rejsy na majorce

Rejsy wakacyjne
na morzu ŚRÓDZIEMNYM

Witamy w świecie wakacyjnego żeglarstwa

Rejsy w okresie lata po akwenie Morza Śródziemnego to prawdziwa wakacyjna przygoda.Gorące słońce, przezroczysta woda, gorący piasek to czynniki potęgujące miłe spędzenie czasu. Zapraszamy do żeglarskiej przygody

Pierwszy etap nazwany został „Rejsy w Średniowiecze”. Na trasie rejsów będziemy mijali piękne, stare miasta będące kolebką naszej cywilizacji.
Ateny, Hydra, Monenvasia, Valleta, Syracuze, Catania, Mesyna, Cefalu, Palermo, Olbia
Te miasta możesz zobaczyć z Nami
Rok 2023 jest rokiem kiedy wyruszamy również na letnie podbijanie innych atrakcji morza Śródziemnego.
Rejony takie jak Cieśnina Bonifacio, Wybrzeże Korsyki i Sardynii, Majorka ze swoimi przepięknymi zatokami, Ibiza oraz Formentera.
To będzie drugi etap z rejsami o charakterze bardziej wakacyjnym: rejsy na Sardynii i Majorce.
Trzeci etap to powrót z Majorki do Aten. Tutaj planujemy dwa typowo żeglarskie etapy, gdzie jest możliwość przeprowadzenia wstęnego szkolenia na Jachtowego Sternika Morskiego. Na tych etapach nie zabraknie żeglarskiej przygody. 
W czasie wszystkich etapów przewidziane są przeloty nocne, praca na mapach papierowych i ploterach. 
Na jachcie wszystkich załogantów obowiązuje oczywiście system wachtowy i nikt z niego nie może być zwolniony.
ZAPRASZAMY
Terminy rejsów
morskie szwedaki, rejsy na sardynii,rejsy na malcie,rejsy w grecji
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Rejsy wakacyjne na Balearach

Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera

Przepiękne wyspy Balearów – wakacyjne pragnienie wielu ludzi. Tutaj każdy spędzi swoje wymarzone wakacje.

Przepiękne krajobrazy, niesamowite zatoki z turkusową wodą, ciekawe zabytki kultury hiszpańskiej. Wszystko to zobaczysz pływając w naszej załodze. Zwiedzanie samych wysp może odbywać się dzięki licznym wypożyczalniom samochodów i skuterów na każdej z wysp.

Jeżeli chodzi o smaki kulinarne, każdy znajdzie coś dla siebie. W kuchni śródziemnomorskiej głównymi składnikami są ryby i owoce morza. Trzeba pamiętać, iż wyspy Balearów są jednym z większych importerów krewetki oraz producentem soczystych pomarańczy.

 Co do samego rejsu to jego trasę planujemy już po zaokrętowaniu. Uzależniona jest przede wszystkim od warunków atmosferycznych, ale również od Waszych sugestii. Pamiętajcie, że to kapitan odpowiada za Wasze bezpieczeństwo i to on podejmuje ostateczną decyzję.
Ilość godzin jaką uzyskacie na rejsie do stażu to około 40-60.

Majorka

Wyspa o długości linii brzegowej około 160 Mm. Przepiękne klify skrywające malownicze widoczki i ukryte porty. Ilość miejsc do zwiedzania powoduje to iż, nie jesteśmy w stanie objechać całej wyspy oraz zwiedzić wszystkiego w czasie 7 dni. Ponadto bardzo dużo punktów widokowych, jaskiń i zatok. Wszystkie trasy są pomiędzy lasami i sadami pomarańczy, których to Majorka jest największym producentem w Europie. Główne miasta portowe to: Palma de Malorca, Antrax, Port de Soller, Portocolom, Porto Cristo, Alcudia, Pallenca. Jakże różne wybrzeże z każdej jej strony zachęca Nas do odkrywania nowego. Wyspę Majorkę proponujemy zwiedzać wraz w wyspą Cabrera – przepięknym, dzikim rezerwatem przyrody lub wyspą Minorką. Tak właśnie ustalamy trasy.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Minorka

Wyspa Minorka położona jest na północy archipelagu Balearów i skrywa w sobie zabytki do których dotrzemy samochodami. Nocleg w ukrytym wąwozie, który prowadzi do miasta Cytadela lub w przepięknych, osłoniętych od wiatru zatokach umieszczonych na południu wyspy.
Patrząc na Minorkę aż trudno uwierzyć, że jest jeszcze takie miejsce na ziemi. Miejsce wciąż nie w pełni odkryte. Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Balearów. Skutecznie ukrywa się jednak w cieniu swojej większej siostry Majorki i do najrzadziej odwiedzanych wysp archipelagu. Nienadmiernie skomercjalizowana wciąż zachowuje swoją pierwotną dziewiczość. O to, by tak się stało zadbało zresztą UNESCO, które w 1993 r. uczyniło ją chronionym rezerwatem biosfery. Nic dziwnego, że wielu uznaje Minorkę za najbardziej autentyczną wyspę Balearów.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe
formentera,moeskie szwedaki

IBIZA

Wyspa oddalona od Majorki w kierunku południowym o niecałe 10 godzin żeglugi. Ibiza to jedno z najbardziej imprezowych miejsc nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie. Kultowe miejsce do wypoczynku w portach Elvisa (stolica Ibizy) oraz San Antonio. Przepiękne widoki zachodów słońca przy klubowej muzyce. Sama wyspa charakteryzuje się przepięknymi punktami widokowymi oraz błękitną wodą. W efekcie stała się swoistym, popkulturowym symbolem oraz synonimem dobrej zabawy, plaż i słońca. Bo Ibiza to także wymarzone miejsce na wakacje. Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadzają Ci tłumy (dlatego też jesteśmy na jachtach). Pobyt na Ibizie zawsze łączymy z wyprawą na wyspę Formentera.

Formentera

Wyspa w tysiącami przepięknych, piaszczystych plaż.
Plaże zaliczane są do TOP 10 Europy. Przepiękne kotwicowiska i bojkowiska z błękitną wodą zaskoczą całą załogę. Na wyspie, w porcie La Savina, oczywiście wycieczki samochodowe i na skuterach. Przepiękne punkty widokowe z latarniami oraz ukrytymi jaskiniami wartymi zwiedzania. W międzyczasie oczywiście plażowanie. Formentera jest czwartą, największą wyspą na Balearach.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

mALTA

Wyspa z przepięknymi tradycjami oraz zabytkami. Zderzenie i obecność wielu kultur stawia wyspę na pierwszym miejscu wysp wielokulturowych. Przepiękne miasta o gęstej urbanizacji, które ciężko od siebie fizycznie rozdzielić. Średniowieczne zabytki połączone z nowoczesną architekturą stanowią niezapomniane widowisko budowli. Sama Malta jak i nieopodal oddalona wyspa Gozo stanowi cel wizyt tysięcy turystów. Zostań szczęściarzem. Nie każdy może zobaczyć to wszystko z morza. Ciepła woda o lazurowym kolorze pozostawi niezapomniane wrażenia.

Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Przepiękne Wyspy Liparyjskie. Akwen morski dymiących wulkanów. Pośród morza pomrukujące góry cały czas przypominają nam o swojej potędze. Wysoko nad chmurami, groźnie spoglądająca na wyspy Etna. Sama Sycylia z przepięknymi miastami opowiada nam o swojej historii.

SARDYNIA I KORSYKA

Przepiękne tereny wysp Sardynia i Korsyka. Raj dla Włochów, Francuzów i Hiszpanów. Teraz również dla naszych załogantów. Specjalnie dla Was spędzimy tam 4 tygodnie w okresie lipca. Zwiedzajcie z Nami świat. Zapraszamy!

Galeria ZDJĘĆ

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

NASZA FLOTA

W roku 2023 nasza flota na Morzu Śródziemnym będzie składała się z Bavaria 51 Cruiser z 2016 r., który jest własnością naszego Partnera Rinia Yachting.

Bavaria 51 Cruiser.
Jacht klasy SOLAS A – klasa oceaniczna.
Wyposażony w najnowsze urządzenia nawigacyjne takie jak profesjonalny AIS, Ploter GARMIN, NAVTEX, zestawy radia VHS oraz radio średniego zasięgu. Jacht zabiera 12 osób i jest wyposażony w 5 kabin dwuosobowych, 3 łazienki z toaletami
oraz osobną kabinę prysznicową.
Atutem jest duża i przestrzenna mesa wraz z kuchnią wyposażoną w kuchenkę gazową, piekarnik, 2 lodówki z zamrażalnikiem. W kuchni są zastawy dla załogi 12 osobowej.

Zbiornik paliwa 340 l. oraz 3 zbiorniki na słodką wodę o łącznej pojemności 750 litrów. Dla wygody załogi została zainstalowana odsalarka.

Na jachtach dostępna jest pościel dla każdego załoganta (dwa prześcieradła, gruby koc, poduszka z poszewką). W kabinach zostały zamontowane dodatkowe wentylatory.

Obecna lokalizacja Naszego jachtu
Bavaria 51 Cruiser

Rejsu na Morzu Śródziemnym odbywają się dzięki Naszemu głównemu partnerowi w Żeglarstwie Rinia Yachting

morskie szwedaki
morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

TERMINY REJSÓW NA 2023 Rok

Morze Śródziemne - wakacje

Numer rejsu Termin rejsu Start rejsu Koszt rejsu wolne miejsca jacht skipper
Sardynia 3 24-31.07.2023 Olbia-Olbia 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI
Sardynia 4 31.07 - 7.08.2023 Sardynia Olbia - Majorka Palma 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI
Majorka 1 7-14.08.2023 Majorka El Arenal 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI
Majorka 2 14-21.08.2023 Majorka El Arenal 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI
Majorka 3 21-28.08.2023 Majorka El Arenal 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI Sławek Wężyk
Majorka 4 28.08-4.09.2023 Majorka El Arenal 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI Sławek Wężyk
Majorka 5 4-11.09.2023 Majorka El Arenal 2500 zł zrealizowany Bavaria 51 EKAVI Sławek Wężyk
Śródziemne 1 11-19.09.2023 (8 dni) Majorka-Palermo 2500 zł 3 miejsca Bavaria 51 EKAVI
Śródziemne 2 19 - 28.09.2023 (9 dni) Palermo - Ateny 565 € (ok 2500 zł) 6 miejsc Bavaria 51 EKAVI
morskie szwedaki

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu 22 euro/dzień/osoba

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, wypożyczenia deski SUP (opcja), koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
50 euro od osoby na zabezpieczenie umyślnych uszkodzeń

Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotniska:
Malta, Palermo, Sardynia, Palma de Malorca
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych

Linki do linii lotniczych znajdziesz w „Przyborniku rejsowym”

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!