Wyspy Kanaryjskie

Podaruj Sobie trochę Lata w środku Zimy

morskie szwedaki,rejsy na teneryfie

Zapraszamy na rejs szkoleniowo stażowy po błękitnych wodach wokół Wysp Kanaryjskich.
W skład wysp wchodzą Teneryfa, La Gomera, La Palma, El Hiero, Gran Canaria, Lanzarotte oraz Fuertaventura.

Rejsy prowadzimy na jachtach oceanicznych Bavaria Cruiser 51 oraz Cyklades 50.5.
Rejs przeznaczony dla wszystkich w każdym wieku. Tegoroczne rejsy pokrywają się z corocznym Karnawałem na Wyspach Kanaryjskich będącym największą imprezą taneczną zaraz po Rio de Janeiro.

Zachęcamy również do wycieczek pieszych oraz samochodowych na każdej z wysp. Zwiedzania parków narodowych Teneryfy wraz z wulkanem Teide (jednodniowa wycieczka) oraz unikalnych lasów La Gomery. Dla spragnionych wrażeń i emocji zachęcamy do odwiedzenia parku wodnego Siam Park na Teneryfie. Dla smakoszy nie obejdzie się bez kosztowania miejscowej kuchni. Wszystkie noce spędzać będziemy w portach, gdzie preferujemy wypady do barów na lokalne zakąski przy piwie.

Dla spragnionych nauki żeglarskiej prowadzić będziemy szkolenia z obsługi radia, plotera, pracy na mapach, żaglach fałach i szotach. Jeśli nigdy tego nie próbowaliście to gorąco zachęcam. W okresie grudzień – marzec na Wyspach Kanaryjskich temperatura powietrza wynosi od 20 do 28 stopni, a temperatura wody 21 stopni. Naszym celem jest, aby po każdym z rejsów pozostało u Państwa jak najwięcej pozytywnych wrażeń i miłych wspomnień.

główne założenia rejsowe

Głównym celem Naszych rejsów jest promowanie żeglarstwa morskiego. Wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy i przeznaczone są dla osób w każdej grupie wiekowej oraz o różnym stopniu posiadania  wiedzy żeglarskiej. Podczas rejsów stażowych obowiązuje załogę system wachtowy i podział obowiązków pośród załogantów. W trakcie rejsu przewidziane jest pływanie dzienne jak i nocne a w niektórych rejsach nawet kilku dobowe. Podczas noclegów na kotwicy obowiązują załogę pełnienie wachty kotwicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce.
 Każdy z uczestników intensywnie uczestniczy w pracach na pokładzie i może czerpać wiedzę od kapitana.
Jako organizator rejsu stażowo – szkoleniowego nie możemy ingerować co do formy Twojego wypoczynku na lądzie jak i również w przygotowanie posiłku na jachcie oraz jego zaprowiantowaniu. Jednak każdy z Naszych kapitanów służy prywatną radą w każdej dziedzinie aby wasz pobyt na Naszej jednostce spełniał Twoje oczekiwania.

Zapraszamy serdecznie do współpracy

 

LA Gomera - tu czas płynie wolniej

Wyspa pochodzenia wulkanicznego, kształtu okrągłego i otoczona urwistym wybrzeżem, pozbawionym dogodnych portów naturalnych. Najwyższym szczytem jest Garajonay (1487 m wysokości). Wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami, bardzo utrudniającymi komunikację (jest to jeden z powodów używania na wyspie języka gwizdów el silbo). Naturalna szata roślinna to wawrzynowe lasy laurisilva. Uprawy rolne (głównie winorośl i banany) na żyznej glebie wulkanicznej, tarasowe, nawadniane pola na zboczach górskich.
Park Narodowy Garajonay (pod patronatem UNESCO) obejmuje najwyższą część centralnego masywu górskiego, często pokrytego mgłą, dostarczającą ciągłych opadów w postaci mżawki. Niżej położone obszary są półpustynne, silnie nasłonecznione i pozbawione opadów

LA Palma - wśród gorących wulkanów

La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, najmłodszą geologicznie z Wysp Kanaryjskich (około 2 miliony lat). Jej wysokość całkowita, liczona od dna oceanicznego (4000 metrów głębokości) po najwyższy szczyt Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.), wynosi prawie 6500 metrów. W stosunku do swej powierzchni całkowitej zalicza się do najwyższych wysp świata. Składa się z różnych pokładów wulkanicznych.

Stożkowaty grzebień wulkaniczny Cumbre Vieja rozciąga się południkowo przez całą wyspę i dzieli ją na dwie różne strefy klimatyczne. Południe wyspy charakteryzuje się ciągłą aktywnością wulkaniczną. W wyniku jednego z wybuchów powstał krater Teneguía, będący cały czas pod obserwacją naukowców. Nad północną częścią wyspy dominuje olbrzymi krater Caldera de Taburiente, powstały na skutek erozji i wewnętrznych obsunięć korony wulkanu (maksymalna wysokość przed obsunięciami wynosiła 3500 m n.p.m.). Krater wulkanu jest otoczony wzniesieniami od 1700 do 2400 m n.p.m. Wśród nich jest największe wzniesienie wyspy Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.)

rejsy na teneryfie,rejsy stażowe

El Hiero - kuć żelazo to tu

Nazwa wyspy wywodzi się z języka pierwotnych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, Guanczów, nazywających ją Hero; po hiszpańskich podbojach przekształciła się w El Hierro, co oznacza po hiszpańsku „żelazo”. Łacińska nazwa żelaza ferrum spowodowała, że w innych językach, w tym we francuskim, niemieckim i duńskim, a także na mapach opisanych po łacinie zamiennie używa się dla tej wyspy nazwy Ferro.
Od roku 2010 na wyspie El Hierro notowane są częstsze niż w przeszłości wstrząsy sejsmiczne, a na morzu w okolicy wyspy, kilka kilometrów na południe od niej, widoczne są skutki trwającej pod wodą erupcji wulkanicznej (wzrost temperatury wody, wiry, wydobywający się gaz i wypływające kawałki materiału piroklastycznego). Według wulkanologów zjawiska te wskazują na tworzenie się w tym miejscu nowej wyspy, która w przyszłości może się połączyć z wyspą El Hierro.

Gran Canaria - och... co za wyspa

Gran Canaria razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.
Gran Canaria wraz z sąsiednią Teneryfą bywa nazywana „kontynentem w miniaturze” ze względu na występowanie kilku typów krajobrazu i kilku stref klimatycznych. Na wyspie znajduje się jeden obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: stanowisko archeologiczne Risco Caído(ang.) i Święte Góry Gran Canarii.
Wyspa ma okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy. Najwyższy punkt wyspy to Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.). Wyróżniają się także formy skalne takie jak Roque Nublo (1813 m n.p.m.) i Roque Bentayga (1412 m n.p.m.)

Lanzarote - czarna wyspa wulkaniczna

Lanzarote to wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na Oceanie Atlantyckim ok. 125 km od wybrzeży Maroka.
Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu. Często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Wyspę odkrył w 1312 roku Lancelotto Malocello.
Klimat Lanzarote, podobnie jak całych Wysp Kanaryjskich, jest łagodny, określany mianem „wiecznej wiosny”. Oznacza to brak wyraźnie zróżnicowanych pór roku, z niewielkimi wahaniami średniej temperatury w ciągu roku (od 18 °C zimą, do 24 °C latem).

rejsy na kanarach

Madera - wyspa wiecznej wiosny

Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Jest częścią Archipelagu, w skład którego oprócz Madery wchodzi Porto Santo oraz niezamieszkałe wyspy Desertas i Selvagens.
Archipelag leży około 685 km od wybrzeży Afryki, około 970 kilometrów od Lizbony, 370 kilometrów od Gran Canarii i 770 km od wyspy Santa Maria, najbliższej z Azorów.
Nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat. Łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.
W ostatnich latach jest doceniana przez turystów nie tylko za sprawą wiosennego klimatu, ale za duże bezpieczeństwo. Na wyspie praktycznie nie ma przestępczości, dzięki czemu jest uznawana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie!

morskie szwedaki
morskie szwedaki

Jachty na których pływamy
na wyspach kanaryjskich

Inowacje w sezonie 2024/2025 na Teneryfie

W sezonie 24/25 na akwen Wysp Kanaryjskich przypływamy 3 jednostkami oceanicznymi powyżej 15 metrów. Wszysykie jednostki mogą zabrać na pokład do 12 osób. Na jachtach jest pełne wyposażenie hotelowe oraz kuchenne. Jachty wyposażone są we wszystkie środki ratunkowe oraz systemy odsalania wody. Wszystkie jachty są jednostkami komercyjnymi. Ponad to – rejsy na tym akwenie rozpoczynać się będą również w poniedziałki co obniży Tobie koszty lotów na akwen.
“Ekavi” Bavaria 51 Cruiser z 2016 roku
“La Loca” Bavaria 51 Cruiser z 2025 roku
“Pinta” Cyklades 50.5 z 2027 toku

"Ekavi" Bavaria 51

ekavi,morskie szwedaki,rejsy morskie

"Pinta" Cyklades 50.5

pinta,morskie szwedaki

"La Loca" Bavaria51

morskie szwedaki

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotow

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki, sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa niż 10 euro/dzień/osoba
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Transport na akwen:
Ceny przelotu na akwen kształtują się w granicach od 300 do 1000 zł w jedną stronę w zależności od terminu zakupu biletów lotniczych. Pomagamy w znalezieniu najbardziej dogodnych połączeń.
Port zaokrętowania na Teneryfie Południowej to marina Amarilla w San Miguel wśród pól golfowych, 15 minut od lotniska. miejsce >>>

Kontakt:
Sławomir Wężyk + 48531225750
Gromosław Jedel + 48798379231

Biuro – Katarzyna Wężyk +48695592844

TERMINY REJSÓW na Kanarach

Jacht "Ekavi" Bavaria 51

Ekavi-Kanary

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Kasa Pokładowa Miejsca kapitan
Ekavi Teneryfa 1 Teneryfa - Teneryfa 7-14.12.2024 500 euro 150 euro 10
Ekavi Teneryfa 2 Teneryfa - Teneryfa 14-21.12.2024 500 euro 150 euro 10
EkaviTeneryfa 3 Teneryfa - Teneryfa 21-28.12.2024 500 euro 150 euro 8
Ekavi Teneryfa 4 Teneryfa - Teneryfa 28.12-4.01.2025 500 euro 150 euro 8
Ekavi Święta 3-4 Teneryfa - Teneryfa 21.12-4.01.2025 900 euro 280 euro 8
Ekavi Teneryfa 5 Teneryfa - Teneryfa 4-11.01.2025 500 euro 150 euro 10 kpt. Sławomir Wężyk
Ekavi-Ocean 3 Teneryfa - Sal - Boavista - Mindelo 13-25.01.2025 990 euro 250 euro zobacz tu >>>
Ekavi-Ocean 4 Cabo Verde - Azory 8-29.03.2025 1120 euro 430 euro zobacz tu >>> kpt.Piotr Zieliński
Ekavi-Ocean 5 Azory - Gibraltar 29.03-12.04.2025 900 euro 290 euro zobacz tu >>> kpt. Piotr Zieliński

JAcht "LA Loca" Bavaria 51

La Loca-Kanary

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Kasa Pokładowa Miejsca kapitan
Trasy Śródziemnomorskie Barcelona - Gibraltar 30.10-15.11.2024 od 2200 zł w zależności od rejsu zobacz tu >>>
La Loca Ocean 1-2 Gibraltar - Teneryfa 19.11-5.12.2024 od 500 euro 150 euro zobacz tu >>>
Teneryfa La Loca 1 Teneryfa - Teneryfa 7-14.12.2024 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 2 Teneryfa - Teneryfa 14-21.12.2024 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 3 Teneryfa - Teneryfa 21-28.12.2024 500 euro 150 euro 8
Teneryfa La Loca 4 Teneryfa - Teneryfa 28.12-4.01.2025 500 euro 150 euro 7
La Loca Święta Teneryfa - Teneryfa 21.12-4.01.2025 900 euro 280 euro 7
Teneryfa La Loca 5 Teneryfa - Teneryfa 4-11.01.2025 500 euro 150 euro 9
Teneryfa La Loca 6 Teneryfa - Teneryfa 11-18.01.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 7 Teneryfa - Teneryfa 18-25.01.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 8 Teneryfa - Teneryfa 25.01-1.02.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 9 Teneryfa - Teneryfa 1-8.02.2025 500 euro 150 euro brak miejsc
Teneryfa La Loca 10 Teneryfa - Teneryfa 8-15.02.2025 500 euro 150 euro brak miejsc
Teneryfa La Loca 11 Teneryfa - Teneryfa 15-22.02.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca Karnawał 1 Teneryfa - Teneryfa 22.02-01.03.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca Karnawał 2 Teneryfa - Teneryfa 1-8.03.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 12 Teneryfa - Teneryfa 8-15.03.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 13 Teneryfa - Teneryfa 15-22.03.2025 500 euro 150 euro 10
Teneryfa La Loca 14 Teneryfa - Teneryfa 22-29.03.2025 500 euro 150 euro 10
La Loca Ocean 3 Teneryfa - Madera 29.03 -5.04.2025 450 euro 150 euro zobacz tu >>>
La Loca Ocean 4 Madera - Gibraltar 5-12.04.2025 500 euro 150 euro zobacz tu >>>
La Loca Morze Śródziemne Gibraltar - Majorka - Ateny od 12.04-9.05.2025 400 euro 150 euro zobacz tu >>>

Jacht "Pinta" Cyklades 50.5

Pinta-Kanary

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Składka Pokladowa Miejsca Kapitan
Trasy Śródziemnomorskie Sukosan - Gibraltar 19.10-18.11.2024 w zależności od rejsu w zależności od rejsu Zobacz tu>>>
Pinta Ocean 1-2 Gibraltar - Teneryfa 19.11-5.12.2024 w zależności od rejsu w zależności od rejsu Zobacz tu>>>
Teneryfa Pinta 1 Teneryfa- Teneryfa 9-16.12.2024 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 2 Teneryfa- Teneryfa 16-23.12.2024 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 3 Teneryfa- Teneryfa 23-30.12.2024 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 4 Teneryfa- Teneryfa 30.12-6.01.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 3-4 Święta i Nowy Rok Teneryfa- Teneryfa 23.12-6.01.2025 (pon-pon) 850 euro 290 euro 10
Teneryfa Pinta 5 Teneryfa- Teneryfa 6-13.01.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 6 Teneryfa- Teneryfa 13-20.01.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 7 Teneryfa- Teneryfa 20-27.01.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 8 Teneryfa- Teneryfa 27.01-3.02.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 9 Teneryfa- Teneryfa 3-10.02.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 10 Teneryfa- Teneryfa 10-17.02.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta 11 Teneryfa- Teneryfa 17-24.02.2025 (pon-pon) 450 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta Karnawał 1 Teneryfa- Teneryfa 24.02-3.03.2025 (pon-pon) 480 euro 150 euro 10
Teneryfa Pinta Karnawał 2 Teneryfa- Teneryfa 3.03-10.03.2025 480 euro 150 euro 9
Pinta Ocean 3 Teneryfa - Madera 11-18.03.2025 450 euro 150 euro Zobacz tu>>>
Pinta Ocean 4 Madera - Gibraltar 18-26.03.2025 500 euro 150 euro Zobacz tu>>>
Rejsy na Morzu Śródziemnym Gibraltar - Chorwacja 27.03-22.04.2025 w zależności od etapu w zależności od etapu Zobacz tu>>>
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i następnie musi zaszałować zakupioną żywność na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim aktualne warunki pogodowe akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi, kapitan ustala trasę rejsu. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala grafik.
  • W ramach wacht pod okiem kapitana załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

INFORMACJE DODATKOWE

Kilka przydatnych informacji dotyczących przyjazdu, pobytu, wyjazdu z Wysp Kanaryjskich - Teneryfa

Podróże na wyspach

Polecane przez naszą Firmę sprawdzone wypożyczalnie samochodów.

Jeśli planujesz przyjazd, zarezerwuj samochód jeszcze przed przylotem.
Oto linki bezpośrednie do wypożyczalni.

Wypożyczalnia CICAR  Tutaj >>>

Wypożyczalnia AUTOREISEN  Tutaj >>>

Tu najdziesz PROGNOZĘ PODODOWĄ NA TWÓJ WYJAZD Tutaj >>>

Atrakcje na Wyspach

Kilka przykładowych atrakcji jakie oferuje wyspa, reszta należy do was.

Park  Zoologiczno Botaniczny LORO PARQUE  Tutaj >>>

Park  Zoologiczno Botaniczny JUNGLEPARK  Tutaj >>>

Park rozrywki wodnej SIAM PARK Tutaj >>>

Park rozrywki wodnej Aqua Land Tutaj >>>

Kolej Linowa na EL Teide – zakup biletów tylko online Tutaj >>>

Narodowy Park Teide – rezerwacja wejścia na szczyt wulkanu Tutaj >>>

La cueva del viento – Jaskinia Wiatrów Tunel wulkaniczny –
niesamowity   Tutaj >>>

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!