Wyspy Kanaryjskie

Podaruj Sobie trochę Lata w środku Zimy

morskie szwedaki,rejsy na teneryfie

Zapraszamy na rejs szkoleniowo stażowy po błękitnych wodach wokół Wysp Kanaryjskich.
W skład wysp wchodzą Teneryfa, La Gomera, La Palma, El Hiero, Gran Canaria, Lanzarotte oraz Fuertaventura.

Rejsy prowadzimy na jachtach oceanicznych Bavaria Cruiser 51 oraz Cyklades 50.5.
Rejs przeznaczony dla wszystkich w każdym wieku. Tegoroczne rejsy pokrywają się z corocznym Karnawałem na Wyspach Kanaryjskich będącym największą imprezą taneczną zaraz po Rio de Janeiro.

Zachęcamy również do wycieczek pieszych oraz samochodowych na każdej z wysp. Zwiedzania parków narodowych Teneryfy wraz z wulkanem Teide (jednodniowa wycieczka) oraz unikalnych lasów La Gomery. Dla spragnionych wrażeń i emocji zachęcamy do odwiedzenia parku wodnego Siam Park na Teneryfie. Dla smakoszy nie obejdzie się bez kosztowania miejscowej kuchni. Wszystkie noce spędzać będziemy w portach, gdzie preferujemy wypady do barów na lokalne zakąski przy piwie.

Dla spragnionych nauki żeglarskiej prowadzić będziemy szkolenia z obsługi radia, plotera, pracy na mapach, żaglach fałach i szotach. Jeśli nigdy tego nie próbowaliście to gorąco zachęcam. W okresie grudzień – marzec na Wyspach Kanaryjskich temperatura powietrza wynosi od 20 do 28 stopni, a temperatura wody 21 stopni. Naszym celem jest, aby po każdym z rejsów pozostało u Państwa jak najwięcej pozytywnych wrażeń i miłych wspomnień.

główne założenia rejsowe

Głównym celem Naszych rejsów jest promowanie żeglarstwa morskiego. Wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy i przeznaczone są dla osób w każdej grupie wiekowej oraz o różnym stopniu posiadania  wiedzy żeglarskiej. Podczas rejsów stażowych obowiązuje załogę system wachtowy i podział obowiązków pośród załogantów. W trakcie rejsu przewidziane jest pływanie dzienne jak i nocne a w niektórych rejsach nawet kilku dobowe. Podczas noclegów na kotwicy obowiązują załogę pełnienie wachty kotwicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce.
 Każdy z uczestników intensywnie uczestniczy w pracach na pokładzie i może czerpać wiedzę od kapitana.
Jako organizator rejsu stażowo – szkoleniowego nie możemy ingerować co do formy Twojego wypoczynku na lądzie jak i również w przygotowanie posiłku na jachcie oraz jego zaprowiantowaniu. Jednak każdy z Naszych kapitanów służy prywatną radą w każdej dziedzinie aby wasz pobyt na Naszej jednostce spełniał Twoje oczekiwania.

Zapraszamy serdecznie do współpracy

 

LA Gomera - tu czas płynie wolniej

Wyspa pochodzenia wulkanicznego, kształtu okrągłego i otoczona urwistym wybrzeżem, pozbawionym dogodnych portów naturalnych. Najwyższym szczytem jest Garajonay (1487 m wysokości). Wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami, bardzo utrudniającymi komunikację (jest to jeden z powodów używania na wyspie języka gwizdów el silbo). Naturalna szata roślinna to wawrzynowe lasy laurisilva. Uprawy rolne (głównie winorośl i banany) na żyznej glebie wulkanicznej, tarasowe, nawadniane pola na zboczach górskich.
Park Narodowy Garajonay (pod patronatem UNESCO) obejmuje najwyższą część centralnego masywu górskiego, często pokrytego mgłą, dostarczającą ciągłych opadów w postaci mżawki. Niżej położone obszary są półpustynne, silnie nasłonecznione i pozbawione opadów

LA Palma - wśród gorących wulkanów

La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, najmłodszą geologicznie z Wysp Kanaryjskich (około 2 miliony lat). Jej wysokość całkowita, liczona od dna oceanicznego (4000 metrów głębokości) po najwyższy szczyt Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.), wynosi prawie 6500 metrów. W stosunku do swej powierzchni całkowitej zalicza się do najwyższych wysp świata. Składa się z różnych pokładów wulkanicznych.

Stożkowaty grzebień wulkaniczny Cumbre Vieja rozciąga się południkowo przez całą wyspę i dzieli ją na dwie różne strefy klimatyczne. Południe wyspy charakteryzuje się ciągłą aktywnością wulkaniczną. W wyniku jednego z wybuchów powstał krater Teneguía, będący cały czas pod obserwacją naukowców. Nad północną częścią wyspy dominuje olbrzymi krater Caldera de Taburiente, powstały na skutek erozji i wewnętrznych obsunięć korony wulkanu (maksymalna wysokość przed obsunięciami wynosiła 3500 m n.p.m.). Krater wulkanu jest otoczony wzniesieniami od 1700 do 2400 m n.p.m. Wśród nich jest największe wzniesienie wyspy Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.)

rejsy na teneryfie,rejsy stażowe

El Hiero - kuć żelazo to tu

Nazwa wyspy wywodzi się z języka pierwotnych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, Guanczów, nazywających ją Hero; po hiszpańskich podbojach przekształciła się w El Hierro, co oznacza po hiszpańsku „żelazo”. Łacińska nazwa żelaza ferrum spowodowała, że w innych językach, w tym we francuskim, niemieckim i duńskim, a także na mapach opisanych po łacinie zamiennie używa się dla tej wyspy nazwy Ferro.
Od roku 2010 na wyspie El Hierro notowane są częstsze niż w przeszłości wstrząsy sejsmiczne, a na morzu w okolicy wyspy, kilka kilometrów na południe od niej, widoczne są skutki trwającej pod wodą erupcji wulkanicznej (wzrost temperatury wody, wiry, wydobywający się gaz i wypływające kawałki materiału piroklastycznego). Według wulkanologów zjawiska te wskazują na tworzenie się w tym miejscu nowej wyspy, która w przyszłości może się połączyć z wyspą El Hierro.

Gran Canaria - och... co za wyspa

Gran Canaria razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.
Gran Canaria wraz z sąsiednią Teneryfą bywa nazywana „kontynentem w miniaturze” ze względu na występowanie kilku typów krajobrazu i kilku stref klimatycznych. Na wyspie znajduje się jeden obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: stanowisko archeologiczne Risco Caído(ang.) i Święte Góry Gran Canarii.
Wyspa ma okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy. Najwyższy punkt wyspy to Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.). Wyróżniają się także formy skalne takie jak Roque Nublo (1813 m n.p.m.) i Roque Bentayga (1412 m n.p.m.)

Lanzarote - czarna wyspa wulkaniczna

Lanzarote to wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na Oceanie Atlantyckim ok. 125 km od wybrzeży Maroka.
Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu. Często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Wyspę odkrył w 1312 roku Lancelotto Malocello.
Klimat Lanzarote, podobnie jak całych Wysp Kanaryjskich, jest łagodny, określany mianem „wiecznej wiosny”. Oznacza to brak wyraźnie zróżnicowanych pór roku, z niewielkimi wahaniami średniej temperatury w ciągu roku (od 18 °C zimą, do 24 °C latem).

rejsy na kanarach

Madera - wyspa wiecznej wiosny

Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Jest częścią Archipelagu, w skład którego oprócz Madery wchodzi Porto Santo oraz niezamieszkałe wyspy Desertas i Selvagens.
Archipelag leży około 685 km od wybrzeży Afryki, około 970 kilometrów od Lizbony, 370 kilometrów od Gran Canarii i 770 km od wyspy Santa Maria, najbliższej z Azorów.
Nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat. Łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.
W ostatnich latach jest doceniana przez turystów nie tylko za sprawą wiosennego klimatu, ale za duże bezpieczeństwo. Na wyspie praktycznie nie ma przestępczości, dzięki czemu jest uznawana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie!

morskie szwedaki
morskie szwedaki

Jachty na których pływamy

W roku 2024 nasza flota na Wyspach Kanaryjskich będzie składała się z Bavaria 51 Cruiser z 2016 r., który jest własnością naszego Parnera Rinia Yachting oraz dwóch Cykladesów 50.5

Jacht klasy SOLAS A – klasa oceaniczna. Wyposażony w najnowsze urządzenia nawigacyjne takie jak profesjonalny AIS, Ploter GARMIN, NAVTEX, zestawy radia VHS oraz radio średniego zasięg, łączność satelitarna. Jacht zabiera 12 osób i jest wyposażony w 5 kabin dwuosobowych, 3 łazienki z toaletami oraz osobną kabinę prysznicową.

Zbiornik paliwa 340 l. oraz 3 zbiorniki na słodką wodę o łącznej pojemności 750 litrów. Na jachtach dostępna jest pościel oraz ręczniki kąpielowe.4

Obecna lokalizacja Naszego jachtu
Bavaria 51 Cruiser

s/y EKAVI -Bavaria 51 Cruiser - 2016 rok

s/y PINTA - Cyklades 50.5 - 2009 rok

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Zgodnie z ofertą poszczególnego rejsu

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu. Składka pokładowa jest stała i z góry określona w umowie. Jest niezależna od ilości osób biorących udział w rejsie i nie podlega zwrotow

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu , koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem (opcja), koszty pościeli, sprzątanie końcowe jednostki, sprzątanie podstawowe wykonuje załoga zgodnie z umową

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa niż 10 euro/dzień/osoba
Kapitan nie bierze udziału w składce pokładowej ani w żywieniowej.

Kaucja zwrotna:
ustala się kaucje 50 euro która zabezpiecza tylko uszkodzenie okien jachtowych oraz toalet

Transport na akwen:
Ceny przelotu na akwen kształtują się w granicach od 300 do 1000 zł w jedną stronę w zależności od terminu zakupu biletów lotniczych. Pomagamy w znalezieniu najbardziej dogodnych połączeń.
Port zaokrętowania na Teneryfie Południowej to marina Amarilla w San Miguel wśród pól golfowych, 15 minut od lotniska. miejsce >>>

Kontakt:
Sławomir Wężyk + 48531225750
Gromosław Jedel +48798379231

Biuro – Katarzyna Wężyk +48695592844

TERMINY REJSÓW

Rejsy nA TENERYFIE

Kanary

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Kasa Pokładowa Miejsca Jacht kapitan
Teneryfa 9 Teneryfa - Teneryfa 24.02-2.03.2024 500 € 130 euro brak miejsc Cyclades 50,5 Dominik Socha
Teneryfa 10 Teneryfa - Teneryfa 2-9.03.2024 500 € 130 euro brak miejsc Cyklades 50.5 Sławomir Wężyk

Rejsy nA mADERĘ i dalej do chorwacji

Teneryfa-Chorwacja

Numer rejsu Data etapu Trasa etapu Cena za etap Składka Pokładowa Wolne Miejsca Kapitan
Etap 1-2 10-22.03.2024 (12 dni) rejs na pływach powyżej 100h Teneryfa - Gibraltar 660 € 230 euro brak miejsc
Etap 1 10-15.03.2024 (5 dni) Teneryfa - Madera 350 € 120 euro brak miejsc
Etap 2 15-22.03.2024 (7 dni) Madera - Gibraltar 390 € 130 euro brak miejsc
Etap 3 22-29.03.2024 (7 dni) Gibraltar - Majorka 1500 zł 130 euro 3
Etap 4 29.03-9.04.2024 (11 dni) Majorka - Palermo 1500 zł 190 euro 6
Etap 5 9-19.04.2024 (9 dni) Palermo - Sukosan 2000 zł 170 euro 1 Rafał Przybylak

Rejsy stażowe powyżej 100 godzin na pływach

Teneryfa - Europa 100 h

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Składka Pokladowa Miejsca Jacht
do Chorwacji Teneryfa - Gibraltar 10 - 22.03.2024 660 € 230 euro Link >>> Cyklades 50.5 "Pinta"
Z Karaibów Martynika -Azory 26-28.02-22.03.2024 1100 euro 380 euro Link >>> Bavaria 51 Cruiser
Z Karaibów Azory - Gibraltar 22.03 - 7304.2024 890 euro 210 euro Link >>> Bavaria 51 Cruiser
morskie szwedaki

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i następnie musi zaszałować zakupioną żywność na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim aktualne warunki pogodowe akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi, kapitan ustala trasę rejsu. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala grafik.
  • W ramach wacht pod okiem kapitana załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

INFORMACJE DODATKOWE

Kilka przydatnych informacji dotyczących przyjazdu, pobytu, wyjazdu z Wysp Kanaryjskich - Teneryfa

Podróże na wyspach

Polecane przez naszą Firmę sprawdzone wypożyczalnie samochodów.

Jeśli planujesz przyjazd, zarezerwuj samochód jeszcze przed przylotem.
Oto linki bezpośrednie do wypożyczalni.

Wypożyczalnia CICAR  Tutaj >>>

Wypożyczalnia AUTOREISEN  Tutaj >>>

Tu najdziesz PROGNOZĘ PODODOWĄ NA TWÓJ WYJAZD Tutaj >>>

Atrakcje na Wyspach

Kilka przykładowych atrakcji jakie oferuje wyspa, reszta należy do was.

Park  Zoologiczno Botaniczny LORO PARQUE  Tutaj >>>

Park  Zoologiczno Botaniczny JUNGLEPARK  Tutaj >>>

Park rozrywki wodnej SIAM PARK Tutaj >>>

Park rozrywki wodnej Aqua Land Tutaj >>>

Kolej Linowa na EL Teide – zakup biletów tylko online Tutaj >>>

Narodowy Park Teide – rezerwacja wejścia na szczyt wulkanu Tutaj >>>

La cueva del viento – Jaskinia Wiatrów Tunel wulkaniczny –
niesamowity   Tutaj >>>

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!