rejsy w norwegii
Nordkapp,rejsy w norwegii

Rejsy na Północ Norwegii

Zdobywamy Norweskie Fiordy

Popłyń z nami w rejs pełen nawigacyjnych wyzwań.

Tonsberg, Bergen, Alesund, Bodo, Tromso, Nordkapp

Ku nowym kierunkom. Rozpoczynamy zapisy na rejsy w kierunkach północnej Norwegi. Najdalej wysuniętego przylądka Nordkapp. Specjalnie na rejs przygotowaliśmy dla Was pięć etapów które rozpoczynamy w Polsce w Gdańsku a kończymy w dalekiej Norwegi, miejscowości Tromso. Cała wyprawa przeznaczona jest dla miłośników prawdziwego żeglarstwa oraz żeglarzy zachwycających się pięknem Norweskiej przyrody. Trudność i charakter każdego z rejsów opiszemy w poszczególnych etapach. Rejsy nasze przeznaczone są dla osób z każdej grupy wiekowej oraz o różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego. Ciekawe akweny nawigacyjne stanowią duże zaplecze do szlifowania wiedzy i praktycznych umiejętności z tego zakresu żeglarstwa. Podczas rejsu dużo dyscypliny i kultury żeglarskiej oraz pokory dla natury. Kierunek jaki obieracie zaliczany jest do kapryśnych pogodowo a często i wymagający. W czasie etapów dużo przelotów nocnych, kroczenia pomiędzy fiordami, praca na mapach papierowych i ploterach. Na jachcie wszystkich załogantów oczywiście obowiązuje system wachtowy i nikt z niego nie może być zwolniony. 
Nowością w Naszej ofercie rejsowej są warsztaty z Astronawigacji oraz szkolenie dla osób rozpoczynających samodzielną przygodę z morzem. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie pierwszy etap naszej Norweskiej Przygody z Gdańska do Tonsberg . Jest to 10 dniowy etap w trakcie którego zrealizujemy nasz projekt.

Oprócz niewątpliwych walorów żeglarsko szkoleniowych oraz przyrodniczych atrakcyjności temu kierunkowi, dodaje łatwość transportu bezpośredniego i jego tani koszt. Poszczególne etapy dopasowaliśmy do połączeń z miejscem zaokrętowania i wyokrętowania.Więcej szczegółów poniżej.

Rejs prowadzony jest na jachcie Delphia 47

Jacht jest własnością naszego partnera w rejsach morskich

morskie szwedaki

PROPONOWANE TRASY

Na dzień dzisiejszy przygotowywujemy

Na dzień dzisiejszy przygotowujemy alternatywną trasę na pierwsze dwa etapy Naszej Norweskiej wyprawy

ETAP I

Gdańsk – Tønsberg

1.06.2024 (sobota) – 11.06.2024 (wtorek) 11 dni

Naszą wyprawę rozpoczniemy w Gdańsku. Przed nami całe Morze Bałtyckie, Cieśniny Duńskie i Skagerrak. Oddamy cumy i pod białymi żaglami ruszymy na podbój Norwegii! Mamy 10 dni, co wykorzystamy maksymalnie, by odwiedzić jak najwięcej niezwykłych miejsc na naszej drodze. Najbardziej atrakcyjne to zdecydowanie Christiansø, kanał Falsterbo, Kopenhaga, Helsingborg. Po wkroczeniu na wody Skagerraku zawitamy do Szwecji. Tamtejsze małe porty ukryte pomiędzy skałami w malowniczych zatokach z saunami… Przed nami pozostanie już tylko upragniona Norwegia. Zatapiając się w szkierowe wybrzeże Tønsbergfjorden, zakończymy powodzeniem pierwszy etap norweskiej wyprawy w jednym z najstarszych miast Norwegii – Tønsberg.
Rejs przeznaczony głównie dla żeglarzy i osób inspirujących na stopnie żeglarskie. Podczas etapu szkolenie z Astronawigacji i praca na sekstansach. Oprócz tego poruszana będzie problematyka  występująca na jachcie w czasie i przed rejsem. DO tego celu zapoznamy was z Naszym, do tego celu przygotowanym programem “Profesjonalny Skipper”.
W czasie rejsu oprócz kilku wejść do portów będących na trasie spędzimy kilka dni i nocy na morzu w ciągłej podróży. Załogę oczywiście obowiązuje system wachtowy który nikogo nie zwalnia od obowiązków żeglarskich.
Zajęcia z astronawigacji będzie prowadził kpt.żw Jerzy Idzikowski

 

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

Kpt. Jerzy Idzikowski

Przez marynarzy nazywany jest „żeglarzem”, przez żeglarzy – „marynarzem”. Nie bez powodu – Jerzy Idzikowski życie dzieli pomiędzy marynarski zawód a żeglarską pasję. Łącznie na morzach i oceanach przepłynął zaś ponad 1,3 mln Mm.


Tak w kilku słowach możemy przedstawić naszego wykładowce. Prawdziwy pasjonat astronawigacji i pisarz wielu publikacji i książek związanych z tym tematem. Na Naszym rejsie możesz sam usłyszeć dziesiątki anegdot związanych z morzem. Mamy na to 10 dni.
morskie szwedaki

ETAP II

Tønsberg – Bergen

11.06.2024 (wtorek) – 21.06.2024 (piątek) 10 dni

Przed nami niezwykle ciekawy odcinek. Naszym zaaniem będzie przebić się zeSkagerraku na More Północne, co nie jest wcale lekkim zadaniem przy zachodnich wiatrach. Silne prądy, trudna pogoda, spiętrzone fale. Przygoda w sam raz dla zapalonych żeglarzy! Tą trasę da się pokonać w trzy dni, lecz ze względu na wcześniejsze doświadczenia organizacyjne rozplanowana jest aż na 9 dni, by idealnie móc wpasować się w okna pogodowe! Po wyjściu z malowniczego Tønsbergfjorden czeka na nas wiele urokliwych portów: Flekkefjord, Egersund, Stavanger, Haugesund, Leirvik i inne, mniejsze, zagubione pośród fiordów. To tutaj zaczynają się głębokie i majestatyczne fiordy, które oczywiście planujemy zwiedzić! Po dziewięciu dniach żeglugi, eksploracji, wspólnych posiłków, gorącej kawy o poranku, zacumujemy w Bergen – w samym sercu miasta. To doskonałe miejsce ze względów logistycznych. Tramwaj na lotnisko, bezpośrednie loty do Gdańska w dobrej cenie. Celowo pomijam urok samego Bergen, to trzeba zobaczyć na własne oczy.
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy.  Przebieg trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

EtaP Iii

Bergen – Ålesund

21.06.2024 (piątek) – 28.06.2024 (piątek) 7dni

Ten odcinek jest szczególnie bliski mojemu sercu. Żeglugi pełnomorskiej będziemy mieli co najwyżej dwa dni, więcej nie jest konieczne… tutaj liczą się gigantyczne, majestatyczne fiordy w najlepszym ich wydaniu. Gdy przy wodzie ciepło, wysoko na szczytach dalej zalega śnieg. Zdecydowanie będziemy pływali ukryci pomiędzy ścianami fiordów by móc zachwycać się ich pięknem, licznymi wodospadami, bajecznymi przystaniami. Naszym jedynym wyjściem na otwarte morze będzie konieczność opłynięcia Vestkapp, czyli zachodniego przylądka Norwegii, co samo w sobie zdecydowanie zakorzeni się w naszych wspomnieniach! Pierwszy kontakt z białymi nocami będzie zachwycający! Jasno będzie niemal cały czas, a im wyżej tym więcej słońca! Po jakimś czasie wielu żeglarzom to zaczyna przeszkadzać i zalepiają okna wszystkim czym się da by móc się choć chwile normalnie wyspać. Geirangerfjorden, Sæbø, Måløy, Urke… można przebierać w pięknie miejscowej przyrody i krajobrazu. Weźcie dobry aparat! Etap zakończymy po tygodniu w Ålesund. Tutejsze lotnisko pozwoli nam wrócić do domu lotami bezpośrednimi do Gdańska. Samo miasto ma charakter turystyczny i potrafi zachwycić! przyniesie nam masażysta,  który to czasem, trafia się na rejsie 🙂   
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy.  Przebieg trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

EtaP IV

Ålesund – Bodø

28.06.2024 (piątek) – 10.07.2024 (środa) 12 dni

Ålesund zostawimy za rufą żegnając się z gigantycznymi fiordami. Ten odcinek ma szczególny charakter. Marzysz żeby wytatuować sobie niedźwiedzia polarnego? Najpierw na niego zasłużmy. Właśnie na tym etapie przekroczymy koło podbiegunowe –  równoleżnik ziemski o szerokości geograficznej 66°33’39″N (na półkuli północnej). W zależności od warunków atmosferycznych czekają nas dwie drogi, pierwsza w przypadku tych niesprzyjających to ciągłe przebijanie się do góry, możliwe że pod wiatr, odwiedzając zapomniane przez cywilizacje przystanie, zamieszkałe przez garstkę rybaków. Nie planujemy zawijać do Trondheim. Naszym celem jest północ. W wariancie bardziej pesymistycznym zatopimy się w surowe, niezwykle ciekawe miejsca do których większość z nas już nigdy nie będzie miała okazji powrócić… Wariant dobrej pogody oznacza Morze Norweskie, pełnomorską, szaleńczą żeglugę ku północy. To 3 doby niemal ciągłego przelotu wymagającego od nas utrzymania prędkości i kursu, by zaoszczędzony czas przeznaczyć na… Lofoty! Bez znaczenia który wariant żeglugi będzie nas dotyczył, czeka nas niezwykła, dziewicza przygoda, zapadająca w pamięć na długo… Bodø będzie kolejnym portem granicznym w naszej wyprawie. Kolejny wieczór kapitański, wspólne szantowanie, trudne rozstanie z jachtem, kompanami i z… Norwegią… pomijam urok samego Bodø, to trzeba zobaczyć na własne oczy.
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących nastopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe
pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg
trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

morskie rejsy

ETAP v

Bodø – Tromsø

10.07.2024 (środa) – 21.07.2024 (niedziela) 11 dni

Rozpoczynamy zakrojoną na szeroką skale eksploracje Lofotów. Ten odcinek to przede wszystkim zdobycze terytorialne, niesamowite zdjęcia i żeglarstwo pośród gór. W ciągu 9-dniowej przeprawy planujemy odwiedzić Å, miasteczko o najkrótszej nazwie na świecie, słynne Reine na Lofotach, znany z II wojny światowej Narwik, zagłębić się w ten krajobraz, poczuć go całym sobą. Założenie główne to eksploracja i krótka żegluga pomiędzy kolejnymi miejscowościami Lofotów i wybrzeża Norwegii. W tych regionach mamy gigantyczne szanse na spotkanie z wielorybami i innymi mieszkańcami mórz. W ciągu całego rejsu przepłyniemy trasę Bodø – Lofoty – Narwik – Tromsø, gdzie zakończymy przedostatni etap żeglugi na Nordkapp!
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe
pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg
trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

morskie szwedaki

ETAP vI

Tromsø – Tromsø

21.07.2024 (niedziela) – 01.08.2024 (czwartek) 11 dni

Mamy tydzień a przed nami ważne zadanie – zdobyć Nordkapp! Dla wielu jest to wisienka na torcie. Ruszamy w krainę surową, smaganą wiatrem, morskimi falami, gdzie zimą ludzie słońca nie widzą. Ale spokojnie, nas noc tu nie zastanie. W zależności od warunków pogodowych pognamy prosto na przylądek północny. Naszym portem docelowym będzie Honningsvåg, gdzie planujemy świętować nasz sukces. Wpatrując się w morskie fale, wyszukując płetw wielkich ssaków ruszymy w drogę powrotną do Tromsø. Opłynięcie przylądka oznacza dla całej wyprawy pełen sukces!
Etap przeznaczony dla osób obytych
żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na
stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe
pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

rejsy w norwegii,morskie szwedaki

TERMINY REJSÓW

Rejs Norwegia

Numer rejsu Trasa etapu Data etapu Cena za etap Kasa pokładowa Ilość miejsc Jacht Kapitan
Norwegia 1 Gdańsk – Tonsberg 1-11.06.2024 (11 dni) Szkolenie Astronawigacja 4000 zł 180 euro 1 Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 2 Tonsberg – Bergen 11-21.06.2024 (10 dni) 3000 zł 180 euro 2 Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 3 Bergen – Alesund 21-28.06.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 4 Alesund – Bodo 28.06-10.07.2024 (12 dni) 3300 zł 260 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 5 Bodo – Tromso 10-21.07.2024 (9 dni) 3300 zł 240 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 6 Tromso – Tromso 21.07-01.08.2024 (11 dni) 3700 zł 250 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 7 Tromso - Bodo 01-11.08.2024 (10 dni) 3000 zł 220 euro brak miejsc Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 8 Bodo – Trondheim 11-18.08.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 7 Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 9 Trondheim - Alesund 18-25.08.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 3 Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 10 Alesund - Bergen 25.08-01.09.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 5 Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 11 Bergen - Tonsberg 01-08.09.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 9 Delphia 47
Norwegia 12 Tonsberg - Gdańsk 08-18.09.2023 (10 dni) 3000 zł 220 euro 9 Delphia 47

Zapraszamy na trasę powrotną

Niesieni północnym wiatrem, wracamy do domu

Mam przyjemność zaprezentować trasę powrotną do Polski, z samej północy kontynentalnej Norwegii. Przed nami bajeczne Lofoty, majestatyczne fiordy i wymagająca żegluga przez Morze Norweskie, Północne, Skagerrak, cieśniny i Morze Bałtyckie.
Przed Nami  żeglarska przygoda w drodze do Polski. Łezka w oku będzie się kręciła żegnając przepiękne Norweskie Fiordy.
Nie będzie to nasza ostatnia przygoda w tych rejonach. Obiecujemy. Już za rok, to jest nawet w roku 2024 planujemy opłynięcie Zatoki Botnickiej.
Zapraszamy

ETAP VII

Tromsø – Bodø

1.08.2024 (czwartek) – 11.08.2024 (niedziela) 10 dni
Przed nami 10-dniowy rejs który niemal w całości poświęcimy niesamowitym Lofotom i ich okolicy. Czy słyszeliście o potężnych wirach wodnych które występują w tej części Norwegii? W planie mamy odwiedzić Å, Reine i jeżeli pogoda pozwoli, zaglądnąć do Narwiku. Przede wszystkim jest to jednak rejs morski. A więc żeglujmy po północnej Norwegii, zachwyćmy się jej niesamowitą przyrodą, wielorybami, poczujmy jak nasz jacht tnie wodę przed dziobem, a jednostka pochyla się pod naporem północnego wiatru. Nasz etap zakończymy w  Bodø, skąd załoga wróci do samolotami do swoich miast a nasz dzielny jacht ruszy w dalszą drogę powrotną do Gdańska. Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilu dobowe pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.
morskie szwedaki,rejsy morskie

ETAP VIII

Bodø – Trondheim

11.08.2024 (niedziela) – 18.08.2024 (niedziela) 7 dni

Etap mocno żeglarski. Niesieni wiatrem, opuścimy piękną północ. Przed nami kilkaset mil pełnomorskiej żeglugi w stronę Trondheim. W zależności od pogody, odwiedzimy zagubione miasteczka, spojrzymy na surowe, skaliste wybrzeże Norwegii i przebijemy się ku południu przekraczając koło podbiegunowe.
[Wikipedia] Koło podbiegunowekrąg polarny – równoleżnik ziemski o szerokości geograficznej 66°33’39″N (na półkuli północnej) lub 66°33’39″S (na półkuli południowej).
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg
trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

rejsy morskie,norwegia,morskie szwedaki

ETAP IX

Bodø – Tromsø

18.08.2024 (niedziela) – 25.08.2024 (niedziela)   7 dni

Te część wyprawy poświęcona jest eksploracji. Zaczynając od niezwykle ciekawych tras trekkingowych w okolicach Trondheim, a kończąc na niesamowitych, potężnych fiordach, ośnieżonych górskich szczytach i bajecznych widokach w regionie Ålesund. Wisienką na torcie będzie żegluga przez Geirangerfjorden, miejsce będące wizytówką Norwegii. Etap zdecydowanie widokowy, idealny dla osób początkujących i amatorów fotografii.
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe
pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg
trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

 

ETAP X

Ålesund – Bergen

25.08.2024 (niedziela) – 1.09.2024 (niedziela)   7 dni

Kolejny, niesamowicie widokowy etap. Żegnamy się z najbardziej bajeczną częścią Norwegii, lecz nim do tego dojdzie, zakosztujmy jeszcze odrobine jej uroku odwiedzając Sæbø, jedną z najbardziej niesamowitych przystani jaką znam. Kawa o poranku patrząc na ośnieżone masywy górskie, jednocześnie siedząc w kokpicie jachtu morskiego? Bardzo proszę, to właśnie takie miejsce! Przed nami otwarte morze i przylądek Vestkapp – kolejne żeglarskie wyzwanie w drodze do Bergen. Idealny czas by zachwycić się żeglugą w przechyłach, rytmem wacht i norweską pogodą – jaka by nie była. W zależności od prognozy pogody i czasu jaki nam pozostanie na tym etapie, postaramy się odwiedzić fiordy w okolicach samego Bergen. Tydzień minie szybko na żeglarskiej dobrej zabawie i zachwycie otaczającymi nas krajobrazami. Rejs zakończymy w samym sercu Bergen, skąd wygodnie dostaniecie się na lotnisko.

morskie szwedaki

ETAP XI

Bergen – Tønsberg

1.09.2024 (niedziela) – 8.09.2024 (niedziela)  7 dni

Etap mocno żeglarski. Niesieni wiatrem, opuścimy piękną północ. Przed nami kilkaset mil pełnomorskiej żeglugi w stronę Trondheim. W zależności od pogody, odwiedzimy zagubione miasteczka, spojrzymy na surowe, skaliste wybrzeże Norwegii i przebijemy się ku południu przekraczając koło podbiegunowe.
[Wikipedia] Koło podbiegunowekrąg polarny – równoleżnik ziemski o szerokości geograficznej 66°33’39″N (na półkuli północnej) lub 66°33’39″S (na półkuli południowej).
Etap przeznaczony dla osób obytych żeglarsko, posiadających patenty żeglarskie lub osób inspirujących na stopnie żeglarskie. W czasie trwania rejsu jest przewidziane kilku dobowe
pływanie dzienne i nocne. Załogę obowiązuje system wachtowy. Przebieg
trasy uzależniony jet od warunków pogodowych.

morskie szwedaki

ETAP XII

Tønsberg – Gdańsk

8.09.2024 (niedziela) – 18.09.2024 (środa) 10 dni

Skagerrak, cieśniny i piękne widoki. Etap 10 dniowy podczas którego przygotowaliśmy dla żeglarzy aspirujących na stopnie żeglarskie, kurs na Jachtowego Sternika Morskiego zakończony egzaminem w Gdańsku. Podczas rejsu dużo mozolnej nauki pod okiem instruktora. Wiedza którą zdobędziesz, pozwoli Tobie zdać egzamin z wynikiem celujący. Aby oferta była atrakcyjna, koszt całkowity szkolenia to tylko 1000 zł. Ponadto dostajesz od Nas voucher na szkolenie manewrowe w Gdyni zmniejszający jego cenę o 50%.

 

morskie szwedaki
morskie szwedaki,rejsy w norwegii

Fauna i flora na akwenie

Surowy klimat Norwegi. Dzika fauna i flora, dzikie, mało zaludnione tereny skalne, wilgoć oraz upragnione, ostre słońce. To tylko kilka cech które charakteryzują tamte rejony. To wszystko zobaczycie sami. Raj dla fotografów. Płyń z Nami

.
rejsy w norwegii,morskie szwedaki

Takie ubranka od nas dostaniesz

morskie szwedaki,odzież

Czapkę z haftem

Ciepła czapeczka na główkę aby uszków nie przewiało

morskie szwedaki,rejsy i szkolenia

Bluzę polarową z haftem

Żeby plecki nie zmarzły i abyś Nas dobrze reprezentował

morskie szwedaki,rejsy i szkolenia

T-shirt z projektem rejsu

Abyś się czół jak nasz człowiek

Och, ten nasz kapitan

kpt. Piotr Zieliński

Jestem żeglarzem nie tylko zawodowym, ale też z zamiłowania. Prowadzę rejsy morskie jako kapitan jachtów żaglowych, na akwenach Morza Bałtyckiego, Północnego, Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną żegluję głównie po Oceanie Atlantyckim w rejonie Wysp Kanaryjskich, wybrzeża Hiszpanii, Portugalii oraz Francji. Zajmuję się również przeprowadzaniem jachtów na trasach oceanicznych. Latem żegluje po akwenie mi najbliższym: Morzu Bałtyckim. Szkiery, urokliwe wysepki i wymagające morze.

Jako Grupa Morskie Szwedaki kpt. Piotr należy do naszego grona zaufanych kapitanów i organizatorów rejsów. Zaufaliśmy My i Ty możesz byś jego pewny

rejsy w norwegii,morskie szwedaki,morskie szwędaki,rejsy morskie

Czym płyniemy - Delphia 47

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy w norwegi

Rejs będzie prowadzony na żeglarskiej jednostce Delphia 47.
Jacht jest własnością naszego partnera w rejsach Premium Yachting.
Jednostka o długości 14,03 metra jest jednostką 12 osobową. Dla komfortu załogi w  czasie rejsu maksymalna ilość załogi wraz z kapitanem to 10 osób. 
Jednostka została przygotowana do długiego rejsu etapowego. Posiada wszystkie możliwe i wymagane środki ratunkowe i wzywania pomocy, system dwóch nagrzewnic, radar, plotery nawigacyjne, mapy, łączność satelitarna.
Część hotelowa będzie wyposażona w pościele, koce i poduszki.

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi.

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, w rejsach do Norwegii sprzątanie końcowe nie jest wliczone w koszty kasy pokładowej

 

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa od 15 euro/dzień/osoba
Proponujemy częściowe zabranie jedzenia z Polski
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Transport:

Pomagamy w szukaniu połączeń.Wszystkie informacje znajdziesz w “Przyborniku Rejsowym” powyżej

Kontakt:
Sławomir Wężyk + 48531225750
Piotr Zieliński +48726856892

Biuro – Katarzyna Wężyk +48695592844

Przykładowe połączenia na akweny

Gdańsk – tutaj pociągów wiele…
Tønsberg – Port Lotniczy Sandefjord Torp to bezpośrednie połączenia lotnicze za mniej niż 100 zł. Doskonałe połączenie dla zmian załogi w Tønsberg.
Bergen – Port lotniczy Bergen-Flesland. Bezpośrednie połączenia do Polski. Na i z lotniska dostaniecie się tramwajem, niemal do samej mariny (króciutki spacer przez centrum miasta)
Ålesund – Port lotniczy Ålesund. Dostaniecie się na lotnisko autokarem spod samej mariny.
Bodø – Połączeń bezpośrednich z Polski jest niewiele lub nie ma wcale. Loty z jedną przesiadką w Norwegii. Pułap cen biletów jest większy niż w przypadku poprzednich lotnisk. Zachęcam do rezerwacji wcześniejszej biletów by uzyskać jak najlepszą cenę.
Tromsø – Niedzielne połączenia bezpośrednie z Polski i do Polski.
Bez względu na wybrany etap, jesteśmy cały czas w kontakcie. Pomożemy zarówno z doborem lotów jak i ze znalezieniem transferu z lotniska do mariny.

TERMINY REJSÓW

Rejs Norwegia

Numer rejsu Trasa etapu Data etapu Cena za etap Kasa pokładowa Ilość miejsc Jacht Kapitan
Norwegia 1 Gdańsk – Tonsberg 1-11.06.2024 (11 dni) Szkolenie Astronawigacja 4000 zł 180 euro 1 Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 2 Tonsberg – Bergen 11-21.06.2024 (10 dni) 3000 zł 180 euro 2 Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 3 Bergen – Alesund 21-28.06.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 4 Alesund – Bodo 28.06-10.07.2024 (12 dni) 3300 zł 260 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 5 Bodo – Tromso 10-21.07.2024 (9 dni) 3300 zł 240 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 6 Tromso – Tromso 21.07-01.08.2024 (11 dni) 3700 zł 250 euro brak miejsc Delphia 47 Piotr Zieliński
Norwegia 7 Tromso - Bodo 01-11.08.2024 (10 dni) 3000 zł 220 euro brak miejsc Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 8 Bodo – Trondheim 11-18.08.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 7 Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 9 Trondheim - Alesund 18-25.08.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 3 Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 10 Alesund - Bergen 25.08-01.09.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 5 Delphia 47 Andrzej Winczewski
Norwegia 11 Bergen - Tonsberg 01-08.09.2024 (7 dni) 2500 zł 160 euro 9 Delphia 47
Norwegia 12 Tonsberg - Gdańsk 08-18.09.2023 (10 dni) 3000 zł 220 euro 9 Delphia 47
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego
w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!