamy Norweskie Fiordy

Popłyń z nami w rejs pełen nawigacyjnych wyzwań.

Tonsberg, Bergen, Alesund, Bodo, Tromso, Nordkapp

Ku nowym kierunkom. Rozpoczynamy zapisy na rejsy w kierunkach północnej Norwegi. Najdalej wysuniętego przylądka Nordkapp. Specjalnie na rejs przygotowaliśmy dla Was pięć etapów które rozpoczynamy w Polsce w Gdańsku a kończymy w dalekiej Norwegi, miejscowości Tromso. Cała wyprawa przeznaczona jest dla miłośników prawdziwego żeglarstwa oraz żeglarzy zachwycających się pięknem Norweskiej przyrody. Trudność i charakter każdego z rejsów opiszemy w poszczególnych etapach. Rejsy nasze przeznaczone są dla osób z każdej grupy wiekowej oraz o różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Podczas rejsu dużo dyscypliny i kultury żeglarskiej oraz pokory dla natury. Kierunek jaki obieracie zaliczany jest do kapryśnych pogodowo a często i wymagający. W czasie etapów dużo przelotów nocnych, kroczenia pomiędzy fiordami, praca na mapach papierowych i ploterach. Na jachcie wszystkich załogantów oczywiście obowiązuje system wachtowy i nikt z niego nie może być zwolniony.

Oprócz niewątpliwych walorów żeglarskich oraz przyrodniczych atrakcyjności temu kierunkowi, dodaje łatwość transportu bezpośredniego i jego tani koszt. Poszczególne etapy dopasowaliśmy do połączeń z miejscem zaokrętowania i wyokrętowania.Więcej szczegółów poniżej.

Na dzień dzisiejszy przygotowywujemy

Na dzień dzisiejszy przygotowujemy alternatywną trasę na pierwsze dwa etapy Naszej Norweskiej wyprawy

Etap I
Amsterdam – Edynburg od 1.06.2023

Edynburg – Tønsberg od 11.06.2023 
w przypadku uruchomienia projektu bezzwłocznie poinformujemy o tej opcji

 

ETAP I

Gdańsk – Tønsberg

1.06.2024 (sobota) – 11.06.2024 (wtorek) 11 dni

Naszą wyprawę rozpoczniemy w Gdańsku. Przed nami całe Morze Bałtyckie, Cieśniny Duńskie i Skagerrak. Oddamy cumy i pod białymi żaglami ruszymy na podbój Norwegii! Mamy 10 dni, co wykorzystamy maksymalnie, by odwiedzić jak najwięcej niezwykłych miejsc na naszej drodze. Najbardziej atrakcyjne to zdecydowanie Christiansø, kanał Falsterbo, Kopenhaga, Helsingborg. Po wkroczeniu na wody Skagerraku zawitamy do Szwecji. Tamtejsze małe porty ukryte pomiędzy skałami w malowniczych zatokach z saunami… Przed nami pozostanie już tylko upragniona Norwegia. Zatapiając się w szkierowe wybrzeże Tønsbergfjorden, zakończymy powodzeniem pierwszy etap norweskiej wyprawy w jednym z najstarszych miast Norwegii – Tønsberg.

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

ETAP II

Tønsberg – Bergen

11.06.2024 (wtorek) – 21.06.2024 (piątek) 10 dni

Przed nami niezwykle ciekawy odcinek. Naszym zadaniem będzie przebić się ze Skagerraku na Morze Północne, co nie jest wcale lekkim zadaniem przy zachodnich wiatrach. Silne prądy, trudna pogoda, spiętrzone fale. Przygoda w sam raz dla zapalonych żeglarzy! Tą trasę da się pokonać w trzy dni, lecz ze względu na wcześniejsze doświadczenia organizacyjne rozplanowana jest aż na 9 dni, by idealnie móc wpasować się w okna pogodowe! Po wyjściu z malowniczego Tønsbergfjorden czeka na nas wiele urokliwych portów: Flekkefjord, Egersund, Stavanger, Haugesund, Leirvik i inne, mniejsze, zagubione pośród fiordów. To tutaj zaczynają się głębokie i majestatyczne fiordy, które oczywiście planujemy zwiedzić!

Po dziewięciu dniach żeglugi, eksploracji, wspólnych posiłków, gorącej kawy o poranku, zacumujemy w Bergen – w samym sercu miasta. To doskonałe miejsce ze względów logistycznych. Tramwaj na lotnisko, bezpośrednie loty do Gdańska w dobrej cenie. Celowo pomijam urok samego Bergen, to trzeba zobaczyć na własne oczy.

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

EtaP Iii

Bergen – Ålesund

21.06.2024 (piątek) – 28.06.2024 (piątek) 7dni

Ten odcinek jest szczególnie bliski mojemu sercu. Żeglugi pełnomorskiej będziemy mieli co najwyżej dwa dni, więcej nie jest konieczne… tutaj liczą się gigantyczne, majestatyczne fiordy w najlepszym ich wydaniu. Gdy przy wodzie ciepło, wysoko na szczytach dalej zalega śnieg. Zdecydowanie będziemy pływali ukryci pomiędzy ścianami fiordów by móc zachwycać się ich pięknem, licznymi wodospadami, bajecznymi przystaniami. Naszym jedynym wyjściem na otwarte morze będzie konieczność opłynięcia Vestkapp, czyli zachodniego przylądka Norwegii, co samo w sobie zdecydowanie zakorzeni się w naszych wspomnieniach! Pierwszy kontakt z białymi nocami będzie zachwycający! Jasno będzie niemal cały czas, a im wyżej tym więcej słońca! Po jakimś czasie wielu żeglarzom to zaczyna przeszkadzać i zalepiają okna wszystkim czym się da by móc się choć chwile normalnie wyspać. Geirangerfjorden, Sæbø, Måløy, Urke… można przebierać w pięknie miejscowej przyrody i krajobrazu. Weźcie dobry aparat! Etap zakończymy po tygodniu w Ålesund. Tutejsze lotnisko pozwoli nam wrócić do domu lotami bezpośrednimi do Gdańska. Samo miasto ma charakter turystyczny i potrafi zachwycić! przyniesie nam masażysta,  który to czasem, trafia się na rejsie 🙂 

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

ETAP Iv

Ålesund – Bodø

28.06.2024 (piątek) – 10.07.2024 (środa) 12 dni
jest możliwość podziału etapu na dwa etapy
28.06.2024(piątek) – 4.07.2024 (czwartek) 6 dni
4.07.2024 (czwartek) – 10.07.2024 (środa) 6 dni
 

Ålesund zostawimy za rufą żegnając się z gigantycznymi fiordami. Ten odcinek ma szczególny charakter. Marzysz żeby wytatuować sobie niedźwiedzia polarnego? Najpierw na niego zasłużmy. Właśnie na tym etapie przekroczymy koło podbiegunowe –  równoleżnik ziemski o szerokości geograficznej 66°33’39″N (na półkuli północnej). W zależności od warunków atmosferycznych czekają nas dwie drogi, pierwsza w przypadku tych niesprzyjających to ciągłe przebijanie się do góry, możliwe że pod wiatr, odwiedzając zapomniane przez cywilizacje przystanie, zamieszkałe przez garstkę rybaków. Nie planujemy zawijać do Trondheim. Naszym celem jest północ. W wariancie bardziej pesymistycznym zatopimy się w surowe, niezwykle ciekawe miejsca do których większość z nas już nigdy nie będzie miała okazji powrócić… Wariant dobrej pogody oznacza Morze Norweskie, pełnomorską, szaleńczą żeglugę ku północy. To 3 doby niemal ciągłego przelotu wymagającego od nas utrzymania prędkości i kursu, by zaoszczędzony czas przeznaczyć na… Lofoty! Bez znaczenia który wariant żeglugi będzie nas dotyczył, czeka nas niezwykła, dziewicza przygoda, zapadająca w pamięć na długo… Bodø będzie kolejnym portem granicznym w naszej wyprawie. Kolejny wieczór kapitański, wspólne szantowanie, trudne rozstanie z jachtem, kompanami i z… Norwegią… pomijam urok samego Bergen, to trzeba zobaczyć na własne oczy.

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

ETAP v

Bodø – Tromsø

10.07.2024 (środa) – 21.07.2024 (niedziela) 11 dni

Rozpoczynamy zakrojoną na szeroką skale eksploracje Lofotów. Ten odcinek to przede wszystkim zdobycze terytorialne, niesamowite zdjęcia i żeglarstwo pośród gór. W ciągu 9-dniowej przeprawy planujemy odwiedzić Å, miasteczko o najkrótszej nazwie na świecie, słynne Reine na Lofotach, znany z II wojny światowej Narwik, zagłębić się w ten krajobraz, poczuć go całym sobą. Założenie główne to eksploracja i krótka żegluga pomiędzy kolejnymi miejscowościami Lofotów i wybrzeża Norwegii. W tych regionach mamy gigantyczne szanse na spotkanie z wielorybami i innymi mieszkańcami mórz. W ciągu całego rejsu przepłyniemy trasę Bodø – Lofoty – Narwik – Tromsø, gdzie zakończymy przedostatni etap żeglugi na Nordkapp!

morskie szwedaki

ETAP vI

Tromsø – Tromsø

21.07.2024 (środa) – 28.07.2024 (niedziela) 7 dni

Mamy tydzień a przed nami ważne zadanie – zdobyć Nordkapp! Dla wielu jest to wisienka na torcie. Ruszamy w krainę surową, smaganą wiatrem, morskimi falami, gdzie zimą ludzie słońca nie widzą. Ale spokojnie, nas noc tu nie zastanie. W zależności od warunków pogodowych pognamy prosto na przylądek północny. Naszym portem docelowym będzie Honningsvåg, gdzie planujemy świętować nasz sukces. Wpatrując się w morskie fale, wyszukując płetw wielkich ssaków ruszymy w drogę powrotną do Tromsø. Opłynięcie przylądka oznacza dla całej wyprawy pełen sukces!

rejsy w norwegii,morskie szwedaki

Zapraszamy na trasę powrotną

Przed Nami  żeglarska przygoda w drodze do Polski. Łezka w oku będzie się kręciła żegnając przepiękne Norweskie Fiordy. Nie będzie to nasza ostatnia przygoda w tych rejonach. Obiecujemy. Już za rok, to jest 2025 planujemy opłynięcie Zatoki Botnickiej. Zapraszamy

ETAP ViI

Tromsø – Bodø

28.07-6.08.2024(9 dni)

ETAP ViII

Bodø – Ålesund

6-15.08.2024 (9dni)

ETAP iX

Ålesund – Bergen

15-22.08.2024 (7dni)

ETAP X

Bergen – Tønsberg

22-31.08.2024 (9 dni)

ETAP Xi

Tønsberg – Gdańsk

31.08-9.09.2024 (8 dni)
morskie szwedaki,rejsy w norwegii

Fauna i flora na akwenie

Surowy klimat Norwegi. Dzika fauna i flora, dzikie, mało zaludnione tereny skalne, wilgoć oraz upragnione, ostre słońce. To tylko kilka cech które charakteryzują tamte rejony. To wszystko zobaczycie sami. Raj dla fotografów. Płyń z Nami

.
rejsy w norwegii,morskie szwedaki

Och, ten nasz kapitan

kpt. Piotr Zieliński

Jestem żeglarzem nie tylko zawodowym, ale też z zamiłowania. Prowadzę rejsy morskie jako kapitan jachtów żaglowych, na akwenach Morza Bałtyckiego, Północnego, Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną żegluję głównie po Oceanie Atlantyckim w rejonie Wysp Kanaryjskich, wybrzeża Hiszpanii, Portugalii oraz Francji. Zajmuję się również przeprowadzaniem jachtów na trasach oceanicznych. Latem żegluje po akwenie mi najbliższym: Morzu Bałtyckim. Szkiery, urokliwe wysepki i wymagające morze.

Jako Grupa Morskie Szwedaki kpt. Piotr należy do naszego grona zaufanych kapitanów i organizatorów rejsów. Zaufaliśmy My i Ty możesz byś jego pewny

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

TERMINY REJSÓW

Rejs Norwegia

Numer rejsu Trasa etapu Data etapu Cena za etap Kasa pokładowa Ilość miejsc Jacht
Norwegia 1 Gdańsk – Tonsberg 1-11.06.2024 (11 dni) 3000 zł 180 euro 8 Delphia 47
Norwegia 2 Tonsberg – Bergen 11-21.06.2024 (10 dni) 3000 zł 180 euro 9 Delphia 47
Norwegia 3 Bergen – Alesund 21-28.06.2024 (7dni) 2500 zł 160 euro 5 Delphia 47
Norwegia 4 Alesund – Bodo 28.06-10.07.2024 (12dni) 3300 zł 260 euro 1 Delphia 47
Norwegia 5 Bodo – Tromso 10-21.07.2024 (9dni) 3300 zł 240 euro brak miejsc Delphia 47
Norwegia 6 Tromso – Tromso 21-28.07.2024 (7dni) 2500 zł 160 euro brak miejsc Delphia 47
Norwegia 7 Tromso - Bodo 28-6.08.2024 (9 dni) 3300 z 240 euro 8 Delphia 47
Norwegia 8 Bodo – Alesund 6-15.08.2024 (9dni) 3300 zł 250 euro 9 Delphia 47
Norwegia 9 Alesund - Bergen 15-22.08.2024 (7dni) 2500 zł 160 euro 9 Delphia 47
Norwegia 10 Bergen - Tonsberg 22-31.08.2024 (9 dni) 2800 zł 180 euro 9 Delphia 47
Norwegia 11 Tonsberg - Gdańsk 31.08-9.09.2024 (8 dni) 2700 zł 180 euro 9 Delphia 47

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi.

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, w rejsach do Norwegii sprzątanie końcowe nie jest wliczone w koszty kasy pokładowej

 

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa od 15 euro/dzień/osoba
Proponujemy częściowe zabranie jedzenia z Polski

Kaucja zwrotna:
Brak.Każdy odpowiada indywidualnie za szkody umyślne wyrządzone na jednostce.

Transport:

Pomagamy w szukaniu połączeń.Wszystkie informacje znajdziesz w „Przyborniku Rejsowym” powyżej

Przykładowe połączenia na akweny

Gdańsk – tutaj pociągów wiele…
Tønsberg – Port Lotniczy Sandefjord Torp to bezpośrednie połączenia lotnicze za mniej niż 100 zł. Doskonałe połączenie dla zmian załogi w Tønsberg.
Bergen – Port lotniczy Bergen-Flesland. Bezpośrednie połączenia do Polski. Na i z lotniska dostaniecie się tramwajem, niemal do samej mariny (króciutki spacer przez centrum miasta)
Ålesund – Port lotniczy Ålesund. Dostaniecie się na lotnisko autokarem spod samej mariny.
Bodø – Połączeń bezpośrednich z Polski jest niewiele lub nie ma wcale. Loty z jedną przesiadką w Norwegii. Pułap cen biletów jest większy niż w przypadku poprzednich lotnisk. Zachęcam do rezerwacji wcześniejszej biletów by uzyskać jak najlepszą cenę.
Tromsø – Niedzielne połączenia bezpośrednie z Polski i do Polski.
Bez względu na wybrany etap, jesteśmy cały czas w kontakcie. Pomożemy zarówno z doborem lotów jak i ze znalezieniem transferu z lotniska do mariny.

Czym płyniemy - Delphia 47

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy w norwegi

Rejs będzie prowadzony na żeglarskiej jednostce Delphia 4.
Jacht jest własnością naszego partnera w rejsach Premium Yachting.
Jednostka o długości 14,5 metra jest jednostką 12 osobową. Dla komfortu załogi w  czasie rejsu maksymalna ilość załogi wraz z kapitanem to 10 osób. 
Jednostka została przygotowana do długiego rejsu etapowego. Posiada wszystkie możliwe i wymagane środki ratunkowe i wzywania pomocy, system dwóch nagrzewnic, radar, plotery nawigacyjne, mapy, łączność satelitarna.
Część hotelowa będzie wyposażona w pościele, koce i poduszki.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego
w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!