Wyspy Kanaryjskie

Podaruj Sobie trochę Lata w środku Zimy

Zapraszamy na rejs szkoleniowo stażowy po błękitnych wodach wokół Wysp Kanaryjskich.
W skład wysp wchodzą Teneryfa, La Gomera, La Palma, El Hiero, Gran Canaria, Lanzarotte oraz Fuertaventura.

Rejsy prowadzimy na jachtach oceanicznych Bavaria Cruiser 51 oraz Cyklades 50.5.
Rejs przeznaczony dla wszystkich w każdym wieku. Tegoroczne rejsy pokrywają się z corocznym Karnawałem na Wyspach Kanaryjskich będącym największą imprezą taneczną zaraz po Rio de Janeiro.

Zachęcamy również do wycieczek pieszych oraz samochodowych na każdej z wysp. Zwiedzania parków narodowych Teneryfy wraz z wulkanem Teide (jednodniowa wycieczka) oraz unikalnych lasów La Gomery. Dla spragnionych wrażeń i emocji zachęcamy do odwiedzenia parku wodnego Siam Park na Teneryfie. Dla smakoszy nie obejdzie się bez kosztowania miejscowej kuchni. Wszystkie noce spędzać będziemy w portach, gdzie preferujemy wypady do barów na lokalne zakąski przy piwie.

Dla spragnionych nauki żeglarskiej prowadzić będziemy szkolenia z obsługi radia, plotera, pracy na mapach, żaglach fałach i szotach. Jeśli nigdy tego nie próbowaliście to gorąco zachęcam. W okresie grudzień – marzec na Wyspach Kanaryjskich temperatura powietrza wynosi od 20 do 28 stopni, a temperatura wody 21 stopni. Naszym celem jest, aby po każdym z rejsów pozostało u Państwa jak najwięcej pozytywnych wrażeń i miłych wspomnień.

LA Gomera - tu czas płynie wolniej

Wyspa pochodzenia wulkanicznego, kształtu okrągłego i otoczona urwistym wybrzeżem, pozbawionym dogodnych portów naturalnych. Najwyższym szczytem jest Garajonay (1487 m wysokości). Wnętrze wyspy jest skaliste, poprzecinane głębokimi wąwozami, bardzo utrudniającymi komunikację (jest to jeden z powodów używania na wyspie języka gwizdów el silbo). Naturalna szata roślinna to wawrzynowe lasy laurisilva. Uprawy rolne (głównie winorośl i banany) na żyznej glebie wulkanicznej, tarasowe, nawadniane pola na zboczach górskich.
Park Narodowy Garajonay (pod patronatem UNESCO) obejmuje najwyższą część centralnego masywu górskiego, często pokrytego mgłą, dostarczającą ciągłych opadów w postaci mżawki. Niżej położone obszary są półpustynne, silnie nasłonecznione i pozbawione opadów

LA Palma - wśród gorących wulkanów

La Palma jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, najmłodszą geologicznie z Wysp Kanaryjskich (około 2 miliony lat). Jej wysokość całkowita, liczona od dna oceanicznego (4000 metrów głębokości) po najwyższy szczyt Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.), wynosi prawie 6500 metrów. W stosunku do swej powierzchni całkowitej zalicza się do najwyższych wysp świata. Składa się z różnych pokładów wulkanicznych.

Stożkowaty grzebień wulkaniczny Cumbre Vieja rozciąga się południkowo przez całą wyspę i dzieli ją na dwie różne strefy klimatyczne. Południe wyspy charakteryzuje się ciągłą aktywnością wulkaniczną. W wyniku jednego z wybuchów powstał krater Teneguía, będący cały czas pod obserwacją naukowców. Nad północną częścią wyspy dominuje olbrzymi krater Caldera de Taburiente, powstały na skutek erozji i wewnętrznych obsunięć korony wulkanu (maksymalna wysokość przed obsunięciami wynosiła 3500 m n.p.m.). Krater wulkanu jest otoczony wzniesieniami od 1700 do 2400 m n.p.m. Wśród nich jest największe wzniesienie wyspy Roque de los Muchachos (2426 m n.p.m.)

rejsy na teneryfie,rejsy stażowe

El Hiero - kuć żelazo to tu

Nazwa wyspy wywodzi się z języka pierwotnych mieszkańców Wysp Kanaryjskich, Guanczów, nazywających ją Hero; po hiszpańskich podbojach przekształciła się w El Hierro, co oznacza po hiszpańsku „żelazo”. Łacińska nazwa żelaza ferrum spowodowała, że w innych językach, w tym we francuskim, niemieckim i duńskim, a także na mapach opisanych po łacinie zamiennie używa się dla tej wyspy nazwy Ferro.
Od roku 2010 na wyspie El Hierro notowane są częstsze niż w przeszłości wstrząsy sejsmiczne, a na morzu w okolicy wyspy, kilka kilometrów na południe od niej, widoczne są skutki trwającej pod wodą erupcji wulkanicznej (wzrost temperatury wody, wiry, wydobywający się gaz i wypływające kawałki materiału piroklastycznego). Według wulkanologów zjawiska te wskazują na tworzenie się w tym miejscu nowej wyspy, która w przyszłości może się połączyć z wyspą El Hierro.

Gran Canaria - och... co za wyspa

Gran Canaria razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.
Gran Canaria wraz z sąsiednią Teneryfą bywa nazywana „kontynentem w miniaturze” ze względu na występowanie kilku typów krajobrazu i kilku stref klimatycznych. Na wyspie znajduje się jeden obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: stanowisko archeologiczne Risco Caído(ang.) i Święte Góry Gran Canarii.
Wyspa ma okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy. Najwyższy punkt wyspy to Pico de Las Nieves (1949 m n.p.m.). Wyróżniają się także formy skalne takie jak Roque Nublo (1813 m n.p.m.) i Roque Bentayga (1412 m n.p.m.)

Lanzarote - czarna wyspa wulkaniczna

Lanzarote to wyspa pochodzenia wulkanicznego, położona na Oceanie Atlantyckim ok. 125 km od wybrzeży Maroka.
Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu. Często nazywana jest „wyspą wulkanów”. Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Wyspę odkrył w 1312 roku Lancelotto Malocello.
Klimat Lanzarote, podobnie jak całych Wysp Kanaryjskich, jest łagodny, określany mianem „wiecznej wiosny”. Oznacza to brak wyraźnie zróżnicowanych pór roku, z niewielkimi wahaniami średniej temperatury w ciągu roku (od 18 °C zimą, do 24 °C latem).

rejsy na kanarach

Madera - wyspa wiecznej wiosny

Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Jest częścią Archipelagu, w skład którego oprócz Madery wchodzi Porto Santo oraz niezamieszkałe wyspy Desertas i Selvagens.
Archipelag leży około 685 km od wybrzeży Afryki, około 970 kilometrów od Lizbony, 370 kilometrów od Gran Canarii i 770 km od wyspy Santa Maria, najbliższej z Azorów.
Nazywana wyspą wiecznej wiosny, ze względu na swój łagodny klimat. Łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.
W ostatnich latach jest doceniana przez turystów nie tylko za sprawą wiosennego klimatu, ale za duże bezpieczeństwo. Na wyspie praktycznie nie ma przestępczości, dzięki czemu jest uznawana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie!

morskie szwedaki
morskie szwedaki

Jachty na których pływamy

W roku 2023 nasza flota na Wyspach Kanaryjskich będzie składała się z Bavaria 51 Cruiser z 2016 r., który jest własnością naszego Parnera Rinia Yachting oraz dwóch Cykladesów 50.5

Jacht klasy SOLAS A – klasa oceaniczna. Wyposażony w najnowsze urządzenia nawigacyjne takie jak profesjonalny AIS, Ploter GARMIN, NAVTEX, zestawy radia VHS oraz radio średniego zasięg, łączność satelitarna. Jacht zabiera 12 osób i jest wyposażony w 5 kabin dwuosobowych, 3 łazienki z toaletami oraz osobną kabinę prysznicową.

Zbiornik paliwa 340 l. oraz 3 zbiorniki na słodką wodę o łącznej pojemności 750 litrów. Na jachtach dostępna jest pościel oraz ręczniki kąpielowe.

Obecna lokalizacja Naszego jachtu
Bavaria 51 Cruiser

s/y EKAVI -Bavaria 51 Cruiser - 2016 rok

s/y PINTA - Cyklades 50.5 - 2009 rok

s/y ROYAL - Cyklades 50.5 - 2009 rok

CO na rejsie

Żeglarska Etykieta Załoganta

W trakcie naszych rejsów, każda osoba należy do załogi i bierze czynny udział w pracach pod i na pokładzie.

  • W dniu zaokrętowania załoga ustala listę zakupową (do zweryfikowania przez kapitana), zbiera składkę na wyżywienie (ustaloną między sobą), organizuje zakupy i następnie musi zaszałować zakupioną żywność na pokładzie. Poprawne zaprowiantowanie jest jednym z wymogów wyruszenia w trasę.
  • Kolejnym ważnym elementem jest uczestnictwo wszystkich osób w ustalonym czasie w szkoleniu dot. bezpieczeństwa i obsługi jachtu (szkolenie obowiązkowe). Po spełnieniu tych dwóch kryteriów, mając na względzie przede wszystkim aktualne warunki pogodowe akwenu oraz poziom umiejętności i kondycji całej załogi, kapitan ustala trasę rejsu. Kapitan przydziela uczestnikom rejsu koje na jachcie. Przydziela również wszystkich załogantów do wacht i ustala grafik.
  • W ramach wacht pod okiem kapitana załoganci w czasie wachty nawigacyjnej zajmują się przygotowaniem jachtu do wypłynięcia lub wpłynięcia z/do portu, biorą udział w manewrach zgodnie z przydzielonymi zadaniami, sterują jachtem zależnie od umiejętności, prowadzą ciągłą obserwację oraz dziennik pokładowy, dbają o porządek i klar na pokładzie. W ramach wachty kambuzowej (odpowiedzialnej za posiłki) przygotowują posiłki dla całej załogi, dbają o porządek pod pokładem, sprzątają kambuz oraz łazienki, klarują kambuz i mesę przed wypłynięciem.
  • W ramach wachty kotwicznej prowadzą ciągłą obserwację i odpowiednie wpisy do dziennika pokładowego.

Niezależnie od przydzielonych wacht i zadań w ich ramach, kapitan przydziela dodatkowe obowiązki i w razie potrzeby wydaje polecenia wykonania potrzebnych zadań przy żaglach, w trakcie manewrów, w trakcie postojów w portach czy na kotwicy, itd.

Zapraszamy do żeglarskiej przygody.

Informacje dodatkowe

Koszty rejsu:
Według cennika w tabelce na dole strony

Koszty dodatkowe:
Po zaokrętowaniu załoga robi składkę pokładową na koszty eksploatacyjne jachtu 130 euro/osoba

Składka pokładowa nie podlega zwrotowi ani podwyżce bez względu na koszty jakie ponosi armator oraz bez względu na ilość osób w rejsie

Co obejmuje kasa pokładowa:
 koszty paliwa, gazu, pościeli, koszty portów i kotwicowisk, koszty pontonu z silnikiem, wypożyczenia deski SUP (opcja), koszty restauracji dla skippera przy wyjściu z załogą

Składka na jedzenie:
Jest zbierana przez załogantów według swojego uznania oraz jest rozliczana przez osobę do tego celu wyznaczoną przez załogę
Nie powinna być większa niż 10 euro/dzień/osoba

Kaucja zwrotna:
Brak

Transport na akwen:
Ceny przelotu na akwen kształtują się w granicach od 300 do 1000 zł w jedną stronę w zależności od terminu zakupu biletów lotniczych. Pomagamy w znalezieniu najbardziej dogodnych połączeń.
Port zaokrętowania na Teneryfie Południowej to marina Amarilla w San Miguel wśród pól golfowych, 15 minut od lotniska. miejsce >>>

TERMINY REJSÓW

Rejsy nA TENERYFIE

Kanary

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Miejsca Jacht kapitan
Teneryfa 1 inauguracja Teneryfa - Teneryfa 2-9.12.2023 273 € (1200 zł) brak miejsc Cyklades 50.5
Teneryfa 2 inauguracja Teneryfa - Teneryfa 9-16.12.2023 360 € (1900 zł) 10 Cyklades 50.5
Teneryfa 3 Teneryfa - Teneryfa 16-23.12.2023 432 € (1900 zł) 10 Cyklades 50.5
Świąteczno Sylwestrowy Teneryfa - Teneryfa 23.12-6.01.2024 910 € (4000 zł) 6 Cyklades 50.5
Teneryfa Święta Teneryfa - Teneryfa 23 -30.12.2023 500 € (2200 zł) 9 Cyklades 50.5
Teneryfa Sylwester Teneryfa - Teneryfa 30.12 - 6.01.2024 500 € (2200 zł) 6 Cyklades 50.5
Teneryfa 4 Teneryfa - Teneryfa 6-13.01.2024 477 € (2100 zł) 8 Cyklades 50.5
Teneryfa 5 Teneryfa - Teneryfa 13-20.01.2024 477 € (2100 zł) 3 Cyklades 50.5 Gromosław Jedel
Teneryfa 6 Teneryfa - Teneryfa 20-27.01.204 477 € (2100 zł) brak miejsc Cyklades 50.5
Teneryfa 7 Teneryfa - Teneryfa 27.01-3.02.2024 477 € (2100 zł) 10 Cyklades 50.5
Teneryfa Karnawał 1 Teneryfa - Teneryfa 3-10.02.2024 545 € (2400 zł) 8 Cyklades 50.5 Gromosław Jedel
Teneryfa Karnawał 2 Teneryfa - Teneryfa 10-17.02.2024 545 € (2400 zł) brak miejsc Cyklades 50.5 Gromosław Jedel
Teneryfa 8 Teneryfa - Teneryfa 17-24.02.2024 500 € (2200 zł) 10 Cyklades 50.5
Teneryfa 9 Teneryfa - Teneryfa 24.02-2.03.2024 500 € (2200 zł) brak miejsc Cyclades 50,5

Rejsy nA mADERĘ

Madera

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt Rejsu Miejsca Jacht
Madera 1 Teneryfa - Madera - Teneryfa w planowaniu 785 € (3500 zł) 9 Cyclades 50,5
Madera 1a Teneryfa - Madera w planowaniu 450 € (2000 zł) 9 Cyclades 50,5
Madera 1b Madera - Teneryfa w planowaniu 450 € (2000 zł) 9 Cyclades 50,5
Madera 2 Teneryfa - Gibraltar 4-20.03.2024 675 € (3000 zł) Link >>> Cyclades 50,5
Madera 2a Teneryfa - Madera 4-11.03.2024 450 € (2000 zł) Link >>> Cyclades 50,5
Madera 2b Madera - Gibraltar 11-20.03.2024 405 € (1800 zł) Link >>> Cyclades 50,5

Rejsy stażowe powyżej 100 godzin na pływach

Teneryfa - Europa 100 h

Nazwa Rejsu Trasa Rejsu Data rejsu Koszt osoba Miejsca Jacht
do Chorwacji Teneryfa - Gibraltar 4-20.03.2024 680 € (ok 3000 zł) Link >>> Cyklades 50.5 "Pinta"
Z Karaibów Martynika -Azory 28.02-22.03.2024 1100 euro Link >>> Bavaria 51 Cruiser
Z Karaibów Azory - Gibraltar 25.03 - 7.04.2024 890 euro Link >>> Bavaria 51 Cruiser

Przybornik rejsowy

Sprawdź wszystkie informacje dotyczące organizacji wyjazdu.

Wśród nich między innymi: 
• Ogólne warunki umowy
• Pierwszy kontakt z jachtem
• Rzeczy potrzebne podczas rejsu
• Gdzie i jak szukać lotów
• Informacje o ubezpieczeniu w czasie trwania wyjazdu.

Niech nic Cię nie zaskoczy!

Szkolenie na patent JSM

Na każdym z naszych rejsów jest możliwość rozpoczęcia szkolenia na patent
Żeglarza Jachtowego lub Jachtowego Sternika Morskiego w cenie 800 zł

INFORMACJE DODATKOWE

Kilka przydatnych informacji dotyczących przyjazdu, pobytu, wyjazdu z Wysp Kanaryjskich - Teneryfa

Podróże na wyspach

Polecane przez naszą Firmę sprawdzone wypożyczalnie samochodów.

Jeśli planujesz przyjazd, zarezerwuj samochód jeszcze przed przylotem.
Oto linki bezpośrednie do wypożyczalni.

Wypożyczalnia CICAR  Tutaj >>>

Wypożyczalnia AUTOREISEN  Tutaj >>>

Tu najdziesz PROGNOZĘ PODODOWĄ NA TWÓJ WYJAZD Tutaj >>>

Atrakcje na Wyspach

Kilka przykładowych atrakcji jakie oferuje wyspa, reszta należy do was.

Park  Zoologiczno Botaniczny LORO PARQUE  Tutaj >>>

Park  Zoologiczno Botaniczny JUNGLEPARK  Tutaj >>>

Park rozrywki wodnej SIAM PARK Tutaj >>>

Park rozrywki wodnej Aqua Land Tutaj >>>

Kolej Linowa na EL Teide – zakup biletów tylko online Tutaj >>>

Narodowy Park Teide – rezerwacja wejścia na szczyt wulkanu Tutaj >>>

La cueva del viento – Jaskinia Wiatrów Tunel wulkaniczny –
niesamowity   Tutaj >>>

Rejsy na jachtach żaglowych po ciepłych morzach. Szkolenia, poznawanie nowego,
jak i dobra zabawa!

Chcesz wiedzieć pierwszy?

Nowe trasy, szkolenia – a może rabaty?
Jeśli chcesz wiedzieć o wszystkim pierwszy
dodaj się do naszej subskrypcji!