rejsy morskie,rejsy na majorce,rejsy korsyka,rejsy morskie

Rejsy wakacyjne
na morzu ŚRÓDZIEMNYM

Witamy w świecie wakacyjnego żeglarstwa

Rejsy w okresie lata po akwenie Morza Śródziemnego to prawdziwa wakacyjna przygoda.Gorące słońce, przezroczysta woda, gorący piasek to czynniki potęgujące miłe spędzenie czasu. Zapraszamy do żeglarskiej przygody

Akwen Morza Śródziemnego w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym wchodzi do Naszego stałego programu rejsowego.Cieśnina Bonifacio, Wybrzeże Korsyki i Sardynii, wybrzeże Włoskie w okolicach Neapolu i Pompei, Majorka ze swoimi przepięknymi zatokami, Ibiza oraz Formentera jest dla nas osiągalna i pełna wrażeń. Rejsy będą miały charakter stażowo-szkoleniowy i będą podzielone na dwa rodzaje.
Wszystkie te rejsy będą miały wspólne cechy. Występować w nich będzie system wachtowy z podziałem prac dla każdego załoganta, pływanie dzienne i nocne w różnych kombinacjach oraz  wachty kotwiczne w przypadku noclegu na kotwicy. Rejsu wakacyjne na Morzu Śródziemnym charakteryzują się  dużą ilością miejsc kąpielowych w zatokach  i portów do zwiedzania. Typowe wakacje. W tych rejsach przewidujemy większą część postojów nocnych w portach oraz zmniejszoną ilość mil morskich do przepłynięcia. Rejsy przeznaczone dla rodzin, grup znajomych oraz singli.
Druga forma rejsów wakacyjnych są rejsy ONE WAY. Są to rejsy przewidziane dla osób spragnionych pływania i żeglarskich wrażeń oraz posiadających podstawowe umiejętności żeglarskie. Mniejsza ilość portów, dłuższe  trasy przelotowe, nawet 2-3 dobowe. Tutaj jet konkretny cel do zrealizowania. Trasa rozpoczyna się i kończy w różnych miejscach i ograniczają nas daty w czasie których chcemy ten cel zrealizować.
Obydwie formy rejsu są uzależnione od warunków pogodowych które są od nas niezależne a na podstawie nich ustalamy nasze trasy i program rejsu.

W każdym rejsie przeprowadzamy wstępne szkolenia żeglarskie które podnoszą naszą wiedzę w tym zakresie i zwiększają bezpieczeństwo podczas rejsu. Dla chętnych zdobywania nowych kwalifikacji żeglarskich, jest możliwość wykupienia wstępnego szkolenia na patent Jachtowego Sternika Morskiego podczas rejsu które to zakończone w naszej bazie w Gdyni. 
ZAPRASZAMY
rejsy na ibizie

Rejsy w wakacje na Balearach

Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę na wodach Majorki i Ibizy, gdzie luksusowa żegluga połączona jest z urokiem Balearów. Nasze rejsy na luksusowych jachtach żaglowych zapewnią Ci niezapomniane wrażenia i relaks w otoczeniu bajecznych krajobrazów. Majorka i Ibiza to prawdziwe klejnoty Morza Śródziemnego, oferujące piękne zatoczki, błękitne wody oraz wspaniałe plaże. Podczas rejsu będziesz mógł poczuć wiatr we włosach, słuchać szumu fal i cieszyć się widokiem zachodzącego słońca na horyzoncie. Nasi doświadczeni kapitanowie i załoga zadba o każdy szczegół, zapewniając Ci komfort oraz bezpieczeństwo podczas podróży. Możesz aktywnie uczestniczyć w żeglowaniu, podziwiać podwodny świat podczas snorkelingu lub po prostu leniwie opalać się na pokładzie. Podczas rejsu na jachcie będziesz mógł degustować lokalne specjały kuchni balearskiej, próbować wyśmienitego wina z regionu oraz zwiedzać urokliwe miejsca, do których dostęp jest możliwy tylko z morza. Zapewniamy pełen relaks i odprężenie, zapomnij o troskach dnia codziennego i zanurz się w luksusowym świetle żaglowania na wodach Majorki i Ibizy. Odkryj magię Balearów z nami i stwórz wspomnienia na całe życie. Oferujemy rejsy na jachtach żaglowych dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Czekamy na Ciebie na pokładzie!

 Co do samego rejsu,  jego trasę planujemy już po zaokrętowaniu. Uzależniona jest przede wszystkim od warunków atmosferycznych, ale również od Waszych sugestii. Pamiętajcie, że to kapitan odpowiada za Wasze bezpieczeństwo i to on podejmuje ostateczną decyzję.
Do załogi należy zaprowiantowanie jachtu w art. spożywcze na cały tydzień. Po czym kapitan przystępuje do szkolenia wstępnego. Po tych czynnościach rozpoczynamy Wasz wymarzony rejs. Ilość godzin jaką uzyskacie na rejsie do stażu to około 40-60.

Majorka

Wyspa o długości linii brzegowej około 160 Mm. Przepiękne klify skrywające malownicze widoczki i ukryte porty. Ilość miejsc do zwiedzania powoduje to iż, nie jesteśmy w stanie objechać całej wyspy oraz zwiedzić wszystkiego w czasie 7 dni. Ponadto bardzo dużo punktów widokowych, jaskiń i zatok. Wszystkie trasy są pomiędzy lasami i sadami pomarańczy, których to Majorka jest największym producentem w Europie. Główne miasta portowe to: Palma de Malorca, Antrax, Port de Soller, Portocolom, Porto Cristo, Alcudia, Pallenca. Jakże różne wybrzeże z każdej jej strony zachęca Nas do odkrywania nowego. Wyspę Majorkę proponujemy zwiedzać wraz w wyspą Cabrera – przepięknym, dzikim rezerwatem przyrody lub wyspą Minorką. Tak właśnie ustalamy trasy.

rejsy na majorce,morskie szwedaki

Minorka

Wyspa Minorka położona jest na północy archipelagu Balearów i skrywa w sobie zabytki do których dotrzemy samochodami. Nocleg w ukrytym wąwozie, który prowadzi do miasta Cytadela lub w przepięknych, osłoniętych od wiatru zatokach umieszczonych na południu wyspy.
Patrząc na Minorkę aż trudno uwierzyć, że jest jeszcze takie miejsce na ziemi. Miejsce wciąż nie w pełni odkryte. Minorka jest drugą pod względem wielkości wyspą Balearów. Skutecznie ukrywa się jednak w cieniu swojej większej siostry Majorki i do najrzadziej odwiedzanych wysp archipelagu. Nienadmiernie skomercjalizowana wciąż zachowuje swoją pierwotną dziewiczość. O to, by tak się stało zadbało zresztą UNESCO, które w 1993 r. uczyniło ją chronionym rezerwatem biosfery. Nic dziwnego, że wielu uznaje Minorkę za najbardziej autentyczną wyspę Balearów.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

IBIZA

Wyspa oddalona od Majorki w kierunku południowym o niecałe 10 godzin żeglugi. Ibiza to jedno z najbardziej imprezowych miejsc nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie. Kultowe miejsce do wypoczynku w portach Elvisa (stolica Ibizy) oraz San Antonio. Przepiękne widoki zachodów słońca przy klubowej muzyce. Sama wyspa charakteryzuje się przepięknymi punktami widokowymi oraz błękitną wodą. W efekcie stała się swoistym, popkulturowym symbolem oraz synonimem dobrej zabawy, plaż i słońca. Bo Ibiza to także wymarzone miejsce na wakacje. Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadzają Ci tłumy (dlatego też jesteśmy na jachtach). Pobyt na Ibizie zawsze łączymy z wyprawą na wyspę Formentera.

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

Formentera

Wyspa w tysiącami przepięknych, piaszczystych plaż.
Plaże zaliczane są do TOP 10 Europy. Przepiękne kotwicowiska i bojkowiska z błękitną wodą zaskoczą całą załogę. Na wyspie, w porcie La Savina, oczywiście wycieczki samochodowe i na skuterach. Przepiękne punkty widokowe z latarniami oraz ukrytymi jaskiniami wartymi zwiedzania. W międzyczasie oczywiście plażowanie. Formentera jest czwartą, największą wyspą na Balearach.

Wyspa klubów tanecznych

Pamiętajmy o najważniejszym. Majorka i Ibiza to kolebka najlepszych klubów muzycznych znanych na całym świecie. Od Ciebie będzie zależało jaki rodzaj muzyki formę zabawy wybierzesz. Jeśli tu jesteś powinieneś zwiedzić przynajmniej jeden z nich.

morskie szwedaki,rejsy na balearach, rejsy jachtem
formentera,moeskie szwedaki
rejsy morskie we włoszech

Rejsy we włoszech

Sycylja, Sardynia, Lipary, Od Rzymu do Neapoli

Rozpocznij swoją niesamowitą podróż morską od Neapolu, miasta pełnego historii, kultury i przepysznego jedzenia. Zaledwie na wyciągnięcie ręki od majestatycznego Wezuwiusza, Neapol zachwyci Cię swoim urokiem i autentycznym włoskim urokiem. Wyruszając w rejs morski do Rzymu, będziesz miał okazję przemierzyć urokliwe wody Morza Tyrreńskiego, ciesząc się widokiem malowniczych wybrzeży Włoch. Podczas podróży będziesz mógł podziwiać niezwykłą panoramę Amalfi, znanych plaż oraz urokliwych miasteczek na trasie. Na pokładzie luksusowego jachtu żaglowego będziesz mógł delektować się słodkim lenistwem, z dala od zgiełku miasta, podziwiając zachodzące słońce nad krystalicznie czystymi wodami Morza Śródziemnego. Nasza doświadczona załoga zapewni Ci komfort, relaks i bezpieczeństwo podczas całej podróży. Podczas rejsu będziesz miał okazję skosztować wyśmienitej kuchni włoskiej, degustując lokalne specjały i pyszne wino z regionu. Zwiedź urocze małe porty, odwiedź zabytkowe miejsca z widokiem na morze i złap chwilę relaksu na pokładzie. Wreszcie dotrzesz do Rzymu, stolicy Włoch i miasta, które pełne jest historii, sztuki i emocji. Zwiedź Koloseum, Watykan, Fontannę di Trevi oraz inne zabytki, które zapierają dech w piersiach. Zakończ swoją podróż morską wspaniałym stylem, otoczony niezapomnianymi wspomnieniami z rejsu od Neapolu do Rzymu. Zapraszamy Cię na wyjątkowy rejs morski, który z pewnością zapewni Ci unikalne doświadczenia, niezapomniane widoki i relaks na najwyższym poziomie. Zanuć włoską piosenkę, czując powiew wiatru we włosach, i odpłyń wraz z nami w kierunku magicznej Italii. Odkryj piękno Morza Tyrreńskiego i włoskiej przepysznej kuchni podczas tego wyjątkowego rejsu morskiego od Neapolu do Rzymu. Czekamy na Ciebie na pokładzie!

SARDYNIA Północna i Korsyka

Przepiękne tereny wysp Sardyni i Korsyki z parkiem narodowym La Maddalena. Stare miasta z zabudową włoską i port naszej wymiany załogi w Olbi oddalony od lotniska o 30 minut drogi. Trzeba pamiętać że te rejony to wakacyjny “Raj” dla Włochów, Francuzów i Hiszpanów a teraz również dla naszych załogantów. Niech ten cudowny akwen zostanie miłym wspomnieniem w twojej wyprawy żeglarskiej. Akwen w którym nie można się nudzić.

Zapraszamy na pokład

Sycylia i Wyspy Liparyjskie

Przygodę z Sycylją czas zacząć. Zaplecze sycylijskiej mafii. Przepiękne miasta włoskie nad którymi góruje potężny wulkan Etna. Pęd żecia panujący w miastach które odwiedzimy spowoduje że znajdziemy się w tym niesamowitym świecie. W planach odwiedzenie miast takich jak: Syrakuzy, Catania, Mesyna , Cefalu oraz Palermo. Po drodze również Wyspy Liparyiskie z cały czas aktywnym wulkanem Stromboli na których również zanocujemy.

Sardynia Połódniowa

Sardynia południowa to przede wszystkim przepiękne plaże. Zawitamy również do stolicy południa miasta Cagiari. Masa małych zatoczek i kilka małych lokalnych porcików wypełni naw wolby czas w trakcie rejsu.

Galeria ZDJĘĆ

morskie szwedaki,rejsy morskie,rejsy stażowe,rejsy kapitanskie,rejsy weekendowe

NASZA FLOTA

Bawaria 51 Cruiser - 2015 rok

Bavaria 51 Cruiser.
Jacht klasy SOLAS A – klasa oceaniczna.
Wyposażony w najnowsze urządzenia nawigacyjne takie jak profesjonalny AIS, 2 plotery GARMIN, NAVTEX, łączność satelitarną,  zestawy radia VHS kamizelki pneumatyczne.
Jacht zabiera 11-12 osób i jest wyposażony w 5 kabin dwuosobowych, 3 łazienki z toaletami oraz osobną kabinę prysznicową.
Atutem jest duża i przestrzenna mesa wraz z kuchnią wyposażoną w kuchenkę gazową, piekarnik, 2 lodówki z zamrażalnikiem. W kuchni są zastawy dla załogi 12 osobowej.

Na jachtach dostępna jest pościel dla każdego załoganta (dwa prześcieradła, gruby koc, poduszka z poszewką). W kabinach zostały zamontowane dodatkowe wentylatory.
Jednostka jest najnowszym nabytkiem naszej Grupy.

Obecna lokalizacja Naszego jachtu
Bavaria 51 Cruiser

Rejsu na Morzu Śródziemnym odbywają się dzięki Naszemu głównemu partnerowi w Żeglarstwie Rinia Yachting

morskie szwedaki
rejsy na majorce

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotowi

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki, sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
nie powinna być większa od 10 euro/dzień/osoba
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.
Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet
Transport na akwen:
Transport lotniczy na lotniska:
Palermo, Sardynia, Korsyka, Neapol, Majorka
Pomagamy w szukaniu połączeń lotniczych
Linki do linii lotniczych znajdziesz w “Przyborniku rejsowym” TUTAJ

TERMINY REJSÓW

Rejsy na morzu Śródziemnym

Morze Śródziemne - wakacje

Numer rejsu Termin rejsu Start rejsu Koszt rejsu Kasa Pokładowa wolne miejsca jacht skipper
Śródziemne 1 27.06-6.07.2024 (9 dni) Ateny - Zakintos - Catania 2800 zł 189 euro 5 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 2 6-13.07.2024 Catania- Lipary - Palermo 2400 zł 150 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 3 13-20.07.2024 Palermo - Lipary - Neapol 2400 zł 150 euro 7 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 4 20-27.07.2024 Neapol - Rzym 2400 zł 150 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 5 27.07-3.08.2024 Rzym - Neapol 2400 zł 150 euro 7 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 6 3-13.08.2024 (10 dni) Neapol -Rzym 2600 zł 180 euro brak miejsc Bavaria 51 kpt.Sławek Wężyk
Śródziemne 7 13-20.08.2024 Rzym - Cagliari (Sardynia) 1900 zł 150 euro 8 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 8 20-27.08.2024 Cagliari (Sardynia) - Majorka 1900 zł (440 euro) 140 euro 7 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 9 27.08-2.09.2024 Majorka- Majorka 2800 zł (650 euro) 170 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 10 2-9.09.2024 Majorka- Majorka 2800 zł (650 euro) 170 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 11 9-16.09.2024 Majorka- Majorka 2800 zł (650 euro) 170 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 12 16-23.09.2024 Majorka- Majorka 2800 zł (650 euro) 170 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 13 23-30.09.2024 Majorka- Majorka 2800 zł (650 euro) 170 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 14 30.09-7.10.2024 Majorka- Majorka 2800 zł (650 euro) 170 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 15 7-14.10.2024 Majorka- Majorka 2600 zł (600 euro) 170 euro 8 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 15 14-22.10.2024 (8dni) Majorka- Alicante 2400 zł (555 euro) 150 euro 9 miejsc Bavaria 51
Śródziemne 15 22-30.10.2024 (8dni) Alicante-Barcelona 2200 zł (510 euro) 150 euro 9 miejsc Bavaria 51
s/y La Loca One-Way 1 30.10-7.11.2024 (8dni) Barcelona-Alicante 2200 zł (510 euro) 150 euro 9 miejsc Bavaria 51
s/y La Loca One-Way 2 7-15.11.2024 Alicante-Gibraltar 2200 zł (510 euro) 150 euro 9 miejsc Bavaria 51
s/y La Loca One-Way 3 19-26.11.2024 Gibraltar - Madera 500 euro 130 euro 9 miejsc Bavaria 51
s/y La Loca One-Way 4 26.11-5.12.2024 (9dni) Madera - Lanzarote - Teneryfa 500 euro 160 euro brak miejsc Bavaria 51
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i sklarowanie zakupionej żywności na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo załogi oraz jednostki, Kapitan decyduje o czasie/porze dnia wypłynięcia, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, aspekty nautyczne akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala ich oficerów oraz grafik.
  • W ramach wacht pod okiem oficerów załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia wstępnego na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!